Strona 38 z 48 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 371 do 380 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #371

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 TDI - CLHA (105 KM)

    Domyślny

    Nie mam zamiaru wrzucać nowego tematu odnośnie tego ustrojstwa. Po przewertowaniu starych, zamieszczonych tutaj postów dochodzę do pewnych wniosków... Ale chciałbym przedstawić moją historię:

    Posiadam Audi a3 TDI 1.6 rok: 2010.

    Zakupiony 5 miesięcy temu od znajomego, który sprowadził go z Belgii (przy przebiegu 93k) i od tego czasu bujam się z problemem dpfu.
    Na początku po pojawieniu się kontrolki udało się go przegonić i znikała. Później jej obecność występowała coraz częsciej co stawało się irytujące. W efekcie oddałem dpf do pralni.
    Po wyczyszczeniu treść raportu:

    "
    1.

    Pressure: 031mbar
    Flowrate 403m3/h

    2.

    Pressure: 053mbar
    Flowrate: 388m3/h

    3.

    Pressure: 069mbar
    Flowrate: 189m3/h"

    Czyli były zastosowane 3 cykle prania.
    Po odebraniu auta wszystko okej poza ew. odczuciem delikatnego spadku mocy obrotowej.
    Po 2 tygodniach znów kontrolka. Stwierdzili w pralni ze nie możliwe zeby znów się zabił. Skierowali mnie do warsztatu gdzie został wyjmowany wraz z zawieszeniem.
    Podłączyli pod komputer i bład filtra oraz przejście po 3 dniach w tryb awaryjny. Poszperali z godzine przy nim i zresetowali błąd. Podpowiedzieli by wymienic olej (w sumie już był termin wymiany) i poleciałem do znajomego warsztatu na wymianę. Po wymianie jak ręką odjął. Niskie obroty na zimnym silniku, zero smrodu spalin i dymienia jak miało to miejsce wcześniej przed wyminą wraz z dławieniem się na jałowym biegu z trzęsieniem na czerwonych światłach (kłęby dymu), pracuje ciszej i ma moc. Miesiąc jazdy głownie do pracy na odcinkach ok 30km przez S8 więc mam stały odcinek podróży. Po miesiącu podróżowania na długich nie zakłóconych odcinkach znowu kontrolka... Wymuszałem wypalanie ze wszystkimi odbiornikami i nic. Obstawiał podzespoły jak czujnik ciśnienia, ale mogę się mylić. Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowany przez jerryde09 - 23-04-19 o 06:09

  2. #372
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jesli nie wymieniales przy okazji plukania filtra czujnika roznicy cisnien to teraz moze to byc to dobry moment, jakie masz cisnienie na postoju?
    Ostatnio edytowany przez kuebk - 23-04-19 o 06:47

  3. #373

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 TDI - CLHA (105 KM)

    Domyślny

    Dziś podjechałem do znajomego mechanika na diagnostykę, by sprawdzić czy istnieje jakikolwiek błąd i co ciekawe... żadnego błędu nie pokazuje. Możesz mi podpowiedzieć jak sprawdzić obecne ciśnienie? Z góry Dziękuje za odpowiedź!

  4. #374
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    W blokach pomiarowych.

  5. #375

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 TDI - CLHA (105 KM)

    Domyślny

    Jestem umówiony na sprawdzenie. Po wizycie przedstawię co wyszło.

  6. #376
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Sprawdz ile jest na postoju na rozgrzanym silniku na biegu jalowym, a potem ile jest na postoju przy pedale w podlodze.

  7. #377

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 TDI - CLHA (105 KM)

    Domyślny

    Dziś był podłączany pod VCDS. "Sporadyczny brak komunikacji" nie można odczytać błędów. Wykaz jest pusty. Dziś był podłączany w trasie i brak dostępu, oryginalne wbijanie kodów nic nie pomogło bo nic nie przyjmuje. Jakby system był zblokowany i nie można do niego się dostać. Po weekendzie majówkowym zostałem ponownie zaproszony by ustawić soft na nowo podobno...

  8. #378

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam,

    ponownie wracam z problemem z DPF. Otoż ok. rok temu w tym samym wątku szukałem rozwiązania problemu z DPF (kontrolki DPF + check engine + mrygająca kontrolka świec żarowych, tryb awaryjny) co rozwiazalem wymuszeniem serwisowym DPF (stopien zanieczyszczenia spadl z 100.7% na ok 7%).
    Od tamtej pory przez rok bylo okej (mniej wiecej raz na kilka tygodni kontrolka DPF w czasie jazdy, mowiaca o wypalaniu, ale znikala i bez problemow).
    Jednak ostatnio mialem przygodę z samochodem (zerwany pasek klinowy wkrecił się w rozrząd = remont silnika) i po odpaleniu, pewnie jakis syf powstały w czasie remontu poszedł 'w rure' i znowu mam ten sam problem. Najpierw sama kontrolka DPF (+Blad P2002) a po ok 200km jazdy (akurat bylem daleko od domu) doszla kontrolka świec żarowych i znowu tryb awaryjny.

    Posiadam kabelek HEX+CAN i VCDS, jednak zastanawia mnie pole Carbon Mass w ktorym mam ok 120g zapełnienia.
    Pytanie, czy próbować wypalać serwisowo DPF kolejny raz, czy jest to bezpieczne? Jaka jest maksymalna dopuszczalna pojemnosc tego zbiornika popiołu (bo rozumiem ze to jest to)?

    Samochod przypomnie to Audi A3 Sportback 2006r 1.9 TDI, silnik BLS

    Dzieki

  9. #379

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez legat Pokaż post
    pole Carbon Mass w ktorym mam ok 120g zapełnienia.
    Czy TY przypadkiem nie powinieneś wymienić DPF'a???

    PS: jeśli dobrze kojarze (możesz to sprawdzić po najechaniu na to pole i wtedy wyświetli Ci się podpowiedz co do wartości max.) wartość max. parametru Carbon Mass, czyli masy popiołu to 60g, wiec u Ciebie jest "troche" przekroczone tego nie wypalisz, bo to jest popiół, a nie sadza, która się wypala w procesie wypalania DPF'a
    Ostatnio edytowany przez martinTDM - 01-07-19 o 13:40

  10. #380

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez martinTDM Pokaż post
    Czy TY przypadkiem nie powinieneś wymienić DPF'a???

    PS: jeśli dobrze kojarze (możesz to sprawdzić po najechaniu na to pole i wtedy wyświetli Ci się podpowiedz co do wartości max.) wartość max. parametru Carbon Mass, czyli masy popiołu to 60g, wiec u Ciebie jest "troche" przekroczone tego nie wypalisz, bo to jest popiół, a nie sadza, która się wypala w procesie wypalania DPF'a
    Dlatego pytam

    Ogólnie chodzi mi o wypalenie popiołu, a nie sadzy, ale czy jest to bezpiecznie jeżeli algorytm wyliczył (bo podobno tak to działa) ze jest tyle tej sadzy. Chciałbym dzisiaj spróbować to zrobić, ale boje się czy w związku z tak dużym zapełnieniem komputer mi na to nie pozwoli, czy np zapali mi się samochód

    Wieczorem podlacze sie do komputera i sprawdze dokładne odczyty i wrzucę fotkę.

Strona 38 z 48 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •