Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 88

Temat: vacum pompa

  1. #11
    DIEGO262's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cieknie mi z pod uszczeli pod klawiatura robilem juz to co najmniej 4 razy i bez zmian cieknie nadal,bede robic to w tym tygodniu poraz piaty, a samej uszczelki nie mozna kupic bo jest z cala pokrywa jako komplet za 570 zl
    Ostatnio edytowany przez DIEGO262 - 08-02-10 o 14:52
    Kocham to moje maleństwo

  2. #12
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Kolego kisiel , jak się pompka vacum ,która jest chłodzona olejem , rozsypie od środka (no albo delikatnie rozszczelni) , to na nic Twoje uszczelnianie....
    __________________

    mi chodzilo o uszczelnienie pokrywy zaworów a nie o pompke
    DIEGO262 skoro juz tyle razy łatales to sprawdz czy nie masz gdzies przypadkiem rozerwanej uszczelki bądz peknietej pokrywy od tego przykrecania

  3. #13
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    No tak , to ,że ciekne po głowicy to raczej serwa nie zabije , tu chodzi raczej o taką nieszczelność ,gdzie wewnętrznie pompka vacum jest nieszczelna i tą rurą od podciśnienia puszcza olej.

  4. #14
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W A4/A6 1,9TDI 130KM gdy pompa vacum zaczęła ciec to oznaczało że trzeba ją wymienic i żadne uszczelnienie nie pomoże, może w A3 jest podobnie? Wiem to bo znajomi wymieniali te pompy w swoich autach i serwis dokładnie tak powiedział, że jak vacum cieknie to jak najszybciej trzeba ją wymienic
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  5. #15
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal Pokaż post
    serwis dokładnie tak powiedział, że jak vacum cieknie to jak najszybciej trzeba ją wymienic
    serwis zawsze tak będzie gadał a zwłaszcza aby wymienić u nich całą pompę, z tym że w silnikach PD pompa podciśnienia wygląda zupełnie inaczej niż w silnikach VP, w PD pompa vacuum jest zintegrowana z pompą paliwa i dlatego nazywa się ją pompą tandem (pompą podwójną) i o ile są problemy ze zlikwidowaniem wycieku spod pokrywy pompy paliwa to od strony pompy vacuum wystarczy wymienić tylko dostępny zestaw uszczelek. Rada na przyszłość jest taka - nie słuchać i nie wierzyć we wszystko co mówią serwisanci z ASO.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #16
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Napiszę to jeszcze raz , jak cieknie na łączeniu pompy z głowicą to to nie jest wina pompy tylko uszczelnienia ( no chyba ,że korpus jej pęknął i nowa uszczelka nic nie da) , ale jeśli olej przedostaje się do węża podciśnienia to trzeba jak najszybciej ją wymienić.

  7. #17
    DIEGO262's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Chłopaki sprawa wyglada tak, że ciekło mi tez z pod pompy. zrobiłem to i jest wszystko git. Nie chciałem zakładac nowego tematu skoro mam juz swój ten. I ciekło mi też z pod uszczeli miedzy klawiatura a odlwem silnika. zakleiłem to jakies pół roku temu i nic sie lało do teraz. znów widze ze sie poci juz z przodu na łączeniu, a z tyłu silnika cieknie ostro. Wcześniej uszczelniłem to silikonem wysokotemperaturowym i dał rezultat krótkotrwały wiec chciałem sie was poradzic czym innym to uszczelnic zeby było na dłuży czas, poprostu chce sie pozbyc tego problemu. wymiena samej uszczelki nic nie dała. Tak jak pisałem podobno mechanik ja wymienił. Jednak jak dzwoniłem do aso pan powiedział że samej uszczelki nie kupie tylko razem z samą obudową za jedyne 570zł. sorki ale to duzo za dużo. Więc chce to uszczelnic jeszcze raz. Moje pomysły sie wyczerpały wiec poprosiłem was o pomoc. Mam nadzieje ze teraz juz jest wszystko jasne
    pozdrawiam
    Kocham to moje maleństwo

  8. #18
    damian_god's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nieopodal Wrocka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam,
    Również mam problem z wacum pompą sączy sie ropa od spodu, podobno trzeba wymienic uszczelkę, niestety usczelki niedostepne w oryginalne, serwis proponuje zakup nowej pompy. Możecie podać jakiż namiar na zastepcze usczelki tzn. zestaw naprawczy no i gidze we wrocku moga mi to wymienić ??
    pozdro
    damian
    A3 S-Line 1.9TDI AXR 02/03

  9. #19

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Też mam problem z pompą paliwa (tandem pompa, silnik AXR)... cieknie. W ASO można kupić tylko nową pompę za bagatela 1350 zł, ale w sklepie motoryzacyjnym znalazłem komplet uszczelniaczy do tej pompy za 68 zł (6 oringów uszczelniających i jeden jakby kapturek).
    Pytanie czy ktoś z Was wymieniał już uszczelki i jest w stanie polecić jakiś serwis w okolicach Opola? W sklepie nie znają nikogo kto mółby to wymienić.

  10. #20
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Witam , spotkał też i mnie problem wyciekającej ropy przerabiał już to ktoś ??? w którym dokładnie miejscu puszcza ?? bo wszystko w koło mam zlane paliwem ... i czy rzeczywiście są dostępne uszczelniacze do tego ???

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •