Witam,

wiem, że podobne tematy pojawiały się już wielokrotnie na Forum.
Zapoznałem się z nimi i na pewno wzbogaciłem swoją wiedzę.

Tym niemniej chciałem Was prosić o pomoc w diagnostyce.
Zatem: silnik ATD, rocznik 2002, przebieg nieznany (na zegarach 154k km), historia nieznana (auto dopiero co kupione).

Ogólnie moc raczej w porządku, nie kopci, nie szarpie, póki co brak konsumpcji oleju, silnik i turbina czyste.
Symptom standardowy: notlauf na 3. ew. 4. biegu (nie za każdym razem) i błąd 17965.

Załączam pliczek z logami. Interesuje mnie pomiar 011BS, który wykazuje chyba dość sporą różnicę dla poszczególnych ustawień, czyli potwierdza ruch kierownic (?). Słychać pracę N75 i sztanga się wyraźnie rusza (bez ściemy, nie wiem dokładnie który element to sztanga, ale coś tam się przesuwa góra-dół, więc zakładam, że to właśnie to). Piszecie również, że można ręcznie sztangą ruszać - mam zrobić to przy zgaszonym silniku?

Z logów wynika, że przeładowuje. W 1. pomiarze ostatnia próba kończy się notlaufem, podobnie jak w pomiarze 2. Jako że wskazania z przepływki też nie są chyba najlepsze, wyczyściłem ją i pomiar 2. jest już z wyczyszczonym przepływomierzem (za załączonym zdjęciu błędnie wpisałem sobie przepustnicę...) - zadowalających efektów chyba brak.

Zatem, czy statyczna próba 011BS może potwierdzać, że kierownice wcale nie muszą być zapieczone i problem tkwi raczej w N75? Czy słabe wskazania z kanału 003 muszą oznaczać, że przepływka jest niesprawna, czy też np. mogą być wynikiem złego sterowania doładowaniem?
Chodzi mi o to, że nie wiem, od czego zacząć... Próbować podmiany przepływki czy też może N75 (nie zauważyłem nieszczelności w przewodach) i ewentualnie czyszczenie turbiny?

Z góry wielkie dzięki za wsparcie.