Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Wzbudza się gwizdek, brzęczy

  1. #1
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Angry Wzbudza się gwizdek, brzęczy

    Witajcie,

    Zamontowałem sprzęt, który niedawno kupiłem do mojego Sportbacka, przód Focal Access A1 165, wzmacniacz DLS CA31 i do tego skrzynia DLS W312B. Dodam, że kable są położone jak trzeba, zasilanie lewą stroną auta, sygnałowe prawą, kable głośnikowej słusznej grubości itd.

    Pierwszy objaw - kiedy podłączałem kable głośnikowe z prawej strony (chciałem schować zwrotnicę za schowkiem) usłyszałem brzęczenie w gwizdku (Tylko na odpalonym aucie), pomimo tego, że głośniki nie były jeszcze podłączone do wzmacniacza, ani wzmacniacz do radia (sic!). W następny dzień montażu okryłem, że jeśli przeniosę zwrotnicę o ok. 10 cm bardziej w stronę fotela pasażera (czyli w miejscu gdzie normalnie znajduje się zdemontowany na potrzeby instalacji schowek) - brzęczenie znika. A więc podjąłem szybką decyzję, że coś najwyraźniej za schowkiem sieje i trzeba przenieść zwrotnicę do schowka.

    Jak zadecydowałem tak zrobiłem, po zamontowaniu wszystkiego zrobiłem krótki test na zgaszonym aucie, wszystko grało normalnie (chociaż wydaje mi się, że szum słyszalny między utworami jest zbyt głośny, ale może to wina niezbyt porządnego radia (Pioneer DEH-P7000UB). Jakież było moje zdziwienie kiedy po odpaleniu auta zacząłem słyszeć cichy pisk z prawego gwizdka, a po włączeniu świateł głośne brzęczenie. Jestem totalnie zaskoczony tym faktem, nie wiem co poradzić. Oprócz tego w gwizdku "słychać" migacze, silnik, światła stopu etc...

    No i nasuwa się kilka pytań:

    - Wiadomo, że "Coś" sieje po kablach, ale co?
    - Skoro sieje, to dlaczego nie było to słyszalne na fabrycznych gwizdkach?
    - Jak to możliwe, że było słychać jakieś zakłócenia jeszcze kiedy do głośników nie docierał żaden prąd? (w trakcie montażu)
    - Dlaczego sieje tylko z prawej strony?
    - I co do cholery ciężkiej mają do tego światła? Domyślam się, że chodzi o jakieś zmiany w zasilaniu, ale o co...

    Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, bo ja po tygodniu przesiadywania kilka godzin dziennie wieczorami i w nocy przy aucie jestem już tak sfrustrowany tym co usłyszałem po niby ukończonym montażu że nie jestem chyba w stanie trzeźwo pomyśleć i wpaść na jakiś pomysł. Proszę o sugestie.
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  2. #2
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Temat się trochę zmienił, bo zamieniłem lewy/prawy kabel sygnałowy przy wzmacniaczu i teraz brzęczy lewy gwizdek. Czyli nie jest to problem zakłóceń auto<->kable czy zwrotnica prawego zestawu. Jest to zadziwiające o tyle, że występowały podobne zakłócenia w prawym zestawie zanim był on podłączony do wzmacniacza a ten do radia.

    Domyślam się, że w takim razie chodzi o słabą masę kabla sygnałowego lub radia, masę wzmacniacza wstępnie wykluczam, ponieważ jest podłączona kablem 20mm2 do karoserii.

    Będę testował podłączenie masy do radia z innego źródła niż fabryczna instalacja. Może brzęczenie gwizdka zniknie i być może zniknie też szum podczas ciszy w utworze. Chyba, że macie może jakieś inne pomysły?

    pozdr.
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gross Pokaż post

    Domyślam się, że w takim razie chodzi o słabą masę kabla sygnałowego lub radia, masę wzmacniacza wstępnie wykluczam, ponieważ jest podłączona kablem 20mm2 do karoserii.

    pozdr.
    Podłacz mase wzmacniacza bezposrednio do aku, a nie do karoserii.

  4. #4
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Sprawdź też masę RCA wychodzącą z radia. W tym celu weź kawałek przewodu i jeden koniec podłącz pod obudowę radia, a drugi pod pod masę na cinchu. W Pioneerach to częsta usterka.
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  5. #5
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karutkowski Pokaż post
    Sprawdź też masę RCA wychodzącą z radia. W tym celu weź kawałek przewodu i jeden koniec podłącz pod obudowę radia, a drugi pod pod masę na cinchu. W Pioneerach to częsta usterka.
    Masz na myśli, że może być uszkodzona ścieżka masy w radiu? Kurde ale radio ma chyba 3 miesiące...
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  6. #6
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    karutkowski po co Gross ma sprawdzać rca, przecież pisał że sie to dzieje bez podłączonego wzmaka. Ja proponuje wstawić za pare groszy filtr przeciwzakłóceniowy w RCA albo ustawić inaczej wzmacniacz i bedzie git. To nie wina radia
    1. najprościej zmień czułość wejścia na wzmacniaczu (jest zbyt wysoka)
    2. Jakie kable RCA (jaka długość i czy ekranowane) jak jest możliwość podłącz jakieś 1,5m RCA (czincz to czincz)
    3. jak to nie pomoże zastosuj filtr
    Napisz jak ustawiłeś radio i wzmacniacz (na jakim volumie ustawiłeś radio przy strojeniu wzmaka, czy na cd podbijałeś wysokie i niskie tony na radiu, jak ustawiłeś sam wzmak)
    Ostatnio edytowany przez Kajetan - 01-09-09 o 20:02

  7. #7
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Heh, nie uwierzycie, wracam dzisiaj z pracy, odpalam auto, włączam radio - brzęczenie ustało, nie piszczy, nie brzęczy, na włączonym aucie, przy włączonych światłach - nic.

    Teraz wkurza mnie tylko cichy szum słyszalny na najniższych poziomach głośności lub bardzo wysokich, jakieś pomysły? Może to radio po prostu jest garbate ?
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  8. #8
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kajetan Pokaż post
    karutkowski po co Gross ma sprawdzać rca, przecież pisał że sie to dzieje bez podłączonego wzmaka. Ja proponuje wstawić za pare groszy filtr przeciwzakłóceniowy w RCA
    Sam sobie zaprzeczasz.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gross Pokaż post
    Masz na myśli, że może być uszkodzona ścieżka masy w radiu? Kurde ale radio ma chyba 3 miesiące...
    Tak. To jest częsta przypadłość Pioneerów.
    Ostatnio edytowany przez karutkowski - 01-09-09 o 22:36 Powód: Automatyczne łączenie postów
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  9. #9
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1. Filtr pętli masy (Ground Loop Isolator) nie rozwiązuje problemu cichego szumu
    2. Podłączenie zasilania + masy prosto z akumulatora nie rozwiązuje również problemu j.w.

    Także do sprawdzenia pozostaje jedynie bezpiecznik masy wyjść RCA w radiu, tak spece?
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  10. #10
    mycek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W Pioneerach często się tak dzieje ja tak miałem, że właśnie pod RCA były szumy między piosenkami i piszczały obroty jak dodawałem gazu. Po zmianie radia to ustało. Więc chyba Gross naprawdę musisz przy tym popatrzeć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •