Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 42

Temat: Zamienniki opon

  1. #21
    nosscore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1.8T Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A jak ma się opcja przy oponach 205/55/R16 ORI i zastosowania jako "zamiennika" 205/45/R16 lub 205/50/R16
    Czy trzeba stosować wtedy inną szerokość 225 czy nie ma takiej konieczności? Jak duże mogą być przekłamania na liczniku?
    Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.


  2. #22
    warmińsko-mazurskie Sampler's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce/Kętrzyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    56 razy
    Podziękował
    47 razy

    Domyślny

    205/45/R16 będą niższe od ori o 2cm. Najlepiej będzie jak dobierzesz zamienniki np. tutaj: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

  3. #23
    nosscore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1.8T Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Długo zastanawiałem się nad zamiennikami i ciągle chodzi mi po głowie niższy profil opony tzn 225/45/r16. WG wcześniej sugerowanej strony z dobieraniem zamienników lepiej zastosować 225/50/R16 bo różnica jest minimalna.
    Mam pytanie do bardziej doświadczonym w temacie- czy opona 225/45/R16 nie będzie wyglądała nieco pokracznie w samochodzie? ktoś miał już u siebie coś takiego?
    Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.


  4. #24
    cynamonkowaolka's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    świat
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    nigdy zamienniki zawsze oryginalne!!!

  5. #25
    baks's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny

    Też kiedyś myślałem o zamiennikach, ale ostatecznie zdecydowałem się na oryginalne, bo wiele niegatywnych opinii słyszałem o zamiennikach. Mechanicy, kumpel... właściwie każdy z kim nie gadałem odradzał mi kupno zamienników, bo rzekomo sie nie opłaca.

  6. #26
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Panowie, sedno tematu, to dobranie odpowiedniego rozmiaru opony do danej średnicy felgi, a nie to jakiej marki jest opona. Z resztą co ma oznaczać "zamiennik" w przypadku opony? Bieżnikowaną? Nie ma opony oryginalnej i nieoryginalnej. Są po prostu różnych producentów. Zamiennik, to odpowiednik jakiegoś rozmiaru...

  7. #27

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Nie patrzcie na te przekłamania liczników bo każdy producent aut juz przy produkcji serwuje nam przekłamania liczników które zawsze nam zawyżają wskazania na desce do faktycznych (możecie sobie porównać z gps-em). Producenci nie chcą ryzykować z zaniżaniem prędkości bo każdy mógłby zwalić winę na producenta w momencie wypadku czy mandatu i oczywiście lepiej wygląda na liczniku że szybciej rozpędzamy się do setki i spalanie wydaje nam się mniejsze bo niby przejechaliśmy więcej kilometrów. Więc jeżeli po zmianie opon różnica 3 czy 4 km/h zaniży nam wskazania to nawet może bardziej zbliżymy się do faktycznych.

  8. #28

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam, planuję załozyc 215/55/16 do a3 8l - czy ktoś takie miał? jakie sa wasze opinie?

  9. #29
    montenegro99's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Ja z kolei chce na lato zalozyc 215/50/r17. Czy ktos jezdzil na takich oponach? Czy nie obciera na dziurach ( kolo ma srednice wieksza o 15mm w stosunku do 225/45)? Przeklamania licznika to wiem ze beda.
    W tej chwili mam 205/55/r16 i chcialbym przejsc na 17", a wiem ze przy rozmiarze 225/45/r17 jest zauwazalnie gorszy komfort niz na 205/55/r16, dlatego najlepszym kompromisem bedzie chyba 215/50/r17.
    Na felge 7.5J chyba nie bedzie naciagu?

  10. #30
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Naciągu nie będzie. Jeśli zamierzasz dać taki balon na 17 to lepiej zostań przy 16, bo nie będzie to lepiej wyglądało albo standardowe 225/45, nie ma takiej różnicy w komforcie

    Tapatalk

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •