Strona 22 z 48 PierwszyPierwszy ... 12202122232432 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 211 do 220 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #211

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    ja robiłem czyszczenie mechaniczne ale bez żadnych dodatkowych środków ze sprayami. Jestem zadowolony bo na razie mam czysty DPF a objawy zamulania zniknęły.
    Rozumiem, że filtr miałeś wycinany czyszczony i następnie wspawywany, a w vagu w okienku zapełnienia filtra masz teraz 0 lub jednostkowe wartości gram sadzy ?

  2. #212
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fastener Pokaż post
    Rozumiem, że filtr miałeś wycinany czyszczony i następnie wspawywany, a w vagu w okienku zapełnienia filtra masz teraz 0 lub jednostkowe wartości gram sadzy ?
    Filtr DPF można wymontować ( nie trzeba nic ciąć ). Reszta, dokładnie tak jak napisałeś.

  3. #213
    pyy's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pruszcz gdanski
    Auto
    audi a3 8p7
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    witam serdecznie
    po dwóch miesiącach walki z dpf-em auto w końcu trafiło na stół operacyjny na początek został wymontowany dpf <okazało się że w środku był istny korek sadzowy> i wyrzucony w pisdu. Kiedy można było wreszcie skasować błedy i tryb awaryjny silnik został poddany diagnozie komputerowej i mechanicznej po czym został wgrany nowy program który podniósł moc o 30 KM i moment obrotowy o 40 nm. Koszt całkowity - 800 złotych,święty spokój a przyjemność z jazdy uhuhuhuh

  4. #214

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zawiercie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Witam w moim audi przebieg 210000tyś proces wypalania dpf powtarza się około 300km. wyższe obroty niebieski dym czy to nie jest za często ???? zaczyna to być irytujące. Możecie polecić jakiś dobry serwis gdzie czyszczą DPF na Śląsku ja jestem z Zawiercia

  5. #215
    ArCie's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    2.0 tdi 140 CBAB 2008r czy to uruchamia się wypalanie dpf?
    Po krótkiej trasie 25km, czasami robie dzień w dzień takie traski w jedną stronę. Prędkość 100 max, 6 bieg . Po zatrzymaniu obroty silnika są równe 1000. Czekam 10, 15 min, następuje lekkie szarpnięcie silnika. Po tym lekko dodaje gaz i zaraz opuszczam. Obroty spadają już normalnie poniżej 1000. Gaszę silnik. za 10 min, jadę kawałek i znowu obroty silnika równe 1000.

    Od czasu kupna ( sierpnień 2017 ) nie miałem ani razu kontrolki o zapchanym dpf

  6. #216
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Tak, to wypalanie.

  7. #217

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Cześć,
    Jestem posiadaczem Audi A3 8P 2.0 TDI Quattro z 2011 roku. Auto ma przejechane 235.000 km. Mam problem, że często wypala mi się DPF, wówczas obroty wskakują na 1000. Proces powtarza się co ~300km. Przynajmniej raz na 3 tygodnie auto jest w trasie ponad 1000km. Wydaje mi się, że mimo wszystko za często wypala się filtr? Aczkolwiek jeszcze nigdy nie zapaliła mi się na tablicy kontrolka sygnalizująca zapchany DPF. Moim zdaniem to DPF, może macie inne teorie?
    Czy może znacie jakiegoś magika we Wrocławiu, który zajmuje się tego typu problemem i jest godny polecenia?
    Z góry dzięki !

  8. #218

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kępie, Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Witam. Od ponad pół roku mam niekończący się problem z DPF w mojej A 3, 8 P, 2.0, TDI 140 KM. w momencie kiedy rozpoczyna się wypalanie filtra podczas jazdy, proces nie jest nigdy w stanie się samoczynnie zakończyć. Pozostawiony zapalony samochód na postoju też to nie wypala. Samochod njesamowicie wowczas kopci. Po ponownym zapaleniu silnika obroty od razu się podnoszą do 1000 i pomaga jedynie komputerowe wypalenie aż do następnego razu. Między jednym a kolejnym wypaleniem jestem w stanie przejechać ok 500 km, na krótkich odcinkach jak i na dłuższe trasy. Dodam że filtr był regenerowany w Turbo tech w Jaworznie ponieważ mechanik stwierdził że to na pewno pomoże, a w gruncie rzeczy jest cały czas tak jak było. Wymienił również czujnik różnicy ciśnień i temperatury spalin ale też bez rezultatu. Przy montowaniu zregenerowanego filtra wspawana została również jakaś nowa siatka.
    Ktoś miał może podobny problem albo może doradzić gdzie szukać usterki ponieważ jestem już totalnie bezradna. Pomóżcie proszę😉

  9. #219
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Bez podstawowej diagnostyki ciezko cokolwiek doradzic, zacznij od sprawdzenia jakie jest zapelnienie, jaka jest roznica cisnien oraz jakie sa temperatury w trakcie regeneracji.

  10. #220

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kępie, Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Różnica ciśnień około 18 zawsze i przed regeneracją i po niej.
    Temperatura spalin niewiele poniżej 400, zima natomiast było nawet mniej niż 200

    - - - Updated - - -

    Jeśli chodzi o zapełnienie to było niecałe 20 g.
    Ale problem w tym że to samo się działo przed jak i po regeneracji filtra więc prawdopodobnie w ogóle trzeba szukać innej przyczyny a mechanik jak widać nie wiele potrafi

Strona 22 z 48 PierwszyPierwszy ... 12202122232432 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •