Strona 2 z 41 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 402

Temat: Wszystkie informacje o olejach

  1. #11
    Aes's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    73 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mariusz65 Pokaż post
    Jak już pisałem u mnie na Castrolu 5W-30 spalał litr na 10 tys. Po wymianie na MOTUL 5W-40 nie bierze ani grama.
    Cos w tym jest bo mi po zmianie z mobila 5w50 na motula 5w40 bierze o jakies 50% mniej (zamiast 1.5L dolewam okolo 0.75L).

  2. #12
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No nie od dzisiaj też wiadomo, że jak trzeba dolać, to i trzeba kupić a najlepiej kupić to samo co się miało wlane. Osobiście nie mam nic do Castrola i ta firma ma też dobre oleje ale
    1. większość nie z polskiej dystrybucji
    2. na pewno nie z beczki
    3. na pewnie nie to co w warsztatach polecają

    dodatkowo, firma ma chyba najsilniejszy marketing, baaaardzo rozbudowaną bazę produktów.

    Fajne jest to że współpracują z koncernami - to daje na pewno wynik in minsu jest to, że zbyt silnie w tej firmie działa lobby sprzedażowe i napędzające wyniki. Moim zdaniem Castrol stoi od dłuższego czasu w rozkroku i zaczyna niestety przechylać się w stronę produkowania jak najtańszym kosztem i sprzedawania jak najdrożej. To oni m.in. upowszechnili produkcję olejów z III bazy i nazywanie ich syntetycznymi, poprzez odpowiednią bazę dodatków. Większość producentów podążyła za nimi. W tej chwili są na etapie ograniczania tych dodatków do niezbędnego minimum, żeby łapać się w konkretne kategorie (oczywiście nie dla wszystkich olejów).

  3. #13
    Audon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Przez ile lat olej do uzupełniania ubytków może sobie stać w butelce i nie straci na wartości?
    Czy nawet jeśli nie przejedzie się w ciągu roku 15 tys.km w przypadku diesla to trzeba wymienić olej mimo wszystko czy można sobie przez parę miesięcy dociągnąć do 15?

  4. #14
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    1. Olej ma swoją ważność. Zależy od marki i producenta, nie powinno się jednak przekraczać 5 lat dla zamkniętej butelki i 3 dla otwartej. Dodatkowo olej powinien być przechowywany w temperaturze 5-20 stopni. Jak stał w garażu to po roku jest do wyrzucenia.

    2. Możesz dociągnąć. Wymienia się co roku, ze względu na stażenie ale te 2 czy 3 miesiące nie zrobią różnicy. Jak dłużej to raczej warto wymienić. Nie zaszkodzi.

  5. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    Audon (12-10-10)

  6. #15
    shybby's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Przyszedł czas na zmianę oleju, macie jakiś sklep internetowy z olejami godny polecenia ?

  7. #16
    Daniel86's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WuPeeR
    Auto
    Audi i nic innego:)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    odezwij się do kolegi elemenateur ewentualnie Franc, pomogą, dobiorą olej, będziesz zadowolony
    Getting away with murder!

  8. #17
    kucyk_wkz's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dokonałem wymiany oleju na półsyntetyczny Castrol Magnatec 10W-40 następna wymiana 15kk km po przejechanych 400km mam wrażenie ze praca silnika jest nieco płynniejsza.

    motor 1.8t AUM przebieg 183kk

  9. #18

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    dobry wybór, narzekają ludzie na castrol a ja od lat do różnych aut wlewałem castrol i nie miałem żadnych problemów, teraz mam 5w30 i jest bardzo dobrze,

    po co komuś xW50 albo xW60 - na sacharę się ktoś wybiera ? u nas spokojnie w30 no jak się ktoś uprze w40 wystarczy,

    co do literki przed W

    nie wolno zmieniać z pół syntetyku na syntetyk, z mineralnego na półsyntetyk ani z mineralnego na syntetyk,

    nowe auta mogą śmigać na 0W i 5W, z większym przebiegiem powinno się przejść na 10 W a już duże przebiegi na mineralny,

    oczywiście zadbane auto warto jak najdłużej utrzymać na syntetyku,

    moje audi 158 tyś i lata na 5W30 Castrol i nie widzę lepiej, kiedyś przejdę na 10W30 a jaka firma to nie wiem, na Castrolu nigdy nie mialem żadych problemów, a nie widzę potrzeby przepłacać za jakąś inną nazwę oleju chyba że auta są "jakoś specyficznie uzywane"

  10. #19
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie wolno zmieniać z pół syntetyku na syntetyk, z mineralnego na półsyntetyk ani z mineralnego na syntetyk,

    nowe auta mogą śmigać na 0W i 5W, z większym przebiegiem powinno się przejść na 10 W a już duże przebiegi na mineralny,
    Absolutna bzdura wywodzaca sie jeszcze z lat 70-80 i nie prawdziwa w dzisiejszych czasach. Bylo juz o tym pisane 489579423 razy, silnik moze miec i 5 milionow kilometrow jesli jest w dobrej kondycji lejemy syntetyk bo to najlepszy sposob zeby mu pomoc przejechac kolejne drugie tyle, zmiana oleju na polsyntetyk o wiekszej gestosci ma sens tylko wtedy jesli silnik ma juz luzy ( i jest to raczje rozwiazanie dorazne ) badz zostal ZAPROJEKTOWANY pod olej polsyntetyczny ( praktycznie sie juz to w dzisiejszych czasach nie zdaza ). Oleju mineralnego nie zalewamy nigdy bo rownie dobrze mozemy zaczac jeszcze kopac lezacego. Przejscie z oleju polsyntetycznego na syntetyczny tez nie zaszkodzi silnikowi bo nowe oleje polsyntetyczne juz nie maja prawa zostawiac zadnych osadow w silniku ktore majacy wieksza wartosc tbn syntetyk by wyplukal. xw50 albo xw60 po pierwsze sa w wiekszosci olejami pelnosyntetycznymi o bardzo dobrych wlasciwosciach smarnych/myjacych a to ze nie zachowuja prawidlowe smarowanie w wysokich temperaturach jest jak najbardziej ich zaleta niezaleznie od temperatury zewnetrznej. Castrol nei jest zlym olejem, jest olejem bardzo czesto podrabianym stad tez czesto negatywne opinie o nim i problemy. Kolejna sprawa ze literka przed W nie oznacza czy olej jest na bazie mineralnej czy syntetycznej.
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

  11. #20

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Quash Pokaż post
    Absolutna bzdura wywodzaca sie jeszcze z lat 70-80 i nie prawdziwa w dzisiejszych czasach. Bylo juz o tym pisane 489579423 razy, silnik moze miec i 5 milionow kilometrow jesli jest w dobrej kondycji lejemy syntetyk bo to najlepszy sposob zeby mu pomoc przejechac kolejne drugie tyle, zmiana oleju na polsyntetyk o wiekszej gestosci ma sens tylko wtedy jesli silnik ma juz luzy ( i jest to raczje rozwiazanie dorazne ) badz zostal ZAPROJEKTOWANY pod olej polsyntetyczny ( praktycznie sie juz to w dzisiejszych czasach nie zdaza ). Oleju mineralnego nie zalewamy nigdy bo rownie dobrze mozemy zaczac jeszcze kopac lezacego. Przejscie z oleju polsyntetycznego na syntetyczny tez nie zaszkodzi silnikowi bo nowe oleje polsyntetyczne juz nie maja prawa zostawiac zadnych osadow w silniku ktore majacy wieksza wartosc tbn syntetyk by wyplukal. xw50 albo xw60 po pierwsze sa w wiekszosci olejami pelnosyntetycznymi o bardzo dobrych wlasciwosciach smarnych/myjacych a to ze nie zachowuja prawidlowe smarowanie w wysokich temperaturach jest jak najbardziej ich zaleta niezaleznie od temperatury zewnetrznej. Castrol nei jest zlym olejem, jest olejem bardzo czesto podrabianym stad tez czesto negatywne opinie o nim i problemy. Kolejna sprawa ze literka przed W nie oznacza czy olej jest na bazie mineralnej czy syntetycznej.

    bzdura czy nie ja sie z Tobą spierał nie będę

    ale nie pisz że mineralnego nie stosuje się nigdy (to jest dopiero bzdura) bo nawet najlepsze silniki tracą swoją jak Ty to piszesz kondycję

    xW60 - jak ktoś planuje użytkowac auto w temperaturach które w Polsce się nie zdarzają niech zalewa i tak, ja nie bronię, tylko po co, takie oleje są dobre ale są droższe, uważam to za nieuzasadniony wydatek

    wiem, że literka z przodu nie oznacza czy sent cz nie, ale pokaż mi dziś syntetyk z oznaczeniem z przodu innym niż 0 lub 5 bo jestem ciekawy czy takie są (ogólnie tak się przyjęło)

    ja jednak nie jest aż takim fachowcem w tym temacie jak Ty dlatego też szukałem info w necie zanim wymieniłem olej

    http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/oleje.html

    albo http://www.auto-swiat.pl/1-jaki-olej-wybrac-3

    albo http://tuning.pl/_tuning_Tajemnicze_...aid_3343_.html
    Ostatnio edytowany przez styx1 - 14-10-10 o 11:30

Strona 2 z 41 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •