Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 45

Temat: Podgrzewanie procesora audi concert !! FOTKI !!

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Podgrzewanie procesora audi concert !! FOTKI !!

    Witam

    Dzisiaj zabralem sie za moje radio....Jezeli masz problem z glosnoscia, jezeli chcesz zrobic glosniej i odrazu wlacza ci sie na fulla a wszystkie inne funkcje (treb,bass..)dzialaja normalnie to jest wlasnie to czego szukasz ! Odrazu mowie ze to jest moj pierwszy raz kiedy wyciagnelem samemu radio z auta i jeszcze je rozebralem wiec odrazu mowie kazdy da sobie rade... nie trzeba jechac do serwisu ani prosic znajomego co sie zna na radiach/elektryce. Wiec do wyjecia radia uzylem karte do budki tel (ta taka sztywna) i wycialem na taka szerokosc jaka byla potrzebna wsadzilem z dwoch stron a moj kolega tylko wyciagnal lapiac za wejscie do kaset ( mozecie tam wsadzic wsyztsko tylko by bylo sztywne )
    Nic nie trzeba rozkrecac z radia tylko podwazamy ( miejsca zaz. na czerw.) i wyjmujemy i juz mamy dostep do wszystkiego. (zdjecia zrobilem juz po wyjeciu kasetownika )








    Teraz musimy wykrecic 4 srobki (zaz. na czerw.) zeby wyjac to cos na kasety odlaczamy jedynie po prawej taka tasme...(zaz. na zielono) i wyciagamy spokojnie



    no i teraz widzimy naszego szatana ktorego musimy przysmazyc i robimy to tak jak bylo opisane gdzies na forum zapalniczka.... tak zeby ogniem nie dotykac procesora ja tak zrobilem chyba z 10 razy po ok 5sec i narazie dziala a na jak dlugo to napisze jak problem powstanie wracac




    Jakies pytania ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 21:04

  2. #2
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    dzieki za spelnienie mojej prosby i zrobienie relacji z tego

    naprawde milo widziec jak nowoprzybyla osoba juz pomaga innym i opisuje rozwiazanie problemu ktory dopada prawie wszystkie osoby majace ori radio


    ps. do opisu jak i tematu dodaj dlaczego podgrzewales ten uklad tzn ze chodzi o wadliwe dzialanie regulacji glosnosci by pozniej latwiej bylo znalezc ten temat za pomoca funkcji szukaj
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #3
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Z tym pogrzewaniem procesora to chodzi o to zeby zlikwidowac tzw "zimne luty". Czasami slabo rozgrzana cyna nie przewodzi jak nalezy i pojawiaja sie przerwy w ukladach. Mysle, ze pomoglo by rowniez podgrzanie nozek procesora ale do tego potrzebna jest lutownica punktowa bo taką zwyklą pistoletową to nie radze (ma za duzo moc i mozna przepalic nozki procesora).

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ewsd
    Proponuję aby się dopisywali ci którzy robili już zapiekanki i z jakim skutkiem
    i najlepiej zeby napisali ile u nich to sie trzymalo bo slyszalem ze to moze pomoc na tydzien lub na pol roku a nikt nie pisal ile u niego to dziala wiec prosimy o opinie tych co przypalali.

    ps dopisalem juz "problem z glosnoscia..." mam nadzieje ze teraz bedzie latwiej znalesc

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Polska

    Domyślny

    mysle ze dobrze bylo by to zrobic zapalniczka zarową... ( duza temperatura i maly ogien)

  6. #6
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja myśle, że może być najlepiej przejść się do kolegi z lutownicą kolbową (nie pistoletową) i poprosić o przelutowanie układu, w sensie poprawienie kontaktów.

    Od podgrzewania zapalniczką raczej szybciej uszkodzimy procesor niż zlikwidujemy zimne luty. Dla przykładu istnieje technologia lutowania układów poprzez postawienie ich na pocynowanych polach lutowniczych i wrzucenie całości do pieca rozpływowego (z precyzyjnie regulowaną temperaturą). układ może tam być ściśle określony czas - zazwyczaj jedynie kilkanaście sekund, a przekroczenie tego czasu oznacza spalenie układu. Różnica pomiędzy polutowniem a spaleniem w tej technologii nie jest zbyt duża
    Dlatego najlepiej punktowo przejść się po nóżkach układu i poprawić każdą z osobna. Będzie działać na 100% i już do końca, a nie przez tydzień jedynie.

    Jeśli ktoś z wrocka, to chętnie w wolnej chwili przelutuję, lutownicę posiadam.

    Ps. awaryjnie udało mi się lutować... widelcem ;] nagrzewałem go na gazie i jak lutownicą lutowałem az ostygł... ale nie polecam ze względu na kiepską możliwość *regulacji temperatury*
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Miasto
    Polska

    Domyślny

    bartowl, jest jedno ale... Lutownica bardzo szybko mozna zlutowac dwie nogi procesora, ( pistoletową na 100%) nawet lutownica kolbowa nie ma tak małego "kur****lka" zeby dotknac tylko jednego... Trzeba by byo uzyc igły... dlatego zapalniczka zarowa jest odpowiednia. Kiedys sie bawiłem w domowego rozbieracza płytek elektronicznych... i nawet jak miałem lutownice kolbową było cięzko... oczywiscie wszytsko zalezy od uzmiejetności... ( bo i szklanke zeptera mozna zbić) a zapalniczka jest w miare bezpieczna bo jest bezdotykowa

  8. #8
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A może by tak opalarką ?

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Nie tak od razu.... Symptomy, o których piszesz mogą wskazywać także na słaby akumulator (sprawdzone!!). Przed taką grzebaniną wolałbym się upewnić gdzie tkwi przyczyna.

  10. #10

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Ciechanow
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Słaby akumulator?
    Wiadomo, że diesle potrzebują "kopa" na rozruch silnika, tak więc jeśli miałby miał mieć słabą baterię to chyba najpierw by nie zapalał, a później działyby sie cuda z radiem.
    Mam ten sam problem z radiem, a akumulator mam nowy.
    Ide więc do garażu wytarmosić radio..

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •