Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 3745464748 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 461 do 470 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #461

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    A za 1000zl masz rozwiązana spraw na całe życie!

  2. #462

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łodzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cześć Panowie,
    Pacjent A3 8P 1.9tdi BLS 255tys przebiegu, zaznaczę że nie mam żadnego błędu ani komunikatu na zegarach co do dpfu ani nie miałem go w ciągu 5 lat użytkowania auta i to mnie też troszkę zastanawia .
    Na vcds w grupię 068 pokazuję mi 72.0 ( chyba gram popiołu, niestety nie mam żadnej jednostki ani nawet informacji od czego ta kolumna tak naprawdę jest), oraz w grupie 075 kolumna trzecia prawdopodobnie nasycenie filtra sadzą na zimnym silniku wynosiło 15% na rozgrzanym obecnie jest 0%. Sprawdzenie co ile wypala się dpf sprawdzę w grupie 073? tyle, że te wartości ciągle się zmieniają.
    Rozmawiałem z "Tunerem" tak go nazwę, który zajmuję się wycinką dpf i powiedział, że tylko oryginał ASO albo wycinka przy tym przebiegu i zapełnieniu oraz że, nie ma czegoś takiego jak "oczyszczanie" , prześledziłem sporą ilość postów w tym temacie i zastawiam się jak to ugryźć i co na dzień dzisiejszy było by lepszym rozwiązaniem czyszczenie/wycinka/zamiennik czy poprostu zostawić to jeździć i obserwować
    Wrzucam jeszcze zdj z vcds na ciepłym oraz zimnym silniku.
    https://zapodaj.net/3ecc196734140.png.html
    https://zapodaj.net/66e390a929773.png.html

  3. #463
    pekniety's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    W przypadku 1.9 TDI BLS z DPF to filtr fabrycznie miał wytrzymać do 250k przebiegu i zwykle koło tego przebiegu pojawiają się problemy (przerabiałem to, w tym wątku też się takie przypadki przewijały).
    Możesz monitorować ilość sadzy i to jest opisane na samym początku tego wątku:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...920#post867920

    Rozwiązania moim zdaniem 2:
    - wyciąć, biorąc na siebie ryzyko nieprzejścia przeglądu
    - wyczyścić na maszynie, np. takiej (http://gladysek.pl/ow/d_dpf_urzadzen...ution_fh2.html) i mieć spokój na parę lat

    Wycięcie w opcji takiej, żeby potem bez problemu włożyć (jak np. wejdzie bardziej restrykcyjna ustawa) będzie trochę droższe niż wyczyszczenie na maszynie (2 lata temu koło 5 stów kosztowało + robocizna za wycięcie, wspawanie i adaptację).
    W moim przypadku zapełnienie przekroczyło 90 i auto już na awaryjnym trybie jeździło. Serwisowe dopalanie pomogło na chwilę (trzeba się liczyć teżod razu z serwisem olejowym bo trochę paliwo rozrzedzi olej w silniku).

    O zamiennikach słyszałem różne opinie, może tutaj ktoś testował.

  4. #464

    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Witam.
    Pacjent 2.0 tdi CR CBAB
    sytuacja wyglada następująco, po regeneracji dpf była wyraźna i zadowalająca różnica w odległości kilometrów do następnego wypalenia do czasu aż zaślepione Egr fizycznie i w sterowniku. Procedura wypalania nie może się zakończyć nawet jeśli stwarzam na drodze odpowiednie warunki i przejadę dobry dystans gwarantujący wypalenie i tak po ponownym odpaleniu gdy silnik złapie trochę temperatury to od nowa podwyższone obroty i dym i itp. Ponadto od jakiegoś czasy pojawia się błąd od sondy lamba, mieszanka zbyt bogata. Wymieniłem czujnik tez różncy ciśnień ale tez na używkę także nie mam gwarancji, ze sprawny. Posiadać również parametry zaczytane z VCDS.

    Tutaj na obrotach biegu jałowego
    https://naforum.zapodaj.net/b48447d4b41e.jpg.html

    Tutaj na obrotach ok 3000

    https://naforum.zapodaj.net/2c778244e2e8.jpg.html

    Kod błędu
    https://naforum.zapodaj.net/fb243c5563ec.jpg.html


    Proszę o pomoc

  5. #465
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Źle wyłączony EGR w sterowniku silnika.

  6. #466

    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Również to podejrzewałem wiec dziś byłem u tego mechanika, który to wykonywał. Wypielismy te dwa wężyki od czujnika różnicy ciśnień i z tego najgrubszego na biegu jałowym wyraźnie uchodziły spaliny pod ciśnieniem, a z tego o mniejszej średnicy prawie w ogóle, wiec gość stwierdził ze czujnik ma prawo takie wskazani dawać i stwierdził, ze albo ten wężyk jest gdzieś dziurawy lub zatkany albo regeneracja dpf się nie udała (twierdzi, ze prawdopodobnie ten środek do czyszczenia dpf z woda stworzył mieszaninę z sadzą i te komórki w filtrze wyzalepiał tak, ze się nie da tego wypalić)
    Również mu sugerowałem, ze akurat taki dziwny zbieg okoliczność, ze po wywaleniu egr takie ekscesy ale on twierdzi, ze skoro nie ma ciśnienia z drugiego wężyki wiec dpf jest zatkany.
    Dziwnym również objawem jest to, ze kiedyś wentylatory jeszcze chodziły po zgaszeniu, a teraz czegoś takiego nie ma.
    Ma gość racje, czy nadal wina leży po stronie wyłączenia egr ?

  7. #467

    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Dziś znów byłem u innych mechaników to oni powiedzieli ze w tym silniku po zaślepieniu egr dpf się nie będzie już mógł wypalić, inny znów mówił ze wtryski mogą być już wadliwe.
    Ostatnio edytowany przez Berrcik - 10-06-21 o 19:57

  8. #468
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    gdzieś na forum też wyczytałem że po zaślepieniu egr-a dpf ma problem z ukończeniem procedury regeneracji

  9. #469
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Berrcik Pokaż post
    Również to podejrzewałem wiec dziś byłem u tego mechanika, który to wykonywał. Wypielismy te dwa wężyki od czujnika różnicy ciśnień i z tego najgrubszego na biegu jałowym wyraźnie uchodziły spaliny pod ciśnieniem, a z tego o mniejszej średnicy prawie w ogóle, wiec gość stwierdził ze czujnik ma prawo takie wskazani dawać i stwierdził, ze albo ten wężyk jest gdzieś dziurawy lub zatkany albo regeneracja dpf się nie udała (twierdzi, ze prawdopodobnie ten środek do czyszczenia dpf z woda stworzył mieszaninę z sadzą i te komórki w filtrze wyzalepiał tak, ze się nie da tego wypalić)
    Również mu sugerowałem, ze akurat taki dziwny zbieg okoliczność, ze po wywaleniu egr takie ekscesy ale on twierdzi, ze skoro nie ma ciśnienia z drugiego wężyki wiec dpf jest zatkany.
    Dziwnym również objawem jest to, ze kiedyś wentylatory jeszcze chodziły po zgaszeniu, a teraz czegoś takiego nie ma.
    Ma gość racje, czy nadal wina leży po stronie wyłączenia egr ?
    Cięzko jednoznacznie stwierdzić co z tą regeneracją - słyszałem o tego typu przypadkach ale nie wiem na ile to jest możliwe. Raczej wydaje mi się że coś takiego może się zdarzyć po płukaniu domowymi sposobami, jak oddajesz do firmy która ma do tego profejsonalny sprzęt i daje gwarancję na taką usługę to wątpie żeby tak się mogło stać.

    Wracając do wyłączenie EGRa, zakładam że ludzie którzy to robili nie mają za bardzo pojęcia jak to zrobić w EDC17CP14 (albo nowszych) stąd też dostałeś taką a nie inną odpowiedź.
    Wg mnie jak DPF był płukany i wszystko po tym zabiegu wróciło do normy to nie ma szans żeby się nagle "zalepił" bo jest źle wypłukany, jak wszystko zaczęło się po wyłączeniu EGRa to tutaj szukałbym rozwiązania.

  10. #470

    Data dołączenia
    May 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Zgadzam się tym bardziej, ze wskazania pokazały, ze wtryski są w bdb stanie. Dzis znów została wykryta następna anomalia, a mianowicie nie ma odczytów temperatury za i przed dpf (screen podany w linku) bo mam rozumieć, ze gdyby czujnik był uszkodzony to wtedy pojawił by mi sie jakikolwiek błąd, a takowy nie wystąpił. Myśle, ze to tez pewnie ma związek z tymi czarami w sterowniku. Pewnie najlepszym rozwiązaniem było by przywrócenie starych map i naprawa egr.


    https://zapodaj.net/b5a1e046bdb5a.jpg.html

Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 3745464748 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •