Strona 42 z 48 PierwszyPierwszy ... 324041424344 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 411 do 420 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #411
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Tak ciężko podpiąć pod vcds-a i sprawdzić kiedy ostatni raz się wypalał?
    Będziesz wówczas wiedział, w którym mniej więcej momencie po jakim czasie i ile km temu

  2. #412
    Pakoz92's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pokonujemy podobne odległości. Do pracy mam ok 31 km w jedną stronę, z czego 20 km to ekspresówka (staram się utrzymywać prędkość między 120 a 140km/h.
    Ostatnio również moje A3 CR po zatrzymaniu weszło w tryb wypalania filtra. Po ok 10 minutach pracy na wolnych obrotach, zgasiłem silnik. Wracając do domu postanowiłem dodatkowo pomóc autku w oczyszczeniu i utrzymywałem obroty w przedziale między 2,4-2,7k rpm (4 bieg do 100km/h, 5 bieg do 120km/h). Jako, że jest to mój pierwszy diesel, zadzwoniłem do swojego mechanika(dla świętego spokoju) z pytaniem, czy "mocniejsze depnięcie" pomoże w skutecznym wypaleniu DPF'a stwierdził, że nie ma takiego sensu - "Jeździj normalnie bez kombinowania, a filtr samoczynnie, nawet bez Twojej wiedzy się oczyści"
    Gdzieś słyszałem bardzo mądrą teorię, że procedura wypalania filtra załącza się również bez względu na to czy filtr wymaga oczyszczenia, czy nie. Przy jeździe autostradowej zazwyczaj jest to po ok 1,2-1,5k km, a w ruchu miejskim do 500km. Czy to prawda?

  3. #413

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łańcut
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,

    Pacjent A3, 8P 2.0TDI BMN 170km.

    Jestem po czyszczeniu DPF - przyczyna wypalanie co ok. 120km (chyba trochę za często).

    Po czyszczeniu dostałem wydruk.

    Przed czyszczeniem:
    - przepływ 170 m3/h
    - ciśnienie 71 mbar

    Po czyszczeniu:
    - przepływ 238 m3-h
    - ciśnienie 35 mbar

    DPF na swoim miejscu, adaptacja, zawartość popiołu 0.0 .

    Ale sprawdzam dalej -> stopień zapełnienia 18,8% !! Prosto z czyszczenia?? Coś chyba jest nie tak..

    O co chodzi? Szukać dalej (nie mam pojęcia czego) czy na razie jeździć/obserwować?

    Pozdrawiam

  4. #414

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    stopień zapełnienia 18,8%
    Na ta wartosc nie patrz jesli jestes zaraz po czyszczeniu. Ona mogla zostac sprzed regeneracji DPF'a, bo jesli dobrze kojarze adaptacja zeruje mase popiolu (Carbon mass), ale poziom sadzy (Load coefficient) nie ulega zmianie (zostaje na poziomie sprzed czyszczenia). Jezdzij, obserwuj i dopiero wtedy bedzie mozna powiedziec cos wiecej.

  5. #415
    MucikV's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Gdzieś słyszałem bardzo mądrą teorię, że procedura wypalania filtra załącza się również bez względu na to czy filtr wymaga oczyszczenia, czy nie. Przy jeździe autostradowej zazwyczaj jest to po ok 1,2-1,5k km, a w ruchu miejskim do 500km. Czy to prawda?[/QUOTE]

    Jest taka opcja, ale tylko w wypadku osiągnięcia konkretnego przedziału wartości napełnienia filtra i odpowiednich warunków

  6. #416
    Pakoz92's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MucikV Pokaż post
    Gdzieś słyszałem bardzo mądrą teorię, że procedura wypalania filtra załącza się również bez względu na to czy filtr wymaga oczyszczenia, czy nie. Przy jeździe autostradowej zazwyczaj jest to po ok 1,2-1,5k km, a w ruchu miejskim do 500km. Czy to prawda?

    Jest taka opcja, ale tylko w wypadku osiągnięcia konkretnego przedziału wartości napełnienia filtra i odpowiednich warunków



    Dziękuję za wyjaśnienie Przy następnej wizycie u mechanika poproszę o podpięcie do komputera i sprawdzenie w jakiej kondycji jest mój filtr

  7. #417

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pakoz92 Pokaż post
    Gdzieś słyszałem bardzo mądrą teorię, że procedura wypalania filtra załącza się również bez względu na to czy filtr wymaga oczyszczenia, czy nie. Przy jeździe autostradowej zazwyczaj jest to po ok 1,2-1,5k km, a w ruchu miejskim do 500km. Czy to prawda?
    Z moich obserwacji wynika, ze procedura odpala się przy osiagnieciu odpowiedniego stopnia napełnienia (Load coefficient) i nie ma znaczenia czy aktualnie jedziesz 160km/h czy 50km/h. Dlatego czasem zdarza się tak, ze np. wczoraj robiles 50km autostrada po czym stoisz na swiatlach w miescie i DPF zaczyna wypalanie (wzrost obrotow biegu jalowego do 1000). Wiem, ze można wgrac oprogramowanie, które jest troche bardziej inteligentne i które rozpoznaje czy jedziesz wlasnie po miescie czy szybsza trasa i od tego tez uzaleznia wypalanie, ale w standardzie wg mnie jedynym impulsem do czyszczenia DPF'a jest stopien jego zapełnienia (+ oczywiście przekroczenie granicznej wartości obrotow -> jak odpalisz auto i nie przekroczysz tej wartości (co jest trudne w praktyce bo to cos kolo 2000obr/min) to nawet jeśli poziom zapełnienia kwalifikuje filtr do wypalania, procedura nie wystartuje). Czy tak jest w każdym A3 - nie wiem. Opisuje na przykładzie 2.0 TDI BMN

  8. #418

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łańcut
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    Witam,

    Pacjent A3, 8P 2.0TDI BMN 170km.

    Jestem po czyszczeniu DPF - przyczyna wypalanie co ok. 120km (chyba trochę za często).

    Po czyszczeniu dostałem wydruk.

    Przed czyszczeniem:
    - przepływ 170 m3/h
    - ciśnienie 71 mbar

    Po czyszczeniu:
    - przepływ 238 m3-h
    - ciśnienie 35 mbar

    DPF na swoim miejscu, adaptacja, zawartość popiołu 0.0 .

    Ale sprawdzam dalej -> stopień zapełnienia 18,8% !! Prosto z czyszczenia?? Coś chyba jest nie tak..

    O co chodzi? Szukać dalej (nie mam pojęcia czego) czy na razie jeździć/obserwować?

    Pozdrawiam
    Problem się pogłębia...

    Regeneracja DPF nic nie pomogła..to nie zapchany DPF jest przyczyną częstych wypaleń(poprzednia wartość 10g masy popiołu była zatem wartością rzeczywistą- nikt nie adaptował filtra przed zakupem).. (ale co ?)

    Teraz zaryzykuje stwierdzenie, że wypalanie pojawia się z jeszcze większą częstotliwością. Ale co dziwne wcześniej sam proces wypalenia był mega zauważalny (delikatne szarpanie, podwyższone obroty), dziś jadąc autostradą z podpiętym kompem podczas wypalania noga na sprzęgło a obroty 800 -> wcześniej podczas wypalania ok. 1000.

    Podczas jazdy z podpiętym VCDS stopień zapełnienia rósł średnio 2% na 5km. CO ciekawe podczas jazdy ze stałą prędkością, nie tak szybko, kręcąc się po mieście bardzo szybko..

    Co teraz ? Co może być przyczyną (turbo wykluczam, klapy kolektora raczej też ok bo w ubiegłym roku zmieniałem im siłownik z powodu pękniętej membrany) ?

    Auto ma moc, zbiera się ładnie. Co sprawdzić ? Jak zdiagnozować w czym tkwi problem ?

    Bardzo proszę o pomoc.

  9. #419

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    to nie zapchany DPF jest przyczyną częstych wypaleń(poprzednia wartość 10g masy popiołu była zatem wartością rzeczywistą- nikt nie adaptował filtra przed zakupem)..
    Nie wyciagalbym pochopnych wnioskow


    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    CO ciekawe podczas jazdy ze stałą prędkością, nie tak szybko, kręcąc się po mieście bardzo szybko..
    To raczej zrozumiale. To tylko potwierdzenie faktu, ze DPF woli (wolniej się zapycha) autostradę niż miasto (o ile "ze stałą prędkością" = na autostradzie).

  10. #420

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chonów
    Auto
    jeszcze nie mam
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Witam, przeczytałem cały temat na tym forum dotyczący nieszczęsnego DPF-a. w Moim przypadku jeszcze nie wiem czy to tylko moje obawy czy raczej to będzie już problem.

    Posiadam audi a3 sportback 2007r. 2.0 tdi 170km silnik BMN. Auto kupiłem 2 miesiące temu więc jak na razie jeszcze je poznaję, ale w dniu zakupu zrobiłem pełną diagnostykę komputerową silnika i co wyszło: spalanie momentalne 0,34l/h wszystkie 4 wtryski 0,22, auto nie kopci , pracuje równo, po dwóch miesiącach zapaliła mi się kontrolka silnika, po sprawdzeniu na komputerze wyszedł uszkodzony czujnik ciśnienia spalin, przy tej diagnostyce dowiedziałem się, że jest 63 gramy sadzy w filtrze oraz proces dopalania powinien się uruchomić 180 km temu. Kolega który mi podpinał komputer powiedział żeby szybko wymienić ten czujnik i zrobić procedurę dopalania. Czujnik wymieniłem, kontrolka zgasła już się nie zapala

    Wczoraj wyjechałem na A4 i przejechałem autem 20 km ze stałą prędkością 118 km\h kontrolka nadal gaśnie jak odpalę silnik więc czujnik działa, nie wiem czy procedura dopalania się uruchomiła czy nie, czy doczyściło filtr czy nie, martwi mnie ilość sadzy którą pokazał komputer oraz kolega przejechał się nim i stwierdził, że jak na 170km auto jest mułowata, wcześniej jeździłem golfem 3 1.9 tdi przerobionym na ok 150km to zauważyłem że audi słabo się zbiera przy obrotach 1500, czuć jak turbina go ciągnie dopiero przy ok. 1800 obrotów. Reasumując:

    w tym tygodniu jeszcze raz podepniemy komputer i sprawdzimy auto na drodze czy wszystkie parametry są w porządku, jaka jest zawartość sadzy oraz czy DPF się oczyścił (co jeszcze sprawdzić?)

    czy jechać już do zakładu na czyszczenie DPF-u ?

    pozdrawiam
    Łukasz

Strona 42 z 48 PierwszyPierwszy ... 324041424344 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •