Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 52

Temat: Niegasnąca Kontrolka Akumulatora Pomocy

  1. #31

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    wogóle nic nie przejade nie ma w ogóle łądowania, może mógłbym coś sam sprawdzić tylko jakąs instrukcje co mam robic poprosze

  2. #32

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Najlepiej byłoby podładować ten akumulator poza samochodem, u kogoś, odpalić samochód i zmierzyć miernikiem jakie jest napięcie na klemach. Jeżeli wynosi 14.4V, tzn, że ładuje, jeżeli jest w okolicach 12V, to klapa, padło ładowanie. Zostaje chyba tylko hol, bo na mieście bez narzędzi w zasadzie możesz sobie tylko popatrzeć na silnik i samochód....

  3. #33

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam
    Aby nie zakładać nowego tematu podłączę się do tego gdyż jest trochę wspólnego
    Mianowicie:
    Mam mały problem z kontrolką akumulatora (ładowania), gdy odpalę autko (a czasami jest problem bo kreci ładnie a nie załapuje) wszystko jest ok, natomiast po jego zgaszeniu świeci się ta kontrolka.
    czasami zgaśnie ale jak otworze klapę bagażnika i zaświeci się światło to Ta Kontrolka zapala się i gaśnie dopiero po jej zamknięciu.
    Z zamykaniem auta z pilota jest ta sama sprawa, ładowanie sprawdzone 14.65V a przy włączeniu świateł itp. 14.63V. Bateria Nowa kupiona 5 dni temu, do tego dochodzi problem z alarmem bo przy zamykaniu auta z pilota czasami się załącza syrena.

    Proszę o Pomoc. Z góry dziękuje

  4. #34

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny Wymiana regulatora napięcia AHF

    Witam , podczas ostatniej jazdy i mocnym przygazowaniu na jedynce dwójce i trójce prawie do końca auto straciło nagle ładowanie tzn. pojawiła się kontrolka aku czerwona zegary przestały działać wszystko przygasło no i tak było przez kilka minut zatrzymałem się zgasiłem auto odpaliłem znowu już zegary chodziły wszystko było ok no ale kontrolka ciągle się świeci potem jak ruszałem dawałem gaz to zegary się wyłączały a jak puściłem gaz to chodziły chwilę potem wszystko się unormowało i jak do tej pory świeci siętylko ciągle kontrolka , ładowania brak sprawdzałem miernikiem na klimie i nic . Podejrzewam ,że to regulator chciałbym go wyjąć i go zobaczyć , wiem ,że trzeba odkręcić dwie małe śrubki i zdjąć te plastikową osłonkę tylko ,że ona nie chcę się ruszyć i tu moje pytanie czy ktoś już wymieniał samemu regulator w alternatorze najlepiej w AHFie i ma jakieś porady co do tego jak się za to zabrać bardzo byłbym wdzięczny bo autko jednak jest potrzebne a jeździć dalej to strach.

  5. #35

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam,

    Sprawdź w pierwszej kolejności czy przewody B+ oraz we wtyczce dwu pinowej nie są zaśniedziałe.
    Pokrywa plastikowa z tego co pamiętam mocowana jest na 3 śrubach krzyżakowych oraz na wyjściu B+. Nie powinno być prolemu z wykręceniu tych śrubek fabrycznie są skręcane niskim momentem 3Nm. Jeśli krzyżakiem nie możesz ich ruszyć użyj kombinerek powinno pujść. Pokrywka trzyma się na "zatrzaskach" musisz czymś podwarzyć żeby zeskoczyła.

    Z tego co pamiętam sam regulator trzyma się na dwóch śrubach. Sprawdź szczotki regulatora jak się skończyły wystarczy tylko je wymienić, mógł wytrzeć się kumutator na wirniku też można go wymienić ale to już bardziej skomplikowana operacja.

    Jak możesz to podaj numer OEM alternatora ewentualnie dokładne dane samochodu.

    Pozdrawiam,
    Andrzej HG

  6. #36

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    dzieki za podpowiedz to co napisales sprawdzilem od razu jak pojawil sie problem dzisiaj kupilem regulator wymienilem byl na trzech srubkach i po sprawie . Temat do zamkniecia

  7. #37

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny Czerwona kontrolka akumulatora, rozrusznik przestał kręcić

    Szanowni koledzy,

    dzisiaj zaświeciła mi się i nie zgasa czerwona kontrolka od akumulatora. Auto na palącej się kontrolce odpaliło kilka razy. Ostatnia próba odpalenia jednak zakończyła się fiaskiem. Rozrusznik zakręci raz i zero reakcji. Akumulator naładowany, wszystkie kontrolki zapalają się jak przy normalnym rozruchu.

    Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale od miesiąca co jakiś czas przepalał mi się bezpiecznik od podświetlenia zegarów licznika. Wymieniałem na nowy, ale często podczas odpalania rano (w mrozie) bezpiecznik wysiadał.

    Co może być tego przyczyną? Nie mam możliwości podpięcia auta pod VAGA. Jestem na wyjeździe i zostałem uziemiony. Nie mogę dojść dlaczego auto przestało odpalać.

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

  8. #38
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Alternator sprawdź


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  9. #39

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Za wiele mi to nie mówi. Nie jestem mechanikiem. Jakieś bezpieczniki / przekaźniki, które jestem sam w stanie sprawdzić bez warsztatu? Jestem na wyjeździe i nie mam dostępu do wyspecjalizowanych narzędzi.

  10. #40
    iknife's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wegorz10 Pokaż post
    Za wiele mi to nie mówi. Nie jestem mechanikiem. Jakieś bezpieczniki / przekaźniki, które jestem sam w stanie sprawdzić bez warsztatu? Jestem na wyjeździe i nie mam dostępu do wyspecjalizowanych narzędzi.
    Kolego, jak nie masz narzędzi się na tym nie znasz to szukaj w okolicy warsztatu, najlepiej zadzwoń po taxówkę żeby Cię taxiarz zaholował do jakiegoś warsztatu.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •