Strona 43 z 48 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 421 do 430 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #421
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Lucasso_ Pokaż post
    Posiadam audi a3 sportback 2007r. 2.0 tdi 170km silnik BMN. Auto kupiłem 2 miesiące temu więc jak na razie jeszcze je poznaję, ale w dniu zakupu zrobiłem pełną diagnostykę komputerową silnika i co wyszło: spalanie momentalne 0,34l/h wszystkie 4 wtryski 0,22, auto nie kopci , pracuje równo, po dwóch miesiącach zapaliła mi się kontrolka silnika, po sprawdzeniu na komputerze wyszedł uszkodzony czujnik ciśnienia spalin, przy tej diagnostyce dowiedziałem się, że jest 63 gramy sadzy w filtrze oraz proces dopalania powinien się uruchomić 180 km temu. Kolega który mi podpinał komputer powiedział żeby szybko wymienić ten czujnik i zrobić procedurę dopalania. Czujnik wymieniłem, kontrolka zgasła już się nie zapala
    nie napisałeś ile auto ma aktualnie przejechane, to może pomóc.

    Piotrek

  2. #422
    AccordingOne's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny 2.0 TDI BMN, DPF, Tryb Awaryjny

    Witam,

    Wczoraj zapaliła mi się kontrolka filtra cząstek stałych w komplecie z migającą kontrolką świec żarowych i włączył się tryb awaryjny. Oczywiście auto nie ma mocy. Jutro będę próbował go wypalać w czasie jazdy ~20 min na obrotach > ~3tys. Kupiłem też środek do czyszczenia DPF ale może być problem z ew. aplikacją. Nie mam chwilowo jak wjechać na kanał czy podnośnik. Czy ktoś ma już doświadczenie z tego typu środkami ? Co zrobić po aplikacji ?? Jak samemu zainicować proces wypalania i jak upewnić się że zakończył się poprawnie? Da się to zrobić bez programu? Będę wdzięczny za wszelkie porady i wskazówki. Szczególnie jeśli ktoś miał podobne doświadczenia.

    Generalnie jestem załamany, dotychczas autko sprawowało się genialnie i mam nadzieje, że da się temu jakoś rozsądnie zaradzić, proszę o pomoc.

    Pozdrawiam.

    Na marginesie dodam że próbowałem przeglądać forum pod tym kątem:
    https://www.a3-club.net/forum/showth...stek+sta%B3ych
    i jeszcze kilka innych ale to nie wiele wniosło.

    //EDIT: Czyszczenie filtra DPF w okolicach Wrocławia/Opola ?? Koszty ??
    Przebieg niecałe 204 Tys. Km
    Ostatnio edytowany przez AccordingOne - 14-01-20 o 16:46 Powód: Wstawka

  3. #423

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AccordingOne Pokaż post
    Wczoraj zapaliła mi się kontrolka filtra cząstek stałych w komplecie z migającą kontrolką świec żarowych i włączył się tryb awaryjny.
    Zaobserwowales wczesniej podwyzszone obroty (do 1000) np. stojac na swiatlach? lub po prostu na biegu jalowym. Pytam, bo skoro wlaczyl sie tryb awaryjny to to sugeruje, ze byc moze zaniedbales temat i DPF chcial sie wypalic, ale nie stworzyles mu warunkow, wiec w koncu wpadl w awaryjny.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez AccordingOne Pokaż post
    Jutro będę próbował go wypalać w czasie jazdy ~20 min na obrotach > ~3tys.
    Udalo sie? Ja mialem tak, ze dopoki swiecila sie tylko kontrolka DPF to komputer sam wznawial procedure wypalania podczas jazdy i jak procedura przebiegla do konca to bylo po temacie (kontrolka znikala i wszystko wracalo do normalnosci), ale gdy mrugala tez kontrolka "od swiec" (raz mi sie tak zdarzylo) to tak sie juz nie udalo i konieczny byl kabelek.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez AccordingOne Pokaż post
    Kupiłem też środek do czyszczenia DPF ale może być problem z ew. aplikacją.
    Tu nie pomoge, bo nie stosowalem takich specyfikow. Byc moze w ogole tego nie potrzebujesz, bo jedyne co potrzeba to wypalic DPF'a i problem zniknie. Pisze byc moze, bo nie wiem jaki masz poziom zapchania filtra. Warto byloby to sprawdzic bo bez tego nie wiesz w jakiej kondycji jest Twoj DPF.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez AccordingOne Pokaż post
    Jak samemu zainicować proces wypalania i jak upewnić się że zakończył się poprawnie?
    Tu masz komplet informacji https://www.a3-club.net/dopalanie-re...k-stalych-dpf/
    Konieczny jest kabelek, zeby odpalic procedure. Gdy proces regeneracji dobiegnie konca, zniknie Ci kontrolka DPF, a wczesniej od swiec zarowych (ta druga powinna zniknac w momencie odpalenia procedury).


    Cytuj Oryginalnie napisane przez AccordingOne Pokaż post
    Generalnie jestem załamany,
    DPF rzadzi sie swoimi prawami Przerabialem temat u siebie, wiec wiem o czym mowisz. Z ciekawosci, robisz raczej trasy czy szurasz po miejscu/miescie?

    Mnostwo informacji (w tym moje posty m.in. odnosnie regeneracja filtra czy wymiana na nowy zamiennik) znajdziesz tutaj https://www.a3-club.net/forum/showth...nie-etc/page14

  4. #424
    AccordingOne's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Auto mam listopada I przejechałem nim ponad 5000 km, nie zauważyłem do tej pory aby procedura wypalania w ogóle się włączała, ani podwyższone obroty nic z tych rzeczy, raz(około miesiąc temu) zapaliła się kontrolka tuż przed wjazdem na autostradę więc ją trochę przegoniłem. Po zjeździe na parking odczekałem chwile zgasiłem silnik uruchomiłem ponownie i kontrolka znikła. Tym razem było inaczej. Jeżdżę raczej w trasach około 50-60 km. Choć przez miesiąc dojeżdżałem (w grudniu) na przystanek po niecałym kilometrze. Wtedy być może nie mógł się wypalić ale później jeździł normalnie w trasach i myślałem że wszystko będzie okej. Co do wypalania go w trasie nie udało się. później zajechałem do mechanika który próbował go wypalać z podłączonym kompem i użyciem wspomnianego cleanera. Skutek podobno żaden, diagnoza: DPF uszkodzony, do wymiany. Miałem odłożyć na felgi do letnich opon a będzie na DPF :/ Jeśli teraz już wszystko będzie okej to i tak jest do zaakceptowania ... Shit happens ¯\_(ツ)_/¯

  5. #425

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AccordingOne Pokaż post
    nie zauważyłem do tej pory aby procedura wypalania w ogóle się włączała, ani podwyższone obroty nic z tych rzeczy
    Jesli robiles glownie trasy to to wszystko dzialo sie w tle bez Twojej wiedzy. Mialem tak samo dopoki robilem 40km do zgaszenia. Nie wiedzialem co do DPF Sytuacja sie zmienila, gdy zaczalem robic 5km do zgaszenia silnika...


    Cytuj Oryginalnie napisane przez AccordingOne Pokaż post
    później zajechałem do mechanika który próbował go wypalać z podłączonym kompem i użyciem wspomnianego cleanera
    Mechanik robil to na postoju czy tez podczas jazdy? Jesli na postoju to sugeruje zmienic mechanika. W tym modelu nie da sie wypalic na postoju. Z tego co wiem w 8V jest taka opcja, ale tez do pewnego poziomu "zapchania".


    Cytuj Oryginalnie napisane przez AccordingOne Pokaż post
    Skutek podobno żaden, diagnoza: DPF uszkodzony, do wymiany.
    Na Twoim miejscu zanim zainwestujesz w DPF'a koniecznie sprawdzilbym wartosc bloku 068.2 (Particle Filter Carbon Mass), czyli po naszemu masa popiolu w Engine -> Measuring Blocks. Na pewno jest na forum ktos z Twojej okolicy kto ma kabelek. Jesli wartosc bedzie powyzej maksymalnej dopuszczalnej to faktycznie trzeba ogarnac DPF'a, ale dopiero wtedy.

  6. #426

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Problemy z samochodem "dpf" stale wyskakujące błędy

    Witam.

    Jestem świeży na forum także wybaczcie. Pierwszy z problemów jaki chciałbym opisać to problem z dpf gdyż zrobiłem podróż na trasie szybkiego ruchu około 280km jadąc na 6 biegu w okolicy 2 tysięcy obrotów. Po zjechaniu z autostrady wyskoczył mi komunikat na fisie o dpf od tamtego momentu gdy przejadę jakiś odcinek zapala mi check i mrugające świece gdy usunę ten błąd znów mogę jeździć dopóki nie zaświeci mi się ponownie. Chciałbym to wyeliminować zastanawia mnie dlaczego ten dpf nie chce się dopalić. Zauważyłem że po każdej przejażdżce obroty mam w granicach 1 tysiąca i najprawdopodobniej podnosi mi się olej w silniku. Gaszę silnik jak obroty spadnie około 8-15 minut na postoju "gazując obroty niestety nie spadają". A teraz trochę o innych problemach po podpięciu 8p przez złącze diagnostyczne pokazuję mi błąd na świecach "świece wymieniałem firma beru" przed wymianą był problem z 1 i 4 po wymianie problem jest z 1 i 3 bywa różnie. Kolejny problem dziwna temperatura na czujniku recyrkulacji spalin bo aż -270,6. Posiadam również błędy dotyczące klimatronika problem z klapami i temperaturą, ale tym chciałbym się zając na samym końcu. Wracając do problemu z dpf zajrzałem ostatnio pod maskę i zauważyłem że pod czujnikiem do którego doprowadzone powinny być dwa węże od dpf jeden chyba przed dpf drugi zaś za obecnie posiadam tylko ten pierwszy a drugi otwór w wydechu jest zaślepiony jak mam to rozumieć ? Potrzebuję szybkiej pomocy muszę samochodem dojeżdżać do pracy...

  7. #427
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bu0ne Pokaż post
    Zauważyłem że po każdej przejażdżce obroty mam w granicach 1 tysiąca i najprawdopodobniej podnosi mi się olej w silniku. Gaszę silnik jak obroty spadnie około 8-15 minut na postoju "gazując obroty niestety nie spadają".
    To jest tak zwana procedura regeneracji DPF -a, jak masz podwyższone obroty (auto jest rozgrzane) musisz jechać dalej aż obroty spadną. u mnie to trwa mniej więcej 20 minut. Na postoju po dłuższym czasie regeneracja jest przerywana dlatego spadają obroty, ale gdy ruszysz i auto uzyska odpowiednie warunki procedura uruchamia się od nowa. Na postoju można wypalić DPF tylko wymuszając procedurę przy pomocy podłączonego komputera.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez bu0ne Pokaż post
    najprawdopodobniej podnosi mi się olej w silniku.
    Podczas regeneracji DPF jest zwiększana dawka paliwa, przez to że nie pozwalasz na dokończenie procedury komputer auta próbuje i próbuje i dla tego masz większy stan oleju.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez bu0ne Pokaż post
    zajrzałem ostatnio pod maskę i zauważyłem że pod czujnikiem do którego doprowadzone powinny być dwa węże od dpf jeden chyba przed dpf drugi zaś za obecnie posiadam tylko ten pierwszy a drugi otwór w wydechu jest zaślepiony jak mam to rozumieć
    Tak jest dla czego nie wiem

  8. #428

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Czyli albo mój dpf nie nadaję się już do niczego albo brakuje elementów niezbędnych do prawidłowego wypalenia się dpf. Dodam iż za każdym razem gdy ruszałem w podróż czy to 200 czy 20km mowa tutaj o ciągłej jeździe to po skończonej trasie na postoju posiadałem zawsze 1 tysiąc obrotów. Wstępnie zamówiłem króciec który podepnę tak jak należy dla sprostowania wrzucę zdjęcie. Kolor czerwony opisuje co posiadam, zielony części brakujące czy spotkał się ktoś już z taką alternatywą ?


    https://imgshare.io/image/bez-tytulu.GMtl6

  9. #429
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bu0ne Pokaż post
    Dodam iż za każdym razem gdy ruszałem w podróż czy to 200 czy 20km mowa tutaj o ciągłej jeździe to po skończonej trasie na postoju posiadałem zawsze 1 tysiąc obrotów.
    Sterownik oblicza masę sadzy na podstawie różnych parametrów, w sterowniku jest zapisane przy ilu gram sadzy uruchamia się procedura regeneracji DPF-u ( np. przy 32 g.).
    Nie raz tak miałem że po powrocie z trasy pod domem obroty tysiąc , no i w drogę 20min. i obroty spadają
    A kontrolka od DPF świeci?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez bu0ne Pokaż post
    Wstępnie zamówiłem króciec który podepnę tak jak należy dla sprostowania wrzucę zdjęcie. Kolor czerwony opisuje co posiadam, zielony części brakujące czy spotkał się ktoś już z taką alternatywą
    Przecież napisałe że mam tak samo, i sprawdzałem u kolegi też ma takie rozwiązanie

  10. #430

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Tak kontrola od dpf zaświeciła się na autostradzie. A po przejechaniu kilkunastu km auto weszło w tryb awaryjny. Wszystko miało miejsce na autostradzie.
    Ostatnio edytowany przez bu0ne - 02-02-20 o 13:47

Strona 43 z 48 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •