Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: Kilka wycieków - co sądzicie na ten temat?

  1. #11
    damuś's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wadowic
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich pozwolę sobie podpiąć się pod ten temacik, ponieważ mam problem ze sporym wyciekiem oleju a kolega fATHI zrobił odpowiednie zdjęcia. Odpowiednim zdjęciem będzie nr 3. Jakieś 400 km temu dolałem 1l oleju. Teraz sprawdzam i znowu jest stan minimum. Więc zdjąłem pampersa i zaczynam szukać. Olej był rozbryzgany po całym silniku. Jednak największy wyciek zlokalizowałem patrząc od tyłu samochodu po prawej stronie miski olejowej, objawia się to w postaci kropli. Podczas postoju nie kapie, natomiast podczas jazdy pewnie się leje. Proszę o jakieś wskazówki. Może ktoś miał podobny problem. Pytałem pewnego mechanika stwierdził, że może to być uszczelniacz przy rozrządzie a może uszczelnienie samej miski. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam
    Kiedyś: A3 8L 1.9 110
    Jeszcze niedawno: A4 AVANT 1.9 130
    Aktualnie A3 8P 2.0 140 i A3 8V 2.0 150

  2. #12

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny Problem z wyciekiem oleju, czarny filtr paliwa 2.0 TDI

    Witam,

    Zauważyłem wyciek oleju wydaje mi się że to jest pompa podciśnienia lub paliwa ale mogę się mylić. Przy zmianie filtra paliwa zauważyłem że był on koloru czarnego i gdzieś w necie wyczytałem że to może być nieszczelność tej pompy i część oleju może dostawać się do sekcji paliwowej spotkał się ktoś z Kolegów z takim problemem ?

    Zdjęcia wycieku:





    - - - Aktualizacja postu - - -

    I jak Koledzy nikt nie ma podobnych problemów pompą ?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Tak informacyjnie znalazłem jeszcze standardową usterkę jak się okazuje w tej pompie a mianowicie luźny króciec od podciśnienia co może skutkować gorszymi hamulcami np przy kilkukrotnym wciśnięciu hamulca przypadku wolnych obrotów.
    Zabieram się za rozbiórkę ustrojstwa i mam pytanie z jaką siłą przykręcamy pompę ile Nm ?
    Ostatnio edytowany przez braindead - 18-05-15 o 21:16

  3. #13

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    Pompa wymieniona na boscha

    widzę że nikogo nie zainteresował temat

    Pozdrawiam

  4. #14
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    A moze nikt nie mial podobnych problemow? Po co te gorzkie zale. Wystarczy opisac rozwiazanie problemu bez zbednych fochow.

    EOT

  5. #15

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    To nie fochy ani żale -) liczyłem na szybką pomoc a tu mój temat został przez szanownego Moderatora wrzucony w wątek wycieków nie związany w ogóle z problemem pompy i dostającego oleju do paliwa.

    Problem rozwiązałem wymieniając całą pompę i na razie testuje jak okaże się że to było to przekażę informację.
    Śruby przykręcamy dwie dolne z siłą 10Nm dwie górne (większe) 20Nm pompa o numerze 038145209Q Bosch (była pompa LUKAS)
    Wymiana nie sprawia problemów bardziej uruchomienie silnika po wymianie trzeba kręcić z 8 razy zanim zaskoczy nawet przy uruchomieniu kilkukrotnym pompy wstępnej za pomocą VAG-a.
    Trzeba mieć dobry akumulator.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •