Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: awaria pompy paliwa

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź i okolice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR

    Unhappy awaria pompy paliwa

    Witam serdecznie!
    Jeszcze nie miałem okazji korzystać z pomocy kolegów ale jestem w wielkiej kropce. Od razu wybaczcie jak temat był już omawiany ale nie potrafię zbyt sprytnie poruszać się po forum.

    Mam następujący problem. Jakiś czas temu zaświeciła mi się pomarańczowa kontrolka silnika (a3 8p 2.0 fsi 150 ph). Udałem się do swojego mechanika, który podłączył auto pod komputer i ustalił, że to kwestia recyrkulatora spalin. Więc zakupiłem ten klamot jak również wymieniłem czujnik ciśnienia paliwa...i co? auto szarpie powyżej 3 tys. obrotów, czasem traci moc a na komputerze pojawiły się nowe błędy... błąd pompy paliwa i czujnika NOx. Wymiana tych rzeczy to duży koszt... a poza tym nie do końca jestem pewien czy to pomoże.

    Proszę zatem aby ktoś mi pomógł, nie wiem co robić, jak ustalić co tak naprawdę jest zepsutę i jak ewentualnie obniżyć koszty naprawy... proszę o pomoc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 19:22

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    MIelec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    witam.
    Przepraszam ze odswiezam temat ale wlasnie w moim autku pojawil sie ten sam problem. Jak poradziles sobie ze swoim ?? dzieki

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Question Pompka paliwa raz działa raz nie

    Witam
    Mam problem z pompka paliwa która znajduje sie pod siedzeniem z tyłu a dokładnie zdarzyło mi sie juz dwa razy ze pompka sie nie zalaczyła i auto po wypaleniu paliwa zgasło. kilka razy zdarzylo sie ze jak porzekrecam kluczyk słysze jak pompka bije paliwo z powietrzem tak jakby sie pieniło zdarzylo sie tez ze pompka nie ruszy strzał w siedzenie (mniej wiecej w miejsce gdzie sie znajduje dekiel od pompki) z tyłu pomaga jej ruszyc moze to wydaje sie smieszne ale juz mnie trafia nasłuchiwanie czy sie załacza czy. Macie jakis pomysł na naprawe czy tylko nowa pompka?? jesli dubluje temat z góry przepraszam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 13:50

  4. #4
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czas na wymianę pompy, zawiesza Ci się na szczotkach z tego co tu piszesz.

  5. Podziękowania dla Qid za pomoc w problemie

    dominik0101 (28-02-12)

  6. #5
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    zeby nie zakladac nowego tematu napisze w tym, bo sprawa dotyczy wskaznika poziomu paliwa wiec i pewnie pompy.

    sytuacja wyglada nastepujaco: mialem problem ze wskaznikiem paliwa, bo obojetnie ile sie zatankowalo i tak wskaznik stal w miejscu. w koncu wyjalem pompe paliwa i przeczyscilem potencjometr itd. po wlozeniu wskazik paliwa na liczniku sie podniosl, ale wydawalo mi sie ze dalej stal w miejscu. zatankowalem wiec do pelna i wskaznik paliwa pokazal pelny bak wiec sadzilem ze jest wszystko ok, ale przejechalem juz ponad 530km, a wskaznik paliwa jest dopiero na niecalej polowie (praktycznie w polowie odleglosci miedzy polowa wskaznika a jedna kreska powyzej) jezdze normalnie zero jakies przesadnej oszczednosci, a nie wydaje mi sie zeby 2.0 tdi w DSG palilo 4.8l na 100km. dzis wyciagalem ponownie pompe paliwa i patrzalem czy wskazowka reaguje na ruch plywaka i wszystko bylo ok.
    czy spotkal sie ktos z sytacja podobna do tej? czy jest mozliwe zeby byl jednak zepsuty potencjometr i sie zwyczjanie zawieszal co jakis czas?


    otwarlem poraz drugi pompe i jeszcze raz ja sprawdzilem, to co zauwazam, to zawieszanie sie mechanizmu tzn. jak porusza sie reka pływak od gory do dolu i z powrotem to w koncu zaczyna lapac (aczkolwiek zauwazylem, ze jak wtyczke z pompy wyciagne gdy kluczka nie ma w stacyjce, a pozniej przekrece, to wskaznik pokazuje dalej poziom paliwa, na ZERO wskaznik opada dopiero wtedy kiedy wtyczke wyjme na przekreconym kluczyku - to normalne??) i polozenie wskazowki sie zmienia. tak jak wczeniej pokazywalo mi ponad pol baku, tak teraz zostalo ok 20 litrow paliwa i tyle by sie zgadzalo po wskazaniach spalania wg. fisu.

    jak sadzicie, czy problem moze byc tylko z potencjometrem? (wiec wymiana calej pompy) czy moze byc to nie wiem, uszkodzenie wtyczki (np brak styku) coz z instalacja, cos z licznikiem?
    a i jeszcze jedno - ja nie slysze zadnego dzialania pompy paliwa po przekrecenu kluczyka, w aucie mam cisze, ale nie zdarzylo sie zeby mi nie odpalil jak koledze nizej
    Ostatnio edytowany przez rol4nd - 07-07-12 o 17:20

  7. #6
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    czy naprawde nikt nie jest w stanie pomoc?

  8. #7
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Nikt na forum nie siedzi nonstop i czeka na nowe problemy do rozwiazania.
    Jak ktos bedzie mial pojecie to napisze jak nie to nie, nie masz co podbijac na sile.

  9. #8

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Pompa paliwa 1.9 bls

    Witam posiadam audi a3 8p 1.9 105km bls sportback 2006 r. Kupiłem 2 miesiące temu samochód po dwóch dniach na światłach nagle mi zgasł odpalałem go kręcił aż silnik telepało ale nic kolega podjechał podpioł komputer zero błędów ale mówi że tak jakby pompa paliwa nie podawała paliwo i z plaka odpalił. Miałem zaprowadzić do mechanika samochód ale jeździłem miesiąc i już nie przydarzyła mi się taka sytuacja. Dwa tygodnie temu przed domem wjeżdżając na plac zamiast drugiego biegu wrzuciłem czwarty i silnik zgasł. Próbuje odpalić i na plaku dopiero odpalił. Samochód oddałem mechanikowi ten stwierdził, że trzeba wyczyścić i zmienić uszczelniacze w pompowtryskiwaczach skasował mnie za to 650zł!!! a dziś to samo nie chce odpalić samochód przyjechał podpioł podkomputer i stwierdził, że coś z pompą paliwa lewe powietrze dostaje czy coś, ale już temu partaczowi nie oddam samochód do naprawy. Czy ktoś może wiedzieć co dolega mojemu dieslowi chcę wiedzieć co to może być przed wizytą u mechanika żeby znów nie nacioł mnie który na jakieś kilka stów ;(
    Proszę o pomoc

  10. #9
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    działanie pompy paliwa możesz sprawdzić wymuszając to w vcds

  11. #10

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Dzis zaobserwowalem pierwszy raz jadac ekspresowka 180km/h po zwolnieniu i wlaczeniu na luz zaswiecila sie dioda akumukatora czerwona i zamiast obrotow okolo 1000 na biegu jalowym spadaja jak szybciej jade do 500 i nizej i swieci sie dioda czerwona akumulatora a jak jade wolniej i wrzuce na bieg jalowy samochod nie gasnie co jest grane?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •