Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: Podłączenie SubWoofera i Zmieniarki

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Podłączenie SubWoofera i Zmieniarki

    Witam, wiem że podobny temat był, lecz w nim nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania.
    Otóż, w bagażniku posiadam oryginalny subwoofer Audi

    oraz tą zmieniarkę CD (nie wiem czy oryginał)

    Teraz moje pytania: Gdzie ta zmieniarka powinna się znajdować? Niestety dostałem ją do ręki a nie jako zamontowana. Kolejną sprawą jest to gdzie podłączyć tą zmieniarkę? Końcówka jest taka

    I jeżeli zmieniarka ma być w bagażniku to kabel jest zdecydowanie za krótki no chyba że trzeba ciągnąć kable do radia, i tu się rodzi kolejne pytanie:


    Takie wejścia z tyłu mam w moim radiu (Blaupunkt Kingston MP47)
    Jak powinna wyglądać kostka od subwoofera, gdzie powinna być podpięta, skoro jest on oryginalny to kable powinny być u wszystkich chyba tego samego koloru nie?? A może suba trzeba podpiąć pod głośniki??
    Ogólnie jak zobaczyłem kable które poprzedni właściciel miał podpięte to się przeraziłem

    3 kostki z czego jedna ma 1 kabel tylko i antena + z 20 kabli poskręcanych taśmą klejącą.
    Jakby ktoś miał zdjęcia jak to wszystko powinno wyglądać i t p to byłbym bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam

  2. #2
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jezeli to jest oryginalna zmieniarka montowana w A3 to powinna byc umieszczona w tym samym miejscu co sub. Druga sprawa to to ze nie wiem czy bedzie dzialac z radiem niefabrycznym. W kazdej instrukcji jest schemat pokazujacy za co odpowiada kazdy kabel/pin w radiu, przynajmniej tak jest w Alpine.
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  3. #3
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ta zmieniarka wygląda jak orginalna ( powinna mieć naklejkę z numerem VAG , wtedy bedziesz wiedział na 100%) , i jest w systemie Panasonica więc obsługuje ją Concert i inne ori radia. Nie będzie jej obsługiwał niefabryczny Blaupunkt.

    A co do Suba podłącza się go pod wyjścia line-out rear .Sęk w tym ,że w ori radiu i w blaupunkcie na 99% to ta sama kostka ,wiec nie wiem dlaczego poprzedni wlasciciel ją przerobil...
    Orginalnie jest ona koloru żółtego , i tak wygląda:


    Oczywiscie z drugiej strony koncza sie kabelki we wtyczce suba ,a nie cinchami.

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez oser92 Pokaż post
    wiem że podobny temat był, lecz w nim nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania.
    to zadajemy pytanie w istniejacym a nie robimy kolejny nowy temat i balagan
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    MiG25
    dzięki, ale... W którymś z tematów o podłączaniu audio w Audi jest napisane że tam gdzie się podłącza tą kostkę to podłącza się głośniki tylne, a jeszcze na aukcji na której sprzedają tą kostkę ze zdjęcia to piszą że podłącza się do niej wzmacniacz.
    Wiem, że może jedno z drugim to to samo i że wychodzę na głupka pytając się takich rzeczy, ale na Car Audio to się totalnie nie znam.
    Pozdrawiam
    EDIT. Jeszcze kilka spraw się zrodziło:
    W Concercie mam dokładnie te same wejścia co w Blaupunkcie, podłączam Concerta i NIC. Nie włącza się. Czym może być to spowodowane?? A druga rzecz to taka - skoro w Concercie i Blaupunkcie są te same wejścia z tyłu, to gdzie w Concercie trzeba podłączyć zmieniarkę?? ;D
    Ostatnio edytowany przez oser92 - 29-06-09 o 09:33

  6. #6
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kostka C, piny 13-20.
    http://img111.imageshack.us/img111/8879/86737510ww6.jpg

    Jakiego masz Concert'a?
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Concert I

    Kostka C 13-20 mówisz?!
    To wtedy się nie zgadza chyba, ten kabel co MiG25 pokazał to podpina się do kostki C piny 1-6 (przynajmniej na aukcji tak było napisane, no i taki kształt ma ta kostka) mam nadzieję że kostka C pin 13-20 to chodzi o subwoofer?? a nie zmieniarke?
    EDIT. MiG25 napisał że podłącza się to pod line out rear czyli piny 1-2
    http://forum.a3-club.net/showthread.php?t=1731.html
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MS Pokaż post
    2)Jak podłączone sa tylne głośniki ?
    Tylne głośniki o ile takie są, podłączone są za pomocą wyjścia liniowego. Tył jak i subwoofer są urządzeniami aktywnymi (potrzebują zasilania). Na wyżej zamieszczonym zdjęciu jest to kostka "C" PIN'y 1,2,3,6.
    Advanced:
    Wyjścia Line OUT zaczynają się w procesorze dźwięku TDA7342 i sa to odpowiednio :25(LP) ,23(LR), 24(RF), 22(RR) - te wyjścia są bez podbicia LOUD jednak są pobite przez regulację BASS,TREBLE , BAL, FADER w/w jednostce.
    Ostatnio edytowany przez oser92 - 29-06-09 o 10:56

  8. #8
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    piny
    1-6 - Sub
    7-12 szyna CAN
    13-20 zmieniarka
    Ostatnio edytowany przez TeeVar - 29-06-09 o 19:30
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  9. Podziękowania dla TeeVar za pomoc w problemie

    oser92 (29-06-09)

  10. #9

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ok, jednak chodziło Ci o zmieniarkę

    teraz: co to jest syna CAN?
    jeżeli chciałbym podłączyć głośniki w tylnych drzwiach to rozumiem że podpinam się pod suba?
    A co z głośnikami na "półce" - będzie potrzebny wzmacniacz??

    EDIT
    Rozkręciłem zmieniarkę i gdyby ktoś mógł mi napisać który kabelem za co odpowiada? Jest tak 2 grubsze czarne kabelki, chude: żółty, niebieski, zielony, szary, czarny, brązowy i wypłowiały pomarańcz
    Czemu się o to pytam? Bo mam totalnie inne wejście(zdjęcie na dole) i trzeba jakoś kombinować
    Dokładnie chodzi mi o to żeby zrobić sobie takie cos
    http://www.bartex-caraudio.com.pl/pr...080d9e138e43a9
    Ostatnio edytowany przez oser92 - 29-06-09 o 15:02

  11. #10
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Żeby zrobić taki kabelek też wystarczy poszukać :http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=111112

    Przyjmij ,że Piny 7 -12 są do komunikacji radia z samochodem ( np ,żeby wyświetlać nazwy stacji radiowych na wyświetlaczy na liczniki zwanym FISem),a co to jest szyna CAN , to już możesz w google wpisać

    Cytuj Oryginalnie napisane przez oser92 Pokaż post
    dzięki, ale... W którymś z tematów o podłączaniu audio w Audi jest napisane że tam gdzie się podłącza tą kostkę to podłącza się głośniki tylne, a jeszcze na aukcji na której sprzedają tą kostkę ze zdjęcia to piszą że podłącza się do niej wzmacniacz.
    Bo subwoofer to to też jest wzmacniacz ,tyle tylko ,że od razu z podłączonym głośnikiem niskotonowym.
    Ostatnio edytowany przez MiG25 - 29-06-09 o 17:46

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •