Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Szyby elektryczne - szybkosc dzialania podnosnikow

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Szyby elektryczne - szybkość działania podnośników

    Chcialem napisac w moim starym topicu o szybach ale juz zablokowany temat
    No nic, to sie zglosze z taka *******a tutaj...

    Mod: w kazdej tego typu sytuacji jesli chcesz cos dodac do zamknietego tematu wystarczy napisac PW i jesli jest taka potrzeba temat bedzie odblokowany

    Czy ktos kto uwaza ze jemu szyby sie szybko zamykaja/otwieraja moze ze stoperem sprawdzic ile czasu trwa opadanie szyb i podnoszenie sie? Bo ja porobilem wszystko co moglem i wg mnie lipa jest...

    Czas calkowity od nacisniecia az po ustanie pracy weszystkich mechanizmow... u mnie jest tak:
    w dol > 3.7sec
    w gore > 5.4sec
    i trwa to wieeeeecznosc wg mnie
    dziekuje z gory

  2. #2
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    nie mierzylem ale mam podobnie, w dol szybko a do gory 3 dni ida...
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  3. #3
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    masakra jesli chodzi o domykanie szyb nie wiem dlaczego audi robi takie slimaki
    najbardziej podoba mi sie to w peugeotach 206
    tamta szyba mozna by przecinac tak szybko sie zamyka i otwiera

    jak mialem kiedys 206 to scigalem sie z kolega na domykanie szyb, startowalem jak on byl w polowie ze swoja szyba i tak wygrywalem.... a kolega jezdzil wtedy audi a3 i mialem z niego ubaw... a teraz prosze ja mam a3... to pewnie tez ktos sie ze mnie smieje
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    u mnie srednie powtarzalne czasy to 3s w dol i 4s w gore - osobiscie mnie to jakos nie irytuje ze tak te szyby dzialaja

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    No to chyba nigdy nie jezdziliscie Fiatami - u mnie w Sienie (ktora teraz matula jezdzi ) szyba w gore szla jakies 10 s i w dodatku caly czas trzeba bylo trzymac przycisk. W A3 tez nie ma rewelacji, szczegolnie ze u mnie prawa szyba chodzi szybciej niz lewa. Opadaja tak samo ale lewa w polowie podnoszenia nagle zwalnia, prawie staje i im wyzej tym szybciej. Zastanawiam sie czy to akumulator, czy moze trzeba zdjac boczek i nasmarowac prowadnice? :/
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  6. #6
    kowax's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam
    Problem mój dotyczy elektrycznych szyb. Dzisiaj zauwazyłem, że nie działa ani od strony pasażera ani od strony kierowcy.Nie działa również podświetlanie przycisków. Jeszcze kilka dni temu było wszystko ok. Czy mógłby mi ktoś pomóc?Od czego zacząć? Co może być nie tak? Obydwie szyby przestały działać w tym samym momencie. co jets nie ta? Czekam na pomoc
    jest ryzyko jest zabawa ;p;p

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny hej

    a moze wymien bezpiecznik chlopcze

  8. #8
    kowax's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dami81 Pokaż post
    a moze wymien bezpiecznik chlopcze
    Zgadzam sie, lecz nie nie moge znalezc bezpiecznika który jest odpowiedzialny za sterowanie szybami. Znalazłem rospiske bezpiecznikow na forum ale nie ma wzmianki o elektrycznych szybach.
    jest ryzyko jest zabawa ;p;p

  9. #9
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Bezpiecznika nie znajdziesz, bo do wszystkich elektrycznych elementów typu zamek, szyberdach, szyby itp są zastosowane bezpieczniki automatyczne. W przypadku przeciążenia przerywają obwód. Gdy prąd przestaje płynąć w obwodzie, bezpiecznik znów się 'uzbroi' po ok 30 sek.

    Pewnie bezpiecznik jakiś grubszy poszedł, albo coś innego padło (możliwe, że wkład stacyjki). Ogólnie jak nie możesz znaleźć bezpiecznika, to łatwo też go i tak namierzyć.
    Bezpieczniki w A3 są podzielone na dwa działy, te od obwodów podłączonych bezpośrednio do aku i te, w których napięcie pojawia się po włączeniu stacyjki.
    Oba te działy łatwo rozpoznać, jak się spojrzy na gniazdo bezpieczników od tyłu, gdyż zobaczysz, że są dwa kable zasilające całą tabliczkę.
    W tej drugiej grupie na pewno jest ten odpowiedzialny za część elementów w tym i całe zasilanie szyb. Trzeba próbnikiem zwierać od zasilania z akumulatora po gniazdach tych bezpieczników (tak jakbyś włączał stacyjkę) i wtedy jak jakiś jest na prawdę uszkodzony, to podświetlanie się powinno zaświecić.
    Jednak osobiście uważam, że jakby to był bezpiecznik, to padło by więcej rzeczy niż tylko sterowanie szybami.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  10. #10
    kowax's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    larius..
    To nie tylko szyby. Nie działą mi szyberdach, wycieraczka tylna i centralny,lampki wewnetrzne zarówno ta w bagażniku jak i w aucie. Z tym , ze wczesniej szyby działały a te pozostałe rzeczy nie.
    jest ryzyko jest zabawa ;p;p

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •