Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Kilka wycieków - co sądzicie na ten temat?

  1. #1
    fATHI's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Snowflake White
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Kilka wycieków - co sądzicie na ten temat?

    Witam,
    Ostatnio udało się podnieść auto i z ciekawości odkręciłem pokrywę pod silnikiem. Udało się dzięki temu zlokalizować kilka "mokrych miejsc".
    Co sądzicie o ich istotności, czyli czy jest się czym przejmować?

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6.


    Był jeszcze wyciek z rury dolotu do chłodnicy powietrza doładowanego, ale już do uszczelniłem poprzez wymianę uszczelki.

    7.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 16:02
    powered by hatered

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    wczoraj siedzialem pod autem i z tego co pamiętam wyciek nr tez u mnie jest, identycznie nawet to wygląda takze chyba tak jest

  3. #3
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    4 skrzynia się poci... niby nic poważnego, ( tak jak na 7 zdjeciu ) Sprawdź czy przypadkiem właśnie wyciekający olej z dolotu nie jest rozdmuchiwany na skrzynie

  4. #4
    bazzyliusz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    A czy masz jakieś ubytki, ucieka jakiś płyn który trzeba dolewać. Zdjęcie numer 7 też u mnie tak w aucie wygląda, i się zastanawiam czy tym wężem nie idzie płyn chłodniczy czy powietrze?

  5. #5
    fATHI's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Snowflake White
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazzyliusz Pokaż post
    A czy masz jakieś ubytki, ucieka jakiś płyn który trzeba dolewać. Zdjęcie numer 7 też u mnie tak w aucie wygląda, i się zastanawiam czy tym wężem nie idzie płyn chłodniczy czy powietrze?
    Generalnie olej ubywa w normie książkowej (0,5l / 5000km), jedynie ostatnio pojawił się delikatny problem z ubywaniem płynu chłodniczego, ale ubytki nie są duże i po lekturze prawie wszystkich wątków z uciekającym płynem skłanialbym się do wycieku z chłodnicy recyrkulacji spalin.

    Co do zdjęcia 7 to wężem idzie powietrze zawierające tzw. mgiełkę olejową, a sama usterka jest bardzo prosta do naprawy - wystarczy zdjąć wąż, wymienic uszczelkę lub przy jej braku delikatnie taśmą silikonową czy ceramiczną raz owinąć i założyć z powrotem. Trochę będzie ciężko wchodzić, ale powinno się udać.
    powered by hatered

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    zdjecie 7 to wejscie do IC
    i z jednej i z drugiej strony wlasciwie standartem jest ze sie poci, najlepiej raz do roku kupic uszczelki ktore tam wchodza i szybkozlaczki

    a najskuteczniejsze to wymienic uszczelke i szybkozlaczke , dac z dwoch stron opaski zaciskowe "tyrtki" i miedzy nimi nastepne "tytki" wszystko to zacisnac, te weze caly czas pracuja wiec sila rzeczy sie to wyrabia, taki glupi patent VW.
    u mnie sie ten patent sprawdza, u pejosa tez
    to z tylu silnika to wyglada jak wyciek ze splywu oleju, tez mozna zobaczyc, dokrecic itp
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7
    ravenek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Przepraszam że tak odkopałem temat, ale ostatnio cierpię na dolegliwość z wyciekiem płynu chłodniczego, jak wjechałem na kanał to dużo tego płynu było na dolnej plastikowej osłonie silnika. Wyraźnie było widać że jest to płyn chłodniczy. Na zdjęciu 7 które pokazałeś są takie dwa gumowe przewody - jeden grubszy drugi cieńszy ( przypuszczam że z jednego z nich cieknie). Na Tym grubym jest taka tulejka i prawdopodobnie z niej jest wyciek. Chciałbym się tylko upewnić że w tym grubszym idzie płyn chłodniczy. Proszę również o numery części gdyby ktoś mógł podać

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Audi A3 1,9 tdi 110 KM z 2000 r. (po liftingu). Samochód kupiłem w lipcu 2009 r. Odkąd go kupiłem ubywa mi płynu z chłodnicy. Dzieje się tak tylko w miesiącach letnich przy wyższej temperaturze powietrza przy dłuższych trasach. Problem wydawał się być niewielki więc zacząłem od zmiany nakrętki przy zbiorniku wyrównawczym, nie pomogło. Później mechanicy sprawdzali mi pompę wody, nie było żadnych rozszczelnień, żadne uszczelki nigdzie nie puszczały, olej zachowywał taką samą konsystencję, nie było białego nalotu na kurku od oleju oraz sam olej był czysty na bagnecie bez żadnych grudek. Machnąłem ręką na to gdy przyszły pory zimniejsze czyli jesień, zima, wiosna. Tego lata płyn ucieka szybciej. Wymieniłem zbiornik wyrównawczy, nic nie pomogło. Ponownie mechanicy go pooglądali, nic nie kapie nic nie jest rozszczelnione. Pomóżcie błagam bo nie wiem o co chodzi, co się z nim może dziać, tak jak wspominałem płyn ucieka na trasie. Zauważyłem że w chłodniejsze dni pod dywanikiem kierowcy jest mokro, czy to może być nagrzewnica bądź krućce ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  9. #9
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Ubywanie plynu chlodzacego moze tez oznaczac uszkodzenie chlodnicy EGR.

  10. #10
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Kolego anubis1981 Oznaczenie Twojego auta to 8L a w temacie jest 8P . Poszukaj więcej informacji jeżeli potrzebujesz więcej a niżeli Kuebk Ci napisał w dziale o 8L
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •