Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: samoistne dodawanie gazu

  1. #1
    bronx's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lidzbark Warmiński
    Auto
    Ford Mondeo 2.5 ST Titanium X
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny samoistne dodawanie gazu

    Witam!

    Zauważyłem pewien mankament w mojej A3. Mianowicie jak puszczam sprzęgło to czuje jak samochód sam dodaje mi gazu... nie zawsze tak jest, ale czasami sie zdarza... ostatnio na dwójce jechałem pod górke i póściłęm zarówno gaz jak i sprzęgło i samochód mi jechał bez problemu... dopiero jak nacisnełem sprzęgło to zaczał zawalniać...

    co może być przyczyną ? Dodam tylko że jak wciskam pedał gazu to samochód przyśpiesza a dopiero po jakiejś sekundzie przyspiesza mocniej...

    ma ktoś jakieś pomysły ?

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-12-16 o 17:40

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bronx Pokaż post
    Witam!

    Zauważyłem pewien mankament w mojej A3. Mianowicie jak puszczam sprzęgło to czuje jak samochód sam dodaje mi gazu... nie zawsze tak jest, ale czasami sie zdarza... ostatnio na dwójce jechałem pod górke i póściłęm zarówno gaz jak i sprzęgło i samochód mi jechał bez problemu... dopiero jak nacisnełem sprzęgło to zaczał zawalniać...

    co może być przyczyną ? Dodam tylko że jak wciskam pedał gazu to samochód przyśpiesza a dopiero po jakiejś sekundzie przyspiesza mocniej...

    ma ktoś jakieś pomysły ?

    pozdrawiam
    kolego widać że dieselkami się nie jeździło

    A tak poważnie, to normalka także jeździj i ciesz się .


    pzdr

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  3. #3
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jeśli te "samoistne dodawania gazu" występują poniżej 1tys obr/min to jak najbardziej normalne , sterownik nie daje silnikowi zejść poniżej tych obrotów i sam stara się przyśpieszac jeśli bedziemy go hamowac.

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Dołącze do tematu

    W moim Audi A3 8L benzyna 1.6 ( 1998 ) podczas próby ruszenia z miejsca, puszczając pedał sprzęgła pedał gazu sam się wciska. Z tego co jest napisane powyżej, pedałem gazu steruje komputer i zwiększa obroty, żeby samochód nie zgasł. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale wydaje mi się że w moim przypadku ten schemat działa nie do końca poprawnie i jest męczący na dłuższą metę - zwłaszcza podczas codziennego staniu w korkach, kiedy podczas jazdy na pół sprzęgle pedał gazu odbija się co chwilę od stopy i trzeba go za każdym razem wyczuć. Czasem nawet po dodaniu odpowiedniej ilości gazu, pedał gazu dalej się odbija.

    Szukałem na forum i jest może kilka wiadomości na ten temat i każda sprowadza się do tego co napisałem powyżej, czyli ze steruje tym komputer. Znalazłem np. to
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...t=peda%B3+gazu

    Po podpięciu do VAGA pokazało tylko problem z sondą lambda, który jak mechanik mówił - skasował się

    Moje pytanie dotyczy tego, czy da się jakoś za pomocą komputera wyłączyć ten system samoczynnego dodawania gazu, tak żeby był on cały czas w jednym miejscu podczas ruszania ? Może kogoś też irytował ten system i postanowił coś z tym zrobić ? Nie znalazłem nic na temat próby wyłączania tego systemu, a może ktoś już miał z tym styczność.

    Dodam jeszcze, że byłem z tym problemem u kilku mechaników i większość z nich mówiła, że pierwsze słyszy o takim problemie, dodając że nie wiedzą gdzie szukać problemu . .

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mam nieco starszą wersję czyli 1.6 AEH w której pedał gazu jest podłączony cięgłem do przepustnicy. Od dłuższego czasu obserwuję efekt "ucieczki" pedału gazu podczas hamowania silnikiem. Wygląda to tak, że podczas jazdy bez gazu i bez wysprzęglenia kiedy spadające obroty dochodzą do około 1700 można wyczuć, że pedał gazu ucieka spod stopy. Rozumiem, że silnik krokowy otwiera wtedy przepustnicę, nie mam jednak pojęcia w jakim celu to robi.

    Wniosek z tego taki, że na pedale gazu można wyczuć, kiedy komputer uruchamia silnik krokowy w przepustnicy.

    Po zakupie tego samochodu musiałem oduczyć się ruszania bez gazu, tylko za pomocą sprzęgła. Sterownik silnika bardzo żywo reaguje na spadek obrotów podczas wzrostu obciążenia i obroty rosną powyżej jałowych a potem ponownie opadają. Daje to nieprzyjemny efekt w którym samochód po zesprzęgleniu przyspiesza a zaraz potem zwalnia do obrotów jałowych. (Nie testowałem tego osobiście, ale w tym momencie powinien być wyczuwalny efekt samoistnego wciśnięcia "ucieczki" pedału gazu) Efekt ten nie występuje, jeżeli pedał gazu jest minimalnie wciśnięty, i komputer przestaje utrzymywać jałowe obroty. Dodatkowy problem, to bardzo słaba dynamika silnika podczas ruszania na niskich obrotach, prawdopodobnie spowodowana stosunkowo małym przełożeniem pierwszego biegu. Żeby ruszać z odpowiednim zapasem mocy trzeba zesprzęglić silnik na 1500 obrotach lub więcej. W przeciwnym przypadku, nawet przy silnie wciśniętym gazie silnik bardzo słabo przyspiesza, by w pewnym momencie dostać nagłego przypływu mocy.

    Przypuszczam, że w późniejszych rocznikach nie da się już wyczuć, kiedy silnik krokowy otwiera przepustnicę. Jeżeli dobrze pamiętam, gdzieś w trakcie montowania silników 1.6 AVU zaczęto stosować elektroniczny pedał gazu i od tego momentu nie ma już cięgła pomiędzy przepustnicą i pedałem gazu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •