Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: 1.8 T AGU gaśnie, przerywa. nie chce odpalić

  1. #1
    Jakub's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW
    Model
    E46
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny 1.8 T AGU gaśnie, przerywa. nie chce odpalić

    Witam klubowiczów..
    Przeszukałem forum i niewiem dokładnie o co chodzi, nie mogłem znalezc mojego problemu, jesli byl podobny temat to przepraszam i prosilbym o pomoc.

    Mianowicie posiadam 1.8 T AGU. Autko służyło do tej pory bardzo dobrze. Odpala na dotyk nic mu nie dolegało, jezdziło idealnie , ma aktualnie pewne 174000 km . Dzisiaj gdy mialem jechać do znajomych auto odpalilo i natychmiast zgasło (3 razy). Gdy dodałem pozniej gazu autko jakos odlailo chodziło równo więc pojechałem.. Na trasie czułem jak pedał gazu ucieka mi spod nogi, tak jakby go zamulalo po czym dostawał kopa, to jest tak jakbym na 1 biegu odpuscil gaz tak szarpnie (schodził z obrotow jakby mu brakło paliwa). Potem gdy dojechałem do domu auto chodziło sobie rowniotko i po jakims czasie samo zgasło. Potem odpaliłem i zgasło po jakims czasie, teraz nie moge go odpalić w ogole. Wszystkie wymiany olejów filtrow itd itp robilem 2kkm temu. Gdyby ktoś z VAGiem byłyb w stanie mi pomoc byłbym wdzięczny - mieszkam w Bełchatowie. Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na Wasze propozycje i doświadczenia związane z podobnym problemem
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 07-09-15 o 15:05

  2. #2
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    możliwe, że pompa paliwa się kończy

  3. Podziękowania dla Glac za pomoc w problemie

    Jakub (30-07-09)

  4. #3
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Chetnie bym ci pomogl kolego ale moj kabel jest w Poznaniu.
    Polecam Mechanika na Ul.Rzemieślniczej - ci ostani, mysle ze sa w stanie Ci poomoc
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. Podziękowania dla (A)rturo za pomoc w problemie

    Jakub (30-07-09)

  6. #4
    Jakub's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW
    Model
    E46
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Dodam jeszcze ,że rano gdy wsiadałem do auta wyświetlił mi się komunikat SERVICE INSP który wykasowałem i auto jeździło wporządku, myślałem ,że przyczyna była błacha spowodowana wymianą dwóch bezpieczników od świateł (w co sam zwątpiłem, ale stało sie akurat w tym czasie) a być może auto wołało wtedy o pomoc

  7. #5
    Jakub's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW
    Model
    E46
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Doszla nowosc , smierdzi paliwem pod maską przy probie uruchomienia. Byłem na diagnostyce, mechanik podpiął VAG, widziałem jak wyskoczyły 4 błędy , jeden mowił o czujniku temperatury , drugi o za wysokim napięciu na przepływomierzu a trzeci o przeładowaniu turbiny, czwarty niewiem o czym był. Mechanik gdy zajrzalem do jego laptopa kliknął przycisk "wykasuj kody błędów" jak moge to rozumieć ? I wmawial mi ze problem nie tkwi w komputerze, skoro widziałem te kody błędów?

    Jesli on te kody bledow zlikwidowal, czy jak podlacze innego vaga to pokaze mi bledy ktore "usunal"?

    Bo rozumiem to tak ze jesli wywalil mi czujnik temperatury , to go wymieniam i wtedy sprawdzam VAGiem ponownie, czy sie myle?
    I niestety chyba będą nici z wakacji, a jutro chciałem wyjechać
    Ostatnio edytowany przez Jakub - 30-07-09 o 11:47

  8. #6
    mati6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jakub Pokaż post
    Jesli on te kody bledow zlikwidowal, czy jak podlacze innego vaga to pokaze mi bledy ktore "usunal"?
    Jeśli coś jest nie tak to błedy znowu się pojawią przy następnym podpięciu auta pod komputer. To że je wykasował o niczym nie świadczy. Jak usuniesz usterkę i następnie wykasujesz to wówczas problem z głowy i błędy się oczywiście nie pojawią.

  9. Podziękowania dla mati6 za pomoc w problemie

    Jakub (30-07-09)

  10. #7
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Czyli wyglada na na problem z paliwem.
    Pompa paliwa a moze wrysk?
    A ze skasowal bledy to bardzo dobrze.
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  11. Podziękowania dla (A)rturo za pomoc w problemie

    Jakub (30-07-09)

  12. #8
    Jakub's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW
    Model
    E46
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Wstępnie byłem znów u mechanika stało się to co w prawie kazdym 1.8 T wsrod znajomych, ale objawialo sie to w inny sposob ,dlatego oni też nie pomogli. Mianowicie gdy odłączył przepływomierz auto zaczelo chodzić normalnie acz nierowno (czyli wporządku ), przepływomierz zaliczył totalnego zgona co unieruchomiło samochód, reszta układu jest wporządku, po podłączeniu VAG nie pokazuje już żadnych błędów , teraz czekam tylko na mój oryginalny przepływomierz który przyjdzie jutro

  13. #9
    FranoF1's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jakub Pokaż post
    Wstępnie byłem znów u mechanika stało się to co w prawie kazdym 1.8 T wsrod znajomych, ale objawialo sie to w inny sposob ,dlatego oni też nie pomogli. Mianowicie gdy odłączył przepływomierz auto zaczelo chodzić normalnie acz nierowno (czyli wporządku ), przepływomierz zaliczył totalnego zgona co unieruchomiło samochód, reszta układu jest wporządku, po podłączeniu VAG nie pokazuje już żadnych błędów , teraz czekam tylko na mój oryginalny przepływomierz który przyjdzie jutro
    Możesz mieć racje. Odłączając akku na kilka minut w dodatku odłączając przepływke, i ponownym podłączeniu aku, lecz z odpiętą przepływka samochodu nie da sie odpalić, to samo miałem u siebie, kiedy robiłem zimmering na wale, musiałem odpowietrzyć sprzęgło i kapa, auto nie dało sie uruchomić. Podpięliśmy przepływke i odpaliło za 1 razem.

    Wymień najlepiej na asowską. Zamienniki to shit.
    B4 8C 20vt quattro
    A4 B8 1.8TFSI

  14. Podziękowania dla FranoF1 za pomoc w problemie

    Jakub (31-07-09)

  15. #10
    Jakub's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW
    Model
    E46
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    odebrałem auto od mechanika. Uruchamiam silnik obroty falują, czy moze tak byc po podpięciu akumulatora gdy komputer sie resetuje? Czuje jakby przeładowywało turbine i czasem ma zawachania na obrotach. Co lepsze gdy odebrałem auto klima przestała działąć, a żeby było śmieszniej jak przeciągnąłem wyjezdzajac od niego auto na drugim biegu Policja mnie zatrzymała.... po prostu jest SUPER

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •