Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: olej na silniku-wycieki

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    xxx
    Auto
    Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny olej na silniku-wycieki

    Witam!

    Brat ma a3 8L 5V 97 rok. Kupiona tydzień temu. Była sprawdzana na serwisie.

    Pojawił się wyciek oleju misa i częściowo silnik zostały wytarte. Dziś znowu pojawiły się krople oleju na misce olejowej. Olej spływa po misce z przodu po stronie kierowcy z góry. (Tam gdzie się łączy skrzynia z silnikiem, ale to nie z tego cieknie bo widac ze kapie z góry). Obserwujemy to ale ciężko wyczaić bo dolny blok silnika jest czarny. Jakieś sugestie skąd może kapac. Dwa dni temu wymieniono olej. Potem powycierano misę i częściowo silnik. Nadmienię, że wydostaje się świerzy olej bo poznaje po kolorze.

    Za jakiekolwiek sugestie gdzie szukac bede wdzieczny.



    Mowa jest o silniku 1.8 5V ozn AGM

    Daniel
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-05-18 o 17:48

  2. #2
    mrcarlossmyku's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Irlandia
    Auto
    Audi A4 1.8TQ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Morgoth_ Pokaż post
    Witam!

    Brat ma a3 8L 5V 97 rok. Kupiona tydzień temu. Była sprawdzana na serwisie.

    Pojawił się wyciek oleju misa i częściowo silnik zostały wytarte. Dziś znowu pojawiły się krople oleju na misce olejowej. Olej spływa po misce z przodu po stronie kierowcy z góry. (Tam gdzie się łączy skrzynia z silnikiem, ale to nie z tego cieknie bo widac ze kapie z góry). Obserwujemy to ale ciężko wyczaić bo dolny blok silnika jest czarny. Jakieś sugestie skąd może kapac. Dwa dni temu wymieniono olej. Potem powycierano misę i częściowo silnik. Nadmienię, że wydostaje się świerzy olej bo poznaje po kolorze.

    Za jakiekolwiek sugestie gdzie szukac bede wdzieczny.

    Daniel
    siemanko chyba wiem co jest grane u mnie bylo to samo tyle ze u mnie bylo za pozno! Jesli po wycieku spód jest w czarnej mazi to kapie Ci ze skrzyni biegów, bo te skrzynie maja jedną wadę technichną są w niej nitowane części i te nity puszczaja z początku cieknie a potem skrzynia się rozwala i wtedy tylko wymiana skrzyni (skrzynia+wymiana=koszt okolo 2000zł).
    Mam dla Ciebie tylko jedną rad, zdjąć skrzynie i dać do regeneracji ale poszukaj sobie na necie firmy która sie zajmuje regeneracjami skrzyń profesjonalnie!!! Najlepiej wyjać wszystkie nity i zastąpić je śrubami gwarantuje że skrzynia sie już nie rozsypie a koszta regeneracji wiele mniejsze i radze to zrobic jak najszybciej ja to zignorowalem i musialem wymienic skrzynie
    Nie martw sie ta przypadlość dopada każdy egzemplarz wiec nie jestes jedyny.
    Pozdrawiam serdecznie
    Łuki

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    xxx
    Auto
    Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Powiedziałbym, że to jest nowy olej. Mam skrzynię CZM nie widac na niej wycieków, mam się zacząc obawiac?. Wyciek oleju pojawia się od strony kierowcy na misie olejowej z okolic mocowania filtra oleju. Jakies sugestie?

  4. #4
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Starsze skrzynie 1.6 mają znaną wadę fabryczną - problem dokładnie opisał mrcarlossmyku Jest też o tym na forum.

    Natomiast czy Twój wyciek to początkowe objawy? Trudno mi powiedzieć, ale przyjrzyj się temu i jeżeli masz skrzynię z nitami to oddaj ją do regeneracji i wymień nity na śruby.

  5. #5
    mrcarlossmyku's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Irlandia
    Auto
    Audi A4 1.8TQ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny Skzynia a wyciek

    Powiem tak u mnie tez byla mokra misa olejowa i myslalem ze to z silnika
    Kilka rad:
    1. Sprawdz poziom oleju na rownej nawierzchni z zimnym silnikiem po czym sprawdz ponownie po przejechaniu kilkuset km i porownaj. Tyle że ubytek oleju może sie też wiązać z jego spalaniem też to przerabialem (lekarstwo na spalanie to wymiana uszczelki pod glowicą+planowanie glowicy+wymiana pierscieni=koszt kilka tyś. złoty)
    2. Spradz kolor wycieku jesli ma odcien czarny i jest wodnisty a na ziemi mieni sie tęczowo jak bęzyna to ze skrzyni poza tym piszesz ze wymieniales olej w silniku wiec jesli to z silnika wyciek powinien mieć kolor zielonkawy i powiniec byc gęsty.
    3. Jesli nity juz puscily to uslyszysz takie tykanie jak w dieslu tyle ze to tykanie bedzie przyspieszalo wraz z brotami i to oznacza ze skrzynia do wymiay tylko sie nadaje.
    4. Tak powinienes sie zaczac bac niezaleznie jaki model skrzyni masz jest to przypadlosc zbiorowa i dopada kazdą skrzynie predzej lub pozniej wiec polecam regeneracje nawet jesli ten wyciek nie jest ze skrzyni.
    5. sprawdz reka od spodu filtr oleju jesni nie jest mokry to nie z tantad cieknie (u mnie tez w tych okolicach byly plamy)
    6. A jesli masz auto z 1997 roku to gwarantuje ze to na 100% skrzynia.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    xxx
    Auto
    Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Wiem, że były wadliwe skrzynie ale te razem z silnikiem 1.6 o oznaczeniach DUU, DVU, EGR i DLP. Z silnikiem 1.8 nie słyszałem aby ktoś narzekał na nie. Jakie masz oznaczenie skrzyni? Olej wygląda jakby był nowy tzn złoty, jasno brązowy jest gęsty. Nie chce narazie straszyc braciszka powiedziałem mu aby pojechał do serwisu zobaczymy co macher powie.

  7. #7
    mrcarlossmyku's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Irlandia
    Auto
    Audi A4 1.8TQ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Moja skrzynia to DLP.
    Dodano:
    Masz racje wady sa zwiazane z silnikami 1.6
    Ostatnio edytowany przez mrcarlossmyku - 28-06-09 o 16:01 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #8
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    dobrze, że edytowałeś pierwszego posta i napisałeś o jaki silnik chodzi.
    My się produkujemy patrząc na to co masz w danych, a tu sprawa wygląda zupełnie inaczej..

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    xxx
    Auto
    Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Wiem przepraszam kapłem sie później :/ napisałem 5V a zapomiałem napisac 1.8 przepraszam za zamieszanie.

  10. #10
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    sciagnij obudowe, umyj silnik jakims srodkiem potem cisnieniowo i zobaczycie jak zacznie znowu cieknac, wtedy bedzie widac skad jest wyciek.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •