Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 46

Temat: ASZ Czasami ciężko odpala

  1. #11

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ś-cie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ale po co wymieniać klape gaszącą wystarczy odpiąć siłowniczek i sprawdzić dźwigienką czy klapa pracuje-powinna wracać i być cały czas otwarta, mozna też z gruszki zdjąć przewód podciśnienia i klapa będzie cały czas otwarta
    zmiana na ASZ

  2. #12
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Albertpopo Pokaż post
    wystarczy odpiąć siłowniczek i sprawdzić dźwigienką czy klapa pracuje-powinna wracać i być cały czas otwarta
    jak odepniesz cięgno siłownika z dźwigni klapy gaszącej to nie będzie ona wtedy cały czas w pozycji otwartej tylko w takiej w jakiej ją pozostawisz a poza tym uruchomienie silnika z odpiętym siłownikiem od klapy spowoduje (a raczej ciśnienie powietrza doładowanego) jej natychmiastowe zamknięcie i zgaszenie silnika.
    Z pozostałą Twoją wypowiedzią się zgadzam i podobnie jak Ty wziąłem pod uwagę, że klapa gasząca była na początku wyczyszczona - jak stwierdził autor postu, więc wykluczam tu jej mechaniczne przycięcie jak sugeruje MiG25
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ś-cie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ok bije się w pierś, grzebałem przy tym dość dawno i wydawało misię że klapa podobnie jak przepustnica jest na własnej sprężynce ale skoro nie jest to jej stałe otwarcie wymusza siłowniczek w stanie spoczynku więc wystarczy zdjąć z niego wężyk podciśnienia i klapa pozostanie otwarta bez względu na widzimisie ECU no chyba że plastikowa dźwigienka siłownika będzie złamana(ja tak miałem) albo zdupiona membrana w siłowniku
    zmiana na ASZ

  4. #14
    SERGIOMOBILE's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Podepnę się pod temat bo mam podobny problem a mianowicie:
    silnik 1.9 TDI ASZ seria 130 KM u mnie 170 KM
    od jakiegoś miesiąca auto zaczęło słabiej odpalać tzn nie ma różnicy czy auto ciepłe czy zimne poprostu dłużej trzeba kręcić. Czasami załapie normalnie czasami po 3 lub 4 obrotach a czasami dłużej. Nie ma reguły. Druga sprawa raz w takcie drogi gdy silnik był jeszcze zimny zapaliło się ESP po sprawdzeniu błędów na 1 i 4 cylindrze limit przekroczony. Po wykasowaniu błędu przez 2 tygodnie nie powrócił. Następna sprawa mam wrażenie że auto jest słabsze, objawia się to do momentu załączenia turbo kiedyś auto ciągnęło od samego dołu a teraz muli do 1800 rpm i dopiero jak turbo się załącza to ciągnie.
    Ponadto sprawdziłem Bipy na pompkach i faktycznie 1 i 4 cylinder powyżej 30 ( mają około 40-50) pozostałe 2 mają (30-34). Świece są nowe, aku nowy.
    Byłem u kilku mechaniorów/elektroników i nie ma zgodności tzn jeden twierdzi że pompki do regeneracji, drugi mówi że widział gorsze parametry pompowtrysków i auto odpalało jak malina więc nie wiem co tu robić. Gdyby to na 100% pompki to wydam tą kasę jednak wkurzę się jak wydam np 2 tyś PLN a auto dalej nie będzie odpalać. Może ktoś coś podpowie
    Dodam tylko że mam auto od 2 lat i oprócz tych błędów opisanych wyżej wcześniej nie było żadnych przez okres 2 lat.

  5. #15
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SERGIOMOBILE Pokaż post
    Podepnę się pod temat bo mam podobny problem a mianowicie:
    silnik 1.9 TDI ASZ seria 130 KM u mnie 170 KM
    od jakiegoś miesiąca auto zaczęło słabiej odpalać tzn nie ma różnicy czy auto ciepłe czy zimne poprostu dłużej trzeba kręcić. Czasami załapie normalnie czasami po 3 lub 4 obrotach a czasami dłużej. Nie ma reguły. Druga sprawa raz w takcie drogi gdy silnik był jeszcze zimny zapaliło się ESP po sprawdzeniu błędów na 1 i 4 cylindrze limit przekroczony. Po wykasowaniu błędu przez 2 tygodnie nie powrócił. Następna sprawa mam wrażenie że auto jest słabsze, objawia się to do momentu załączenia turbo kiedyś auto ciągnęło od samego dołu a teraz muli do 1800 rpm i dopiero jak turbo się załącza to ciągnie.
    Ponadto sprawdziłem Bipy na pompkach i faktycznie 1 i 4 cylinder powyżej 30 ( mają około 40-50) pozostałe 2 mają (30-34). Świece są nowe, aku nowy.
    Byłem u kilku mechaniorów/elektroników i nie ma zgodności tzn jeden twierdzi że pompki do regeneracji, drugi mówi że widział gorsze parametry pompowtrysków i auto odpalało jak malina więc nie wiem co tu robić. Gdyby to na 100% pompki to wydam tą kasę jednak wkurzę się jak wydam np 2 tyś PLN a auto dalej nie będzie odpalać. Może ktoś coś podpowie
    Dodam tylko że mam auto od 2 lat i oprócz tych błędów opisanych wyżej wcześniej nie było żadnych przez okres 2 lat.

    Co do odpalania powinna pomoc wymiana rozrusznika.

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sergiomobile a to twoje turbo ma teraz wieksza turbodziure po programie ?bo napisałes , ze ""kiedys"" wiec tak jakby sprzed podniesienia mocy..wiec moze program tak Ci zrobili i turbo wstaje poxniej

  7. #17
    SERGIOMOBILE's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Program jest od 4 lat a ja mam auto od 2 lat przez które chodziło jak należy więc program nie ma on nic do rzeczy. Rozrusznik myślę że jest ok z tego względu że aku nowe i kręci rozrusznik o mało silnika nie wyrwie. Chyba że się mylę.
    Dzisiaj umówiłem się do Tune-up'u w Gd na hamownie i diagnostykę także okaże się czy trzyma te 170 KM i czy coś nie domaga.

  8. #18
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie napisales, ze slabo kreci wiec chyba nie z tego powodu zaproponowalem ci abys wymienil rozrusznik.
    A aku tez nic nie wspominalem.

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Żary
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam. Mam pewien problem z moja Audi. Dwa dni temu wymieniona została pompka paliwa, auto dalej kiepsko kręciło, wczoraj kupiłam nowy akumulator (62Ah) , a autko wciąż kiepsko kręci.Dodatkowo po długim kreceniu auto potrafi zgasnac;/. Auto ma zainstalowaną instalacje BRC . silnik 1.8T
    Czy ktos wie co to może byc??? Bardzo prosze o pomoc, nie znam sie na tym, a wiecie jak to jest jak kobieta przyjedzie do mechanika...
    Pozdrawiam

  10. #20
    SERGIOMOBILE's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nickT Pokaż post
    Nie napisales, ze slabo kreci wiec chyba nie z tego powodu zaproponowalem ci abys wymienil rozrusznik.
    A aku tez nic nie wspominalem.
    A skąd miałem wiedzieć z jakiego powodu...skoro nie napisałeś nic poza jednym zdaniem w którym nie uzasadniłeś nawet w najmniejszy sposób swojej rady. Moja wypowiedź miała ewentualnie innym rozwiać wątpliwości jeśli takowe by się pojawiły.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •