Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: olej na silniku-wycieki

  1. #11
    malydziodek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam sprawdź uszczelkę pod kapą zaworową ja tak miałem i olej spływał mi na silnik i miskę olejową.

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja miałem podobnie jak piszesz... Tez mam ten silnik 1.8 AGN...
    Wyciek był mniej więcej tak jak w Twoim przypadku...leciało z góry, zbierało się na misce i sobie kapało a jak się jechało to olej przesuwał się na tyły i wpadał na inne części będące dalej za silnikiem...
    U mnie było tak że jak się silnik nagrzał (90C) i postawiłem auto to robiła się plama pod autem, kilka kropel kapło na ziemię i plama jak się patrzy
    pojechałem do mechanika...szybka diagnoza że uszczelka między pokrywą kolektora a głowicą... mechanior wymienił to była taka ramka prostokątna i takie 4 kółka w środku (prawie jak znaczek audi ) objawy minęły ale po jakimś tygodniu znowu mi kapało ale już mniej... teraz mechanior póki nie rozebrał to nie chciał mówić co i jak...odstawiłem i się okazało że jakiś wąż ciśnieniowy pękł (taki gruby w kształcie takiego jak by lejka) auto mam koniec 96 i dowiedziałem się że ten wąż siedzi tyle ile ma auto i przyszedł jego czas po tych dwóch operacjach na misce sucho ( no chyba że się troszkę silnik spoci ale to w wiekowych autach już chyba norma )

    Pierwszy zabieg z częściami i robocizną kosztował mnie 200zł
    Drugi zabieg też z częściami i robocizną 250zł

    Przy okazji wymienili mi wszystkie opaski i takie tam w miejscach podejrzanych o wyciek...

    Proponuję oddać auto do jakiegoś zaufanego mechaniora bo bez rozbierania według mnie nic nie zobaczysz... rozbiorą, naprawią złożą i będzie cacy...
    Pozdrawiam i bądź dobrej myśli...też myślałem że wszystko się sypie a okazało sie wcale nie najgorzej...

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    witam posiadam audi a3 1.6 99rok zaobserwowałem wyciek oleju pod skrzynia biegow mial ktos podobny przypadek? prosze o pomoc z gory dziekuje

  4. #14

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Cały silnik zarzygany

    Jak myślicie gdzie może być problem. Samochód jeździ normalnie nie traci na mocy olej w normie. Ale pod maską syf. Czy to może być pompa paliwa ? Przy korki delikatnie mokro.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  5. #15

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RBK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Hej
    Ze zdjęć wynika, że całym winowajcą jest EGR, zdejmij osłonę górną silnika i przyjrzyj się dokładnie EGR

  6. #16

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Post Kontrolka oleju oraz jego wyciek

    Witam, wracając wczoraj z podróży zapaliła mi się kontrolka niskiego stanu oleju. Oczywiście zatrzymałem się, zgasiłem auto i po trasie faktycznie zostało minimum jego które powinno być, ale na tyle bezpiecznie żeby wrócić do domu. (Tak tak wiem, że jak samochodzik sobie jechał, to będzie mniej oleju na bagnecie, lecz po długiej trasie i tak był jego minimalny poziom)
    Zaniepokojony tą sytuacją, chciałem dziś sprawdzić dlaczego. Kupiłem oczywiście na przysłowiową "dolewkę" 1l oleju (jak ma to znaczenie to 10w40 castrol), oraz 1l (też tego samego 10w40 castrol) i dolałem. Oczywiście nie do poziomu maksymalnego, lecz lekko powyżej połowy. No i sytuacja nadal jest, pokazuje błąd "lampy alladyna" z poziomem minimum. Na vcds, zero błędów.
    Jako iż, że jestem laikiem motoryzacyjnym, zrobiłem takie fotki spodu samochodu, mogę zauważyć że połowa miski jest zlana olejem. Podsyłam fotki co udało mi się zauważyć.
    Zadam pytania w punktach, ponieważ łatwiej potem się rozeznać. Z góry dziękuję, za każdą pomoc

    1. Czy jestem w stanie zabrać się za naprawę tego sam?
    2. Co może być przyczyną takiego uszkodzenia?
    3. Co muszę wymienić?
    4. Skąd ten wyciek, co mam przejrzeć dokładnie?
    5. Chciałbym dodać, że też zbiorniczek od wspomagania jest brudny, tłusty(?). Co może być przyczyną, oraz co wymienić muszę?

    Jak to ważne to 1.9tdi, 110km ahf.


    https://zapodaj.net/9d14b44327a0b.jpg.html
    https://zapodaj.net/739d14096ab26.jpg.html
    https://zapodaj.net/fcd1be35064e4.jpg.html
    https://zapodaj.net/b4d059019331b.jpg.html

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •