Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 43

Temat: Pompowtryskiwacze A3 - problem

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Pompowtryskiwacze A3 - problem

    Witam. Czy jest sens regenerowac pompowtryskiwacze? Widzialem ogloszenie firmy ktora sie tym zajmuje ale nie wiem na ile jest to skuteczne. Nie chcialbym kupowac za rok kolejnych. Jesli nie to gdzie moge kupic w miare tanio, nie wiem jeszcze ile szt. bo nie sprawdzalem ale wiem ze to pompowtryskiwacze. Zapala mi sie kontrolka i silnik zaczyna nierowno chodzic. Juz to kiedys przerabialem. Wymienilem dwa na jakies uzywki i pochodzil ponad rok a teraz znow sie zaczelo. Podajcie jakies adresy... oto ich numery:
    038 130 073AA, BOSCH
    0414720028
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 11:12

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Co masz na mysli piszac "Zapala mi sie kontrolka i silnik zaczyna nierowno chodzic" jestem ciekawy jaka kontrolka i w ogole mam taki sam motor ale problemu tego nie mam, choc chcialbym wiedziec w razie niemca jak to wyglada
    OLIWA ICE HOCKEY TEAM

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Zapala sie kontrolka błędu (żółta na obrotomierzu-po jego prawej stronie) a przejawia sie to tym ze w czasie jazdy jak sie zapali kontrolka, wówczas silnik zaczyna nierowno chodzic (pompowtryski nierowno pracuja-jezeli jeden lub kilka jest uszkodzonych pracują nierownomiernie). W początkowej fazie uszkodzenia jak kontrolka zapali ci sie raz na jakis czas nie czuc az tak bardzo nierownej pracy silnika. Jak zgasisz silnik i odpalisz jest ok. az do nastepnego razu. Czym dluzej jezdzisz z taka usterka tym bardziej ja czuć az w końcu nie da sie juz jezdzic. Dlatego lepiej nie jezdzic jak zaczyna sie cos dziac. Jak dowiedzialem sie ile kosztuje nowy pompowtrysk to odechcialo mi sie juz tego silnika. Ale jakos przetrwalem i znow sie zaczyna. Pewnie dlatego ze nie kupilem nowych tylko z auta po wypadku wiec tez juz mogly miec przejechane,ale za 500zl dwa a nie 2500zl za jeden nowy. Regeneracja kosztuje ok. 350zl za jeden ale dlatego moje pytanie na forum-czy to cos daje i na jak dlugo to wystarczy. czy ktos juz cos takiego robił???

  4. #4
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    adaxx, zadzwoń do CompSport 696030910 - czasem mają dobre wtryski do ASZ-ta.
    Sprawdzałeś dawki Vagiem? Bo coś dziwne te objawy, jeśli wtrysk byłby walnięty to chyba cały czas by szarpało a u Ciebie po resecie jest ok

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Rok temu zaczelo mi sie to pierwszy raz dziac. Zaczelo sie od takich objawow jak pisalem wyzej. W poczatkowej fazie dawki musialy byc na granicy poprawnych wartości wiec po resecie mozna bylo przez jakis czas jezdzic. Jednak po jakims czasie juz coraz czesciej tak sie dzialo i tak jak mowisz pod koniec nie dalo sie juz zresetowac bo prawie od razu wyskakiwal błąd. Sprawdzalem Vagiem i okazalo sie ze dwa sa uszkodzone. wymienilem i bylo ok. Ale teraz co jakis czas tez mi sie zaczyna zapalac ale narazie po resecie jest ok.Zauwazylem ze szybciej zapali sie przy delikatnej niz przy dynamicznej jezdzie.

    [ Dodano: Pią 26 Sty, 2007 11:29 ]
    Dzwonilem. 5000 za komplet... cry:

    [ Dodano: Sob 03 Lut, 2007 17:41 ]
    Jakie numery pompowtrysków powinny byc w silniku 1.9TDI 130KM oznaczenie: ASZ??? Bo wlasnie sie dowiedzialem ze te AA byly montowane wyłacznie w Golfach czy to prawda?? Ma ktos mozliwosc sprawdzic gdzies???

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrówek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Red face Pompowtryski do ASZ

    Witam!
    Mam podobny problem z ASZ, padł całkowicie silnik. Na początku gasł, był problem z rozruchem, rozruch trwał kilka sekund dopóki załapał i często chodził na 3 garach, niemiał wogóle siły. Problem się pogłębiał, w efekcie nie mogłem zaplic go wogóle. Raczej czytając fora przekaźnik 109 odpada. Bardziej bym stawiał na kiepskie paliwo (niby to Orlen ale...)
    Po podłączeniu do vaga na początku pokazywał uszkodzony czujnik wolnych obrotów, więc wymieniłem i nic. Potem na moje nieszczęście wyświetlił się błąd Pompowtrysku drugiego cylindra no i się zaczęło!
    Wszystko było by OK jeśli usterka nie zdarzyłaby się około 600km od domu.
    Mam do was pytanie czy można wymienić tylko 1 pompowtrysk? Ponoć pasuje AA, AL, AB, lub G. Najtaniej znalazłem AL za 400zł (oczywiście używany), oryginalny był AA. Boję się by za chwilę nie padły kolejne.

    Jeśli ktoś jest zainteresowany wiem kto ma do sprzedania komplet BA w dobrej cenie.

  7. #7
    istanbul's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Z własnego doświadczenia wiem ,że wymiana jednego wtrysku może nie pomóc , mi w Kangoo padły 3 wtryski , jeden był ok. Kupiłem 3 nowe (915 zł sztuka :O) ale samochód nie chodził tak jak powinien - 2 tygodnie później dokupiłem czwarty i od tej pory pięknie hula - na razie zrobiłem 25 tys. i nie ma żadnych złych objawów. Przy okazji wymiany wtrysków, samochód dostał nowy filtr. Stary rozciąłem i przyglądnąłem mu się - miał widoczne zabrudzenia po przebiegu 18 tys. na paliwie z Orlenu. Zmieniłem stację na Shell'a i po 20 tys. zrobiłem to samo z filtrem i okazał się czyściutki.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mnie w ATD padl pompowtrysk rok temu. Wymienilem tylko jeden i nie mam odpukac od tego czasu problemow z silnikiem. Znalazlem warsztat gdzie sprowadzil ori pompowtrysk z czech i kosztowal 600 PLn Ori w serwisie 2800. Ciekawostka ze ja tez mialem padniety 2 cylinder. Od tamtego czasu zrobilem jakies 15 tys

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    jakie prawidłowe parametry tzn. dawka paliwa na kanale 13 powinny byc przy silniku 130KM ASZ?

  10. #10
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    od -2 do +2 mg/skok

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •