Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 45

Temat: Podgrzewanie procesora audi concert !! FOTKI !!

  1. #21
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    VWitek musisz miec wyjmaki do radia, takie dwa metalowe uchwyty do wyciagania radia, wklada sie sie w takie otwory na dole radia. Na allegro mozna to kupic za 12zl.
    .......

  2. #22
    VWitek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Gdzies tu na forum znalazlem jak zrobic wlasne wyjmaki... zrobilem i tez nie dalem rady... potem ktos polecal pilniczki do paznokci.... sprubowalem i..... teraz radio wogole nie chce sie wlączyc
    moglem cos uszkodzic? czy moze jakis zatrzask sie wcisnał i przez to odcina prąd?
    bo wczesniej przy kilku probach rozkodowalo sie radio...

  3. #23
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ja u siebie musiałem łamać panel ,żeby radio wyjąć..(ktoś poprzednio próbował i powypadały zaczepy).
    Jeśli za głęboko pilnik włożyłeś to zrobiłeś zwarcie. Spalił się bezpiecznik i to pewnie ten z tyłu radia.

  4. #24
    VWitek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Naszczescie nie zrobilem zadnego zwarcia.. na drugi dzien uruchomilem auto i radio normalnie dzialalo... tam chyba jednak cos jest ze jak ruszy sie ten zaczep albo cos to odcina prąd od radia

  5. #25
    luki8L's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sroda Slaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    U mnie po pdgrzewaniu procka około 10razy po 1min niestety nie pomogło , ale po przeczytaniu wcześniejszych postów przygrzeje go bardziej, o wieeeele bardziej hehe
    2.0 TFSI ~300 KM automat, ino APR dolot

  6. #26
    MasterJapko's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Fiat Bravo 1.6 16V
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Dość stary temat, ale dodam cos od siebie jak czytam posty, w ktorych ktos namawia do wsadzenia PCB do piekarnika to wybucham smiechem, bo przypomina mi sie pewna sytuacja.. na codzien zajmuje sie naprawa telefonow komorkowych i kiedys na jednym z for poswieconych wlasnie tej dziedzinie ktos polecil chlopakowi wsadzenie ppcb komorki do piekarnika, a pozniej chlopak plakal ze mu sie potopiło..


    Co do tego, ze ktos mowil ze trudno polutowac nozki procka tak zeby sie nieposklejaly. A no da sie Używasz fluxu RMA-223 i moze lutowac (oczywiscie lutownica oporowa, bo transformatorowa za mocna i fkatycznie mozna popalic laminat, sciezki) i wtedy cyna sie nie skleja miedzy nozkami. Co do grzania zapalniczka.. moze to i dziala.. Ja bym jednak proponowal udac sie do jakeigokolwiek serwisu z telefonami, w ktorym ktos ma pojecie z obslugi stacji hot air i za kilka zlotych przelutuje procka i reszte ukladow taka stacja. Nie dosc ze profesjonalnie, bezpiecznie to jescze efektywnie..

    I prosze nie wsadzajcie niczego do piekarnika, jezeli wyraznie nie jest na tym napisane zeby to do niego wsadzac

  7. #27

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K A T O W I C E
    Auto
    A3 - silver
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Podgrzałem tego dziada...
    Za 1-szym razem puścił ale tylko na chwilkę (podgrzewałem z 30min. suszarką tak, że nie można było od spodu radia złapać tak się nagrzało)
    Za 2-gim poszła w ruch zapalniczka (zwykła płomieniówka), odwróciłem radio do góry brzuchem i podpiekałem gada 6razy po 6sek. - troszkę się okopcił, ale był tak gorący że białko z jajka by się zcięło, po zamontowaniu i wrzuceniu kodu do radia o dziwo gra i kręci się gała tak jak ja chce... POLECAM !!!

    "Petkov" przyjacielu jesteś wielki!!!

    Ps. Wywaliłem środek kasetownika może mój dieselek będzie mniej palił, bo będzie lżejszy


    <<< Chwała Poległym - Nieśmiertelność Zwycięzcom >>>

  8. #28

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Coventry
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Właśnie dopadł mnie ten problem. Niestety, podgrzewanie proca to tylko półśrodki. Dlaczego? Otóż spece którzy zaprojektowali ten sprzęt wymyślili, żeby "wartość głośności" zostawała zapisana do EEPROMU każdorazowo przy jej zmianie (w celu "pamiętania" przez sprzęt ustawień w razie wyłączenia). Opcje FADER, BASS, i inne też mają tak samo, ale nimi się tak nie manipuluje jak głośnością właśnie, dlatego zwykle tamto działa, a głośność się sypie. A do tego żeby jeszcze pogorszyć zdecydowali się na regulację skokową. Czyli zakładając, że mamy 32 stopnie głośności to zmieniając np od stopnia 2 do stopnia 7 mamy pięć zapisów do pamięci EEPROM. Sama pamięć jak podaje producent procka ma "wytrzymałość" 10000 zapisów, czyli bezpiecznie można zapisać 10000 razy bez obawy o utratę zawartości. Gdyby procek jakimś cudem wytrzymał 50000 zapisów to średnio regulując około 10 razy na dzień procka starczy na jakieś 2-3 lata.
    Podgrzewanie owszem pomaga, ale będzie coraz gorzej.
    Rozwiązaniem byłoby napisanie oprogramowania na procka od nowa, żeby nie zapisywał do EEPROMU, co najwyżej może to robić po wyłączeniu. Chłopaki z Rosji to zrobili, ale wsadu nie udostępnili, może ktoś dobrze pisze po rosyjsku, to niech z nimi zagada?

    http://www.erta.ru/review/chorus-problem_eng.shtml

  9. #29

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów, mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Witam.
    Niestety ruskie nie chcą udostępnić wsadu, już do nich pisałem.
    Ja naprawiam takie radia w ten sposób, że do nowego procesora wgrywam wsad z procesora wyjętego z radia. Zostają zachowane ustawienia radia oraz konfiguracja wyposażenia.
    Jak do tej pory spotkałem 3 wersje programu zapisaną w obszarze ROM.
    Patrząc na datę produkcji procesora to trafiają się z lat 1998-2000, czyli stare procesory wytrzymały około 8 lat.

  10. #30
    kupiec997's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kRakÓw
    Auto
    3.2 V6 RWD & 2.2 HDI touristique
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    429 razy

    Domyślny

    Witam ja tez grzałem kilka razy juz swoje radio i z głośnością jest ok ale teraz mam problem że jak włączę cd i chce zmienić utwór np 1 na 2 i klikam na następny to losuje dowolny z płyty np 9 albo każdy inny ale jak cofam kawałki to normalnie czy może to być też wina tego procesora ??

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •