Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Sprawdzanie poziomu i dolewanie oleju w automacie (bez kanału i podnośnika)

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Sprawdzanie poziomu i dolewanie oleju w automacie (bez kanału i podnośnika)

    Witam.
    Często spotykam się z pytaniami na forum odnośnie sprawdzania i ewentualnego dolewania oleju do skrzyni automatycznej w Audi A3. Sam mam audi A3 z taką właśnie skrzynią. Wszystkie skrzynie czterobiegowe w A3(1,2,3,D,N,R,P)to skrzynie typu 01M o przeróżnych oznaczeniach DLR, DQD, DLS, DLU, DSU, DTB, DMN, DQE, DMP, DVK, DVH, ECK, ECN, ECP, ECR, ECT, ERQ, ELS, ELT, ELU, ERX, ESE, ESB i w zasadzie wszystkie zalewa się tym samym olejem o numerze G 052 162 A2.
    Olej powinno się zmieniać co 40 do 60 tys. km. Sam zmieniam co 40 tysięcy. Natomiast pomiędzy tym okresem średnio co 10 tysięcy staram się sprawdzać poziom oleju w skrzyni i ewentualnie go dolewać ponieważ obserwuję „pocenie się skrzyni”.
    Pomogę wam jak w amatorskich warunkach sprawdzać poziom oleju i ewentualnie go dolać. Nie potrzeba tu podnośnika ani kanału! Każdy może wykonać to sam nawet pod blokiem. Pod warunkiem, że nie ma plastikowych osłon skrzyni. (jak ma to trzeba je jakoś zdjąć). Nie trzeba odkręcać metalowej osłony skrzyni, odpinać korka wlewu oleju i nikomu płacić i umawiać się ani stresować się, że ktoś to za nas źle zrobi i jeszcze przypadkiem popsuje. Zajmie to max 30 minut.
    Co nam będzie potrzebne:
    1) Olej ATF G 052 162 A2 ja stosuję ESSO ATF LT 71141 (ja mam zawsze w zapasie 1,5 litra)
    2) Strzykawka 50 ml lub 100ml
    3) Koszulka termokurczliwa 4mm
    4) Kawałek rurki do połączenia ze strzykawką
    5) Klucz nimbusowy HW5
    6) Vag
    7) Miskę na olej
    Kawałek deski do położenia się na niej
    9) 8 cegłówek lub czegoś innego do podstawienia pod koła

    ponieważ nie mogę dodawać plików to umieszczam instrukcję w formacie docx na rapidshare.


    http://rapidshare.com/files/28472120..._01M.docx.html
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-08-15 o 19:34

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    derby
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    http://rapidshare.com/files/28472120..._01M.docx.html
    Owy link nie dziala wiec prosze o odswiezenie tematu.....Jak sie nie myle,to 3 strony dalej jest opis wymiany oleju w takowej skrzyni,lecz autor posta napisal ze zleci nam 5,5 litra a my jestesmy wstanie zalac tylko 3 litry......Czy to jest normalne??Zakupilem z aso olej i koles mowil ze wchodzi 5,3 litra.

  3. #3
    gagi3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dublin - Lucan
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja wlasnie niedawno wymienialem olej w swojej automatycznej skrzynce.
    tez sie naczytalem duzo na forum, w autodacie i gdzie sie dalo, wszedzie znajduja sie inne informacje. Wybralem Autodate i rady z forum.
    Wiec tak, do skrzyni wejdzie okolo 3,5 litra oleju.
    Jak spuscilem olej i sprawdzilem ilosc okazalo sie ze tylko zlalo sie 2 litry ale pewnie az tyle tam brakowalo bo od nowosci nikt nic ze skrzynia nie robil niestety a tu juz 150 tys na liczniku.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •