Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Bose brak basu

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    S3 SportBack
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny Bose brak basu

    Witam,

    mam mały problem z moim "wspaniałym" Bose, jak tylko odebrałem samochód z salonu włączyłem radio to miałem wrażenie ,że ta etykieta BOSE to tylko dowcip ale..... jakiś czas temu wpadłem na pomysł zainstalowania kamery cofania, jak sie okazało wymaga to dołożenia modułu który w moim wypadku będzie zmieniał sygnał z PAL na NTSC( mam tuner TV), po zainstalowaniu okazało się ,że pojawił sie bass którego na próżno szukałem przez ostatnie pół roku i to nawet nadmiarowo!! Tyle tylko ,że po podpięciu diagnozy wyskoczył mi błąd przerwa lub zwarcie do masy przedni lewy i prawy głośnik - oczywiście wszystko grało nadzwyczaj dobrze. Pojeździłem z tym kilka tygodni i zabrałem sie za poszukiwanie przyczyny - okazała się ona banalna - wysunął sie jeden z pinów wcześniej wspomnianej przejściówki. Pin poprawiłem błąd zniknął a wraz z nim bass.....

    i teraz zasadnicze pytanie - o co chodzi????

  2. #2
    erci's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cz-wa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    moze troszke odswieze temat...szukalem na forum ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie a ten temat najbardziej do mojego problemu pasuje- mianowicie mam A3 (lift) z buferem nad lewym kolem(wzmacniacz chyba jest nad tuba bo po prawej stronie nic nie mam.
    Jesli chodzi o wszystkie 4 glosniki i gwizdki to graja dobrze. Nie jest to jakas rewelacja ale nie mam jakichs wielkich wymagan.
    Problem polega na tym ze bufera wogole nie slychac. Jak zdejme "boczek" w bagażniku i sie nad nim nachyle to cos tam plumka ale ten dzwiek jest o wiele za cichy. Pytanie brzmi: jak ozywic-dodac mocy mojemu sub'owi? Jakiś bezpiecznik? Ustawienia w radiu? Wypięty kabelek? Sub to atrapa ?
    Ostatnio edytowany przez erci - 17-11-09 o 13:10
    SPRZEDAM
    Czujnik ciśnienia IC 1,9TDi ASZ
    Silniczki regulacji swiateł HELLA
    Żarniki Philips 4300K ORI-Używane
    OPONY Pirelli 225/45/17 (2 sztuki)

  3. #3
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Jeśli sub to atrapa, to raczej byś poznał A pierwsze co bym sprawdził, to czy nie ma jakiegoś mostku na stykach, albo czy generalnie coś się po prostu nie wypięło. W dalszym postępowaniu zainteresowałbym się samym subem (jeśli tamto nie pomoże) i go po prostu rozkręcił do imentu, przeczyścił i złożył -to często pomaga; nie wiedziec czemu . Co do bezpiecznika, to raczej nie orientuję się czy może być jakiś powód, ale za to ustawienia w 'equalizerze' też warto sprawdzić, czy np zamiast "+6" nie masz np "-6" itp. Co prawda nie wiem jaki masz panel, ale możliwe jest też, że ustawiasz w radiu R (opór) czyli im mniej, tym lepiej gra, wtedy właśnie powinno być na "-", żeby lepiej grało. Sprawdzaj pokolei, powiedz czy i co zadziała

  4. #4
    erci's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cz-wa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    probowalem wyciagnac suba ale mnie to czasowo pokonalo wiec poskrecalem wszystko spowrotem. wtyczki ok. ustawienia na radiu z przewaga na tyl. bas na max
    jak podglosilem radio to widac ze sub dziala- czyli jest sprawny. z tym ze lepszy dzwiek mialem z glosnikow 6x9' w poprzednim aucie niz z tego zestawu ktory zaoferowalo audi
    zwykle slucham radia po cichu jednak troszke sie zawiodlem ze nie da sie z tego zestawu wydusic nic wiecej...
    SPRZEDAM
    Czujnik ciśnienia IC 1,9TDi ASZ
    Silniczki regulacji swiateł HELLA
    Żarniki Philips 4300K ORI-Używane
    OPONY Pirelli 225/45/17 (2 sztuki)

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    S3 SportBack
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    W moim przypadku bas wzmacnia sie jak otworze dach, więc podejzewam ,że ma to związek z mikrofonem od BOSE. Nad VAGiem spedziłem kilka godzin i nic rozsądnego nie udało mi się zrobić. Zauwazyłem ,że lepszy bas mam np jak oglądam TV lub coś z zewnętrznego źródła audio/video natomiast radio czy mp3 z karty to kicha

  6. #6
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    @erci:

    No to ja bym jednak powalczył z tym subem od środka, a później zdał raport co i jak, może powód jes błahy i sam go nawet rozwiążesz jak zobaczysz na własne oczy

    @sthreeback:

    A strumien podczas oglądania tv masz PAL czy NTSC? Bo już parę razy na forum było o tym

  7. #7
    erci's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cz-wa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Narazie planuje czyszczenie soczewek w swiatelkach bo są jakieś szaro-matowe ale jak znajde troszke czasu to jeszcze raz się zmierze z tym subem... Nie wiem tylko jak dostac sie do srubki/wkreta trzymajacego od gory chyba wzmacniacz. I kolejne pytanie- czy da rade wyjąc suba bez rozkrecania boku w bagazniku? jak zaczynalem wyciagac to wydawalo mi sie ze wyjdzie jednak pod koniec mojej walki nie bylem juz tego pewien i dlatego się poddalem
    SPRZEDAM
    Czujnik ciśnienia IC 1,9TDi ASZ
    Silniczki regulacji swiateł HELLA
    Żarniki Philips 4300K ORI-Używane
    OPONY Pirelli 225/45/17 (2 sztuki)

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    S3 SportBack
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    Sprawdzałem już chyba wszystkie możliwe opcje

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •