Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 29 z 29

Temat: problem z głośnikami - charczą

  1. #21

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy dobry dział, wrazie czego proszę o przeniesienie. Ostatnimi czasy zauważyłem że głośnik w drzwiach kierowcy zaczyna sobie charczeć, słychać to głownie jak jest radio cicho nastawione.
    Obstawiam że zaczyna padać cewka w głośniku i trzeba głośnik wymienić. Czy w nagłośnieniu zwykłym (nie bose) głośnik był/jest taki sam w wersji 3D i 5D ? I będzie pasować nieżalenie od rocznika ?

    8P0035411C przykładowa aukcja z allegro http://allegro.pl/audi-a3-glosnik-sr...065023418.html

    Koszt niewielki, tylko zastanawiam mnie jedno, przeglądając wydruk z ASO 3 lata temu owy głośnik tez był już wymieniany dokładnie te same drzwi i ten sam objaw... przypadek ? Miał ktoś podobnie ?
    Ostatnio edytowany przez stitooo - 03-05-16 o 20:27

  2. #22

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stitooo Pokaż post
    Nie wiem czy dobry dział, wrazie czego proszę o przeniesienie. Ostatnimi czasy zauważyłem że głośnik w drzwiach kierowcy zaczyna sobie charczeć, słychać to głownie jak jest radio cicho nastawione.
    Obstawiam że zaczyna padać cewka w głośniku i trzeba głośnik wymienić. Czy w nagłośnieniu zwykłym (nie bose) głośnik był/jest taki sam w wersji 3D i 5D ? I będzie pasować nieżalenie od rocznika ?

    8P0035411C przykładowa aukcja z allegro http://allegro.pl/audi-a3-glosnik-sr...065023418.html

    Koszt niewielki, tylko zastanawiam mnie jedno, przeglądając wydruk z ASO 3 lata temu owy głośnik tez był już wymieniany dokładnie te same drzwi i ten sam objaw... przypadek ? Miała ktoś podobnie ?
    nie wiem kolego jak to mozliwe mam seryjne od kiedy kupiłem moją a3 i grają super do dzis

  3. #23

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ok rozebrałem wczoraj panel drzwi. Tył głośnika (magnes) jest cała zardzewiały a przy próbie poruszenia membramą słuchać że coś ociera o cewkę - myślę że to jest przyczyna charczenia. Chyba kupie używany głośnik pełno tego na allegro.

  4. #24

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDZIES
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Witam. Kupilem nowe radio kenwood kdc-170y, glosniki Hertz DSK 130.3 oraz wzmacniacz magnat 500w. Wygluszylem sobie caly boczek matą kauczukową, jest tez zalozony plastikowy dystans i calosc sklejona i skrecona. Dzisiaj to podlaczam a mi harczy tak jakby glosnik ale wydaje mi sie ze to chyba od boczka wszystko idzie. Mial ktos podobny problem ? Gdzie jeest błąd ? Załaczam zdjecie jak to wyglada :
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/945231bf5768d62e
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/4267706e9370be92

  5. #25
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zdejmij boczek i jak możesz wyjmij również głośnik z niego
    sprawdzisz czy sam głośnik charczy bo w innym przypadku jest kilka elementów jak linki szyby/instalacja i jej mocowanie... które może powodować taki stan rzeczy a wtedy będziesz musiał to usztywnić ew.zamocować

  6. #26

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDZIES
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zapomnialem napisac ... zdejmowalem glosnik i to samo.
    Dodam, ze jest podlaczony tylko jeden glosnik. Sopranki nie sa podlaczane. Charczy jeden i drugi glosnik te z boczkow.

  7. #27
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    sprawdź z wyjętymi boczkami ale wcześniej dociśnij głośniki i dystanse oraz wszystkim co jest w boczkach
    ustawienia radia trzeba zmienić lub oddać je na gwarancji skoro może to być ich wina

  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostróda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Exclamation Audi A3 8L - Problem z charczącymi tynimi głośnikami .

    Witam . Opisze mój problem najkrócej jak sie da. Wiem ze było na forum ogólnie tego typu tematy lecz,u mnie wszystko było dobrze a po "zrobieniu przez "fachowca" jest gorzej .

    Wiec tak, posiadam A3 8L nagłośnienie NIE BOSE, sub Nokii standardowe naglosnienie , radio nie oryginalne SONY (patrz zdj.) . Wszystko było "dobrze" (choc tylnie glosniki graly troche glosniej od przednich w radiu wszystko na równo, ale nic nie charczało) do momentu dania dla fachowca od głosnikow poniewaz przerywał mi prawy przedni głosnik , wiec zajrzalem tam do tych kabli, to tam poizolowane cos takie porobione prowizorki, wiec mowie ogarne tu troche, po odłączeniu wszystkiego i na nowo w miare zeby to mialo rece i nogi zacząlem podlaczac lecz juz nie chcialy grac tylnie glosniki przod grał bez problemow kombinowalem kombinowalem lecz nie wykombinowalem, wiec dalem dla chlopa który sie ponoc na tym zna. Podłączył ogarnąl wszystko gra tylko ze wczesniej bez problemu na podkreconym equailzerze bassy na +7 wysokie tez na +7 itp i podlosnienie do 26 vol grały bez zarzutu , zero charczenia nic a teraz dochodze do 18 vol i takie charczenie tynich glosnikow ze masakra , mało tego jak chce w radiu zeby tylko graly np. przód lub tył albo prawy lewy to tu tez cyrk jak ustawiam żeby przód to gra przód prawy i tył caly i charczenie takie ze glowa boli . Mysle ze poprostu "fachowiec" zle to popodlaczal , bo jak bylo wczesniej okej no to nie widze innego rozwiazania . Wrzuce zdjecia ktore zrobilem teraz po podlaczeniu "fachowca" może cos tam ujrzycie zebym mogl poprawic sam . A i jeszcze jedno bo zadzwonilem do niego i powiedzialem , to powiedzial ze prawdopodobnie trzeba zmienic polaryzacje glosnikow (zamienic plus z minusem) bo on podlaczyl jak wiekszosc radii a ze u mnie musi byc odwrotnie i ze w wolnej chwili zerknie, tylko ze teraz nie ma czasu a tego nie da sie sluchac. Moze pomozecie cos.













    https://www.fotosik.pl/zdjecie/47046b341df167b2

  9. #29

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostróda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Exclamation Audi A3 8L - Problem z tylnymi glosnikami - ZWARCIE pry podglasnianiu.

    Witam. Mam nastepujacy problem w mojej A3 1999r, chodzi że dalem do fachowca ktory ma pojecie o tym zeby podlaczyl mi wszystko tak jak powinno byc , bo jak kupilem to golnie byl tam cyrk, ALE grało dobrze wszystko tylko ze ktos poprzerabial po swojemu, chłop ogarnal mi tak jak powinno byc popodlaczane , tylko jest jeden problem wczesniej normalnie przy dodawaniu vol np. do 26 grało bez problemu zero charczenia nic, a teraz glosnosc do 18 vol i w tylnich glosnikach takie zwarcie idzie ze az uszy bolą jak gra ciszej to gra ok, ale juz przy 18 grają ale tak jakby przebicie gdzie szło nie wiem. Pojechalem do niego mowil ze moze zamienic +z- zamienil ale nie pomoglo. Mowi ze moze zwarcie sie zrobilo gdzies na wzmacniaczu a że tylne glosniki w A3 graja z suba to mowi ze to moze byc to, kazał kupic mi 6m kabla i w piatek bedzie przeciagal tak jakby chyba bezposrednio te kable z tylnich glosnikow do radia, naglosnienie nie jest BOSE (oryginalne, chyba NOKII , z aktywna tuba, tak mi powiedzial) ale tez ładnie gra mam nadzieje ze jak "ominie" wzmacniacz to tez bedzie tak gralo jak przed tem. Moze wy cos pomozecie , jakies pomysly rady ? . Jak bedziecie chcieli zdjecia jak jest podlaczone wszystko to bez problemu moge wstawic. Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •