Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Brak napięcia na kablu żółtym (od stacyjki)

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3 1,6 kat
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny Brak napięcia na kablu żółtym (od stacyjki)

    Witam. Problem mam właśnie z podłączenien radyjka. Otóż przy włączonym zapłonie nie pojawia się 12v na kablu żółtym które powinno uruchomiać radio. Problem jest dość spory ponieważ mam zmostkowane kable z radja żółty i czerwony żeby wogóle działało a co za tym idzie wzmacniacz jest cały czas włączony i rozładowywuje akumulator. Kabel remote mam dobrze podpięty ale nie wiem czemu tak się dzieje. Radio alpina 9881rb dwa wzm jeden orginalny czyli głośniki system bosse,i jeden pod tube nieorginalną, orginalny subwoofer odcięty.Zastanawiam się również nad kupnem adaptera mini iso ale chyba to nie pomoże w mojej sytuacji. Proszę o pomoc z góry dziekuje

  2. #2
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A czy w ogóle na jakimś przewodzie w kostce pojawia się +12 po stacyjce ? Poza tym nie rozumiem dlaczego rozładowuje się tobie akumulator, przecież radio idzie wyłączyć a to do niego podłącza się remote wzmacniacza.
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  3. #3
    Speedcam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kga
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, posiadam problem z radiem
    Gdy miałem podłączone radio to przez noc rozładowało mi akumulator, pojechałem do elektryka sprawdził radio i radio jest w porządku, przez 2 dni testował a ja jeździłem bez radia co powodowało że nie miałem żadnego problemu z odpaleniem,
    wyczytałem na forum żeby przełożyć kabelki żółty z czerwonym i elektryk mi przełożył dzisiaj i połączył plusy ze sobą aby mi całkowicie wyłączało radio
    problem polega na tym iż teraz jak zamienił czerwony z żółtym to nie pamięta stacji w radiu oraz nie pamięta na czym skończyła grac CD i zaczyna od nowa

  4. #4
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    jeden kabel jest od podtrzymania pamieci musi byc podpiety pod plusowy kabel zeby trzymało pamiec,widocznie niejest podpiety,zobacz w instrukcji radia który jest od podtrzymania i podepnij go do plusa.
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 07-03-11 o 19:49
    1.8-125km->1.8T-180km

  5. #5
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Speedcam to że radio rozładowało Tobie akumulator wynika zapewne z samego podłączenia radia. Wiele modeli nie może być podłączonych na stałe, muszą być po stacyjce.
    Zerknij jeszcze raz na schemat podłączenia, a jak będziesz u elektryka to niech zmierzy jaki prąd pobiera radio w spoczynku
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  6. #6
    Speedcam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kga
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    mam radio po stacyjce, normalnie go nie włączę musi być kluczyk, a jeżeli chodzi o prąd w spoczynku również był sprawdzany i wynosi 0,7 tylko nie pamiętam czego ) (zielony w tym jestem) miliamper czy jakos tak mowil

    dodam jeszcze, że to samo radio było w VW Polo przez pół roku i było ustawione że trzeba było włączać za każdym razem i problem rozładowanego akumulatora nie występował

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •