Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 31

Temat: silnik 1.6 MPI/FSI-opinie

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    vw golf 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny silnik 1.6 MPI/FSI-opinie

    Witam wszystkich jestem na forum zalogowany od prawie roku,wkoncu po golfie przyszedl czas na zmiany i trafiła mi się okazja,znajomy sprzedaje a3 8p 2005 najtansza wersja z silnikiem 1.6 102km,3drzwi i przebieg 37tys samochodem jezdzil tata kolegi od święta,kupiony z polskiego salonu,bezwypadkowy i cena 39tys.
    Tutaj moje pytanie bo słyszalem ze silniki 1.6 od 2004 to były wersje fsi bez obsługowe z łańcuchem rozrządu ktore maja 115km a nie 102km,jesli by sie to okazał silnik 1.6 102km to warto zakupic ten samochod czy lepiej poszukac z wiekszym silnikiem lub diesla ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 13-12-17 o 06:31

  2. #2
    david_dave's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kumpel ma 1.6 101KM wnowej budzie i jest gitara... po 4,5tys obr jest dobry, pracuje dobrze.. jesli zalezy ci na mocy szukaj wyzej tym pobawisz sie krotko.
    1.6 AKL - mało ;(

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez andrych Pokaż post
    Tutaj moje pytanie bo słyszalem ze silniki 1.6 od 2004 to były wersje fsi bez obsługowe z łańcuchem rozrządu ktore maja 115km a nie 102km,jesli by sie to okazał silnik 1.6 102km to warto zakupic ten samochod czy lepiej poszukac z wiekszym silnikiem lub diesla ?
    Kolego z tego co mi się wydaje silniki 1.6 FSI 115 KM występowały od 2005 roku.
    Całkiem możliwe, że ten jest jeszcze 102 KM, ja mam też z 2005 roku i ta właśnie moc.
    Wiesz to zależy jaką lubisz jazdę? Jak jeździsz jak emeryt to Ci wystarczy. Ja lubię agresywną i jak dla mnie mocy brakuje. Samochód się słabo zbiera, wiadomo jak go pokręcę trochę na obrotach to jest nie najgorzej, ale wtedy i spalanie jest strasznie duże.
    Nie powiem, okazja Ci się trafia, ale musisz już sam się nad tym zastanowić. Najlepiej przejedź się i będziesz miał wszystko jasne.
    A co jest na jego wyposażeniu?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez david_dave Pokaż post
    po 4,5tys obr jest dobry, pracuje dobrze..
    Tak tylko, że do takiego momentu trzeba go najpierw rozpędzić.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    vw golf 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny


    golfa mam 1.6 z taka sama moca i jakos mi wystarcza w szczegolnosci ze smigam po miescie ale nie powiem czasami by sie przydalo dodatkowe 50kucy jesli chodzi o wyposarzenie to standard ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, ASR, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna 4x, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, welurowa tapicerka, ESP, światła przeciwmgielne, pod. przednia szyba
    a jak jest z awaryjnościa tych 1.6 102km bo jak czytalem to kazdy poleca tylko wersje fsi zeby ta 102km sobie odpuscic,jesli chodzi o spalanie to golf tak srednio spala od 7 do 9max mysle ze przy spokojnej jezdzie 8p bedzie do osciagniecia

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez andrych Pokaż post
    golfa mam 1.6 z taka sama moca i jakos mi wystarcza
    nie mozesz porownywac golfa 3 z 8p , bo dzieli je kilkaset kilogramow.
    golf3 jedzie, a w 8p wyprzedzaja cie rowerzysci, nawet w 8l te silniki daja rade, w 8p juz nie bardzo.
    a co do silnikow, nawet na glownej stronie portalu macie podane, ze wkladano je rownolegle.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6
    david_dave's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    co do 8l to mi sie juz nudzil nie czaruje mnie ten silnik i czatuje na vvti z celici...mocy brakuje w 1.6

    jak przesiadlem sie z 1.3 75KM to byo cos, teraz? nie robi furory.
    1.6 AKL - mało ;(

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    a w 8p wyprzedzaja cie rowerzysci
    Miro jeszcze, aż tak źle nie ma, żeby wyprzedzali rowerzyści.
    Oczywiście domyślam się, że napisałeś to w przenośni.
    Zgadza się dla 8P z tym silnikiem, waga jest za duża.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez andrych Pokaż post
    spalanie to golf tak srednio spala od 7 do 9max mysle ze przy spokojnej jezdzie 8p bedzie do osciagniecia
    Ja pokonując trasę 400 km, średnie spalanie wychodzi mi w graniach 7-8 litrów, ale jazda nie należy do spokojnej. Najbardziej optymalna prędkość dla tego silnika, przy której najmniej pali jest 110 bądź 130 km/h.
    Natomiast na mieście musisz liczyć się tak z 10 l, mówię o średnim spalaniu.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    vw golf 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    no to mam dylemat bo przebieg i stan samochodu jest bardzo dobry,dzisiaj sie ustawiłem i trohe pojezdze po miescie zobaczymy jak sie sprawuje ten slinik bo moze mi wystarczy ale kolega potwierdzil fakt ze jest mało dynamiczny ale na trasie da sie wyprzedzic tira

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Pojeździj po mieście i na trasę też wyleć, nie ograniczaj się jedynie do miasta.
    Kolego u mnie tak to wyglądało, szukałem auta długo, chciałem diesla, ale trafiło się w rewelacyjnym stanie 1.6, 2005 r., dobra cena. Zdecydowałem się, nie ukrywam mocy mi trochę brakuje.
    Ale popatrz też na to z tej strony, tak naprawdę nie będziesz używał tego auto do ścigania się.
    Za mocniejszy silnik trzeba zapłacić dużo więcej, Ty masz auto z 2005 roku, a za takie z silnikiem 2.0 benzyna bądź 2.0 TDI trzeba zapłacić myślę, ok. 50 tys zł. Zostaje Ci zatem 10 tys. zł Przy założeniu, że będziesz jeździł nawet 30 tys. km rocznie (benzyna - 4.50, ropa 4.0, benzyniak pali - 9 l., diesel - 6 l.), różnica wynosi ok. 3000 tys. zł rocznie. Czyli masz powiedzmy 3 lata darmowej jazdy
    Ja tyle też gdzieś będę jeździł swoim autem, po czym planuję sprzedać. Rozważ też właśnie aspekt ekonomiczny.

    Powiem, że nie tylko Tir-a da się wyprzedzić, ale jak masz prędkość 100 km/h i chcesz wyprzedzać to jest mało dynamiczne, wtedy obowiązkowa redukcja do 4. Ten silnik lubi wysokie obroty

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    vw golf 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    juz po jezdzie testowej i sprawdzeniu a3 w aso,jesli chodzi o wlasciwosci jezdne bardzo dobre,dobre wyciszenie duzo lepsze od golfa 5,nie powiem moc i dynamika nie powala ale na jazde po miescie wystarcza,przy okazji mialem mozliwosc przetestowania 8p 1.6fsi 2008r wersja ambition jak mi sie wydaje zawieszenie ma bardziej sztywne od wersji attraction,silnik jednak jest bardziej dynamiczny i przy tym komputer pokazywal mniejsze spalanie na okolo 2litrów,jesli sie nie trafi lepsza okazja to zostane przy tym 1.6 102km bo jeszcze po glowie chodzi mi golf 5 1.4tsi 150km

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •