Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 24

Temat: przerywa/szarpie silnik na wyższych biegach - TDI

  1. #1
    clxx's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny przerywa/szarpie silnik na wyższych biegach - TDI

    Witam,

    mam taki problem - zauważyłem, że gdy po spokojnej jeździe chce rozpędzić samochód na biegach 4,5,6 powiedzmy od 1800rpm, to przy 2100rpm zaczyna występować szarpanie i trwa do około 2700. Przez dłuższy czas był to problem bardzo rzadko występujący jednak ostatnio się nasilił. Silnik po prostu na ułamek sekundy traci moc, następuje dzwiek jakby lekkie uderzenie - dzieje się tak kilkukrotnie po czym jedzie normalnie.

    Może ktoś miał taki problem i by był w stanie pomóc. Jadę na wakacje w poniedziałek i trochę mnie to martwi :/ Dodam, że mam silnik 2.0TDI BKD

    Pozdrawiam
    Kuba
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 14:52

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Problem z ukladem wtrsykowym. Przyczyn moze byc wiele od filtra paliwa po uszkodzony pompowtryskiwacz.
    AXX - 445Ps

  3. #3
    clxx's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A czy może coś mówić to, że tylko w tym zakresie obrotów występuje problem lub to, że tylko na wysokich biegach ?

  4. #4
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez clxx Pokaż post
    Silnik po prostu na ułamek sekundy traci moc, następuje dzwiek jakby lekkie uderzenie - dzieje się tak kilkukrotnie po czym jedzie normalnie.
    jestem pewien, że podczas diagnozy Vagiem wykaże błędy - zacznij od podpięcia Vaga pod sterownik silnika bo bez tego to kolejne posty to będą tylko zgadywanki a podejrzewam, że przyczyna będzie tkwić w układzie recyrkulacji spalin i dolotu powietrza doładowanego - zatem czekamy na wynik podpięcia testera diagnostycznego.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #5
    clxx's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzwoniłem do mojego mechanika, niestety dzisiaj nie pracuje i nie będę miał już prawdopodobnie możliwości sprawdzić tego przed wyjazdem. Dzięki za odpowiedzi postaram się asap ogarnąć logi po powrocie i będę dalej myślał co zrobić.

    Przypomniało mi się, że poprzednio mechanik mówił, że wywaliło błąd przepustnicy(lekko mnie to zdziwiło w TDI), może to jest przyczyną. Z tego co poczytałem, to chodzi zapewne o to co napisałeś Sztomel, ale tym razem muszę się porządnie temu przyjrzeć. Mam nadzieję, że w trasie mnie nic niemiłego nie spotka

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    to ja stawiam na usterke w obwodzie PD

  7. #7
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez clxx Pokaż post
    mechanik mówił, że wywaliło błąd przepustnicy(lekko mnie to zdziwiło w TDI), może to jest przyczyną
    to jest właśnie to o czym pomyślałem w pierwszej chwili, przepustnica występuje w każdym TDI w A3 i jest to "przepustnica powietrza doładowanego" inaczej zwana "klapą gaszącą" a u Ciebie znajduje się ona pod obudową zaworu EGR na wlocie do kolektora ssącego -lubi się ona przycinać lub zalewać olejem z odmy serwomotor V157 sterowany elektronicznie, ostatnio dałem temat na forum o usterkach związanych z błędami 19558 i 17075 - jest tam fotoporada jak usunąć usterkę - warto zajrzeć - poszukaj.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez clxx Pokaż post
    Mam nadzieję, że w trasie mnie nic niemiłego nie spotka
    gdyby w trasie spotkało Cię niemiłe doświadczenie z niemożnością odpalenia silnika to w pierwszej kolejności trzeba zdjąć wąż powietrza doładowanego z obudowy przepustnicy i sprawdzić palcem czy przepustnica nie jest przymknięta - wtedy silnik nie odpala bo nie dostaje powietrza do komór spalania, można wtedy kilkakrotnie kluczykiem w stacyjce pokręcić z pozycji OFF na ON to może silniczek klapy załapie i ustawi ją w pozycji pełnego otwarcia a jak nie to trzeba będzie klapce ręcznie pomóc się otworzyć - przynajmniej trochę aby w przypadku wyłamania ząbków na półokrągłym trybiku załapały sprawne zęby i wtedy jeszcze parę razy kluczykiem w stacyjce powachlować aż trybki załapią i uchylą przepustnicę - taka wiedza na trasie jest niezbędna aby daremnie nie płacić za lawetę,
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 27-06-09 o 13:45 Powód: Automatyczne łączenie postów
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Sztomel, ale mozliwe jest ze problem z klapa gaszenia jest tylko na wyzszych biegach ??
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    Sztomel, ale mozliwe jest ze problem z klapa gaszenia jest tylko na wyzszych biegach ??
    takie samo pytanie można zadać koledze GRAWER z zasilaniem pompowtrysków;
    wszystko zależy od stanu zawalenia nagarem (od spalonego spalinami oleju z odmy) prześwitu wewnątrz obudowy klapy gaszącej i zaworu EGR i wartości ciśnienia powietrza doładowanego przy danych obrotach silnika;
    w grę może też wchodzić przycinanie się zmiennej geometrii turbiny ale tak krótkotrwałe, że nie powoduje przejścia sterownika silnika w tryb pracy awaryjnej,
    napisałem to co jako pierwsze przyszło mi na myśl do głowy, resztę diagnozy dopełni odczyt błędów Vagiem oraz logi dynamiczne.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  10. #10
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    clxx, tu też znajdziesz kilka informacji

    może dzięki nim spokojniej wyruszysz na urlop

    http://a3-club.net/forum/showthread....896#post401896

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •