Strona 13 z 26 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 252

Temat: fotele od a5/s5 w a3 8p

  1. #121
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    opisywalem to juz 10 razy.

    przod pochodzi normalnie, szyny i rozstawy sa te same, trzeba tylko spilowac 2cm bolec ktory wystaje z szyny i wchodzi do podlogi w s5. w a3 tego nie ma
    kostki do przerobienia i pinologia.
    tyl nie podchodzi praktycznie w ogole. oparcie niby pchali na chama, ale potem sie nie rozkladalo juz nigdy, takze o d.upe taka robota. lepiej dac tapicerowi do przeszycia.
    siedzisko ma w innym miejscu bolce wchodzace w podloge. zaczepy ktore w a3 lapie sie pod oparciem sa w zupelnie innymi miejscu.

  2. #122
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Szerszeniatko Pokaż post
    fotele przód jeżeli chodzi o mocowanie pasują P&P tak ?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez rol4nd Pokaż post
    przod pochodzi normalnie, szyny i rozstawy sa te same, trzeba tylko spilowac 2cm bolec ktory wystaje z szyny i wchodzi do podlogi w s5. w a3 tego nie ma
    Dokładnie i z mocowaniem po temacie


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Szerszeniatko Pokaż post
    kanapa tył wymaga podniesienia o 2 cm bolców na środku a boczne pewie do przespawania ?
    podobno , ale ja tak nie robiłem ....nie chciałem i nie miałem gdzie walczyć ze spawarką wewnątrz auta
    Cytuj Oryginalnie napisane przez rol4nd Pokaż post
    tyl nie podchodzi praktycznie w ogole. oparcie niby pchali na chama, ale potem sie nie rozkladalo juz nigdy, takze o d.upe taka robota. lepiej dac tapicerowi do przeszycia.
    siedzisko ma w innym miejscu bolce wchodzace w podloge. zaczepy ktore w a3 lapie sie pod oparciem sa w zupelnie innymi miejscu.
    Tu nie do końca jest tak ......bo fakt można wszystko poucinać i przespawać, ale można też z lekka przerobić kanapę

    Oparcie - na szerokość jest za szerokie około niespełna 1 cm ale nie w obiciu tylko w mocowaniach, żeby ją włożyć ja obciąłem bolce (te wystające po bokach w boczkach) tak aby wystawały około 1 cm, natomiast te w oparciu na środku jego łączenia (takie jakby grzybki) lekko zeszlifowałem i nagwintowałem żeby móc je
    głębiej wkręcić --- oparcie na szerokość wchodzi (minimalnie i lekko trzema dopasować zatrzaski oparcia) i po temacie , ale jest jeszcze ono za wysokie
    Tu ciut większa zabawa bo trzeba rozebrać tapicerkę od dołu i gumowym młotkiem dobić do stelaża taką półokrągłą blachę to pozwoli na to żeby kanapa się składała.
    Po tym zabiegu mamy lekki naddatek materiału u dołu który trzeba skrócić i ori zakończyć , najlepiej tak jak był .

    Może jest to w opisaniu lekko skomplikowane ale tylko dlatego że nie widzimy tego, w realu robiąc czynności po kolei wiadomo o co chodzi.

    Natomiast siedzisko to : na szerokość jest nawet za wąskie bo widać minimalne szczeliny po bokach (w już zamontowanej i w 3D)
    najpierw trzeba przemieścić bolce wchodzące we wpusty o jakieś 3 cm ( najlepiej przymierzyć zaznaczyć i przespawać)
    Potem ponownie jak z oparciem, siedzisko należy skrócić na głębokość. Też rozbierałem tapicerkę, wycinałem kawałeczek stelaża z takiego grubszego drutu, odcinałem kawałek gąbki i skracałem tapicerkę.

    I wsio wchodzi i się rozkłada.
    Fakt może nie tak idealnie ale normalnie i bezproblemowo

    Niektórzy mówili o przespawawywaniu bolców mocujących a jak się ma do tego oparcie które jest za wysokie przespawując bolce wyżej podnosimy je do góry, więc będzie górą wystawało nam ponad półkę i cały poziom względem boczków .......tak myślę dla tego u mnie to odpada, bez jej skrócenia nie będzie dobrze to wyglądać .

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rol4nd Pokaż post
    opisywalem to juz 10 razy.
    Fakt dużo pisałeś
    Tylko koledzy chcieliby wiedzieć wszystko tak krok po kroku
    Ja sam jak to robiłem to niby wiedziałem co z czym ale też kombinowałem tak eksperymentalnie myśląc .....ciekawe co z tego wyjdzie

  3. #123
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    tyl staram sie opisac jak najprosciej i najsensowniejsza metoda i krok jest dla mnie jeden - zamiast spawac, ucinac, szlifowac to lepiej przelozyc skore S5/A5 na stelaz z A3. mniej roboty i jest wszystko p&p rozklada sie i sklada.
    Szlifowanie bolcow ktore sa w boczkach auta nie wiem czy jest dobrym pomyslem. Ktos zaprojektowal je na taka dlugosc i wole je miec dluzsze, co przy ewentualnym strzale w tyl nie znajdzie mi sie oparcie na potylicy. bolce ktore maja ok 4cm zeszlifowac do 1cm? dla mnie to ryzykowne. Oczywiscie moge sie mylic, ale osobiscie wole "moj sposob" niz robic rzezby.

  4. #124
    Szerszeniatko's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niemcy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    No z tym przełożeniem materiału na ori tez by głupio nie było ale pewnie idealnie to leżeć tez nie bedzie
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  5. #125
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    To szczerze mówiąc drogi mod sie robi biorąc pod uwagę dwa komplety kanap + tapicer jak ktos sam nie ogarnie
    Aczkolwiek dobra możliwość to, to jest

  6. #126
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny


    u mnie bylo idealnie. a Ty zrobisz jak uwazasz

  7. #127
    Szerszeniatko's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niemcy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Sam przekładałes ?
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  8. #128
    rafaellotychy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    no jeżeli sam to przekładałeś to aż miło popatrzeć

  9. #129
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przecież zwykła kanapa od A3 kosztuje grosze. A z tego co widziałem u rol4nda to nie było się do czego przyczepić jeśli chodzi o spasowanie materiału.

    Tapatalk

  10. #130
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Kanapy nie zmienialem, tzn siedziska. Tapicer ogarnial mi przelozenie oparcia i bylo ok. Szukajac oparcia z A3 trzeba miec koniecznie wersje z podlokietnikiem.
    Niestety nie mam wiecej zdjec tylu, ale wklejam jak wygladal przod.
    Jakby ktos chcial wiecej zdjec tylu to uderzac do Stasia. Teraz u niego siedzi to wszystko





Strona 13 z 26 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •