Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 76

Temat: Falowanie obrotów ciąg dalszy

  1. #61

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    Pozwolę sobie skorzystać z wątku i opisać swój problem. Jak pewnie się domyślacie chodzi o falowanie obrotów. Autko to A3 8L, 2001 rocznik, benzyniak + LPG. Do sedna... auto co chwile ma problem z obrotami, przy postoju na biegu jałowym obroty spadają co chwile poniżej 1000, a jak się włączy klimatyzację, to już w ogóle. Auto dostaje drgawek, jakby się mnie bało (może słusznie). Podczas jazdy pojawia się problem z mocą... potrafię mieć gaz w podłodze, a auto po prostu ma zamułkę i nie chce jechać. Bez względu na to, czy silnik zimny, czy też ciepły. Często pojawia się też dziwne stukanie, które pochodzi cholera wie skąd... poniżej dorzucam filmik, żebyście mogli posłuchać co i jak. Mam nadzieję, że ktoś z Was będzie w stanie mi coś zasugerować. Generalnie wyczytałem, że to może być czujnik temperatury albo uszczelka kolektora ssącego. Ja myślę, że może w grę wchodzi cewka... co Wy na to?

    Filmik:

    Pozdrawiam

  2. #62
    bong007's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OLN
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Miałem podobny problem z falowaniem obrotów i ze strzałami z silnika. Wymieniłem czujnik temperatury i nic to nie dało. Cewki miałem nowe razem ze świecami pod lpg. Pomoglo dopiero wyczyszczenie przepustnicy. Po demontażu nie wydawała się zabrudzona, może tak 3/10. Ale różnica kolosalna.

  3. Podziękowania dla bong007 za pomoc w problemie

    SoapCKM (29-05-18)

  4. #63

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dziękuje za szybką odpowiedź. Generalnie rano troszkę podłubałem przy tej przepustnicy, troszkę ją przeczyściłem, ale obroty na biegu jałowym nadal spadają. Mimo wszystko jest malutka poprawa moim zdaniem, albo to po prostu chwilowe. Podrzucam jeszcze zdjęcie, na którym zaznaczony jest wąż. Jeśli ktoś wie, jaki to dokładnie przewód to bardzo proszę o info, bo w stanie, to on jest fatalnym. Myślę, że nawet to może być przyczyną problemu.

    Fota: https://zapodaj.net/images/d4a50d6e79832.jpg

    Pozdr.

  5. #64

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kęty
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Czytałem i szukałem ale nie mogłem znaleźć rozwiązania na mój problem odnośnie falujacych obrotów. A3 1.6 falowanie występuje podczas kiedy dojeżdżam do skrzyżowania i wciskam sprzęgło obroty mi spadają do 600 i potem ponad 1000 i potem już normalnie i tak za każdym razem kiedy gdzieś dojadę czy to skrzyżowanie parkowanie itp. Uszczelnienia kolektora zrobione czyszczenie przepustnicy i adaptacja zrobiona.

  6. #65

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam wszystkich, mam problem z falującymi obrotami w moim audi a3 1.6, obroty skaczą z 1000 do 1400. Najlepsze jest to, że jak dam do odciny to obroty przestają falować na jakiś czas a gdy zaczynam jezdzić jak typowy dziadzio to znowu zaczynają O_o. Szukałem informacji i większość osób pisze o czyszczeniu przepustnicy i adaptacji, zostało to zrobione i żadnej różnicy. Coś,ktoś jakiś pomysł?

  7. #66

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Heja,
    mam problem ciągle z moim audi a na mechaników już mi pieniążków brakuje
    do rzeczy : po wymianie pompy paliwa, czujnika położenia wału ,cewki ,świec ,przewodów ,(czyszczona była też przepustnica pół roku temu)
    samochód ma taki objaw, że jak na jałowym biegu dodam gazu i puszczę go to obroty spadają nisko po czym normują się na te 800 (na zimnym silniku po wciśnięciu sprzęgła potrafi sobie skoczyć do 1500-2000), na skrzyżowaniu samochód potrafi zgasnąć jak wcisnę sprzęgło czasem nawet nie chce odpalić na rozgrzanym silniku.
    Co najlepsze że po wymianie pompy paliwa i czujnika położenia problem z obrotami na LPG się rozwiązał a na benzynie jest tak samo jak wcześniej
    Czyżby to mógł być silniczek krokowy ?

  8. #67

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    witam mam problem z falującymi obrotami, wymieniłem świece i cewkę na komputerze pokazał błąd 00772 f22. Czy to oznacza wymianę czujnika oleju ???

  9. #68
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    00772

    Możliwe przyczyny:

    Uszkodzone okablowanie i / lub połączenia
    (F22) uszkodzony

    Możliwe rozwiązania:

    Sprawdź / napraw okablowanie i połączenia
    Sprawdzić (bloki wartości mierzonych) / wymienić (F22)

  10. #69

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    Witaj klamamaoto byłem u mechanika na początku komputer pokazał wypadanie zapłonu na 4 cylindrze , wymieniłem świece i cefke 4 cylindra ten błąd usunięty. Problem z falującymi obrotami nie zginął ponowne sprawdzenie na interfejsie asian gold pokazał właśnie błąd 0072 f22. Nie jestem mechanikiem ale lubię pogrzebać sam przy swoim autku. Kable do 4 cewki miały uszkodzenia mechaniczne ktoś nie umiejętnie się z nimi obchodził ale je o izolowałem, wytłumacz mi jak sprawdzić (bloki wartości mierzonych)?

  11. #70
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    masz uszkodzenie na linii czujnika ciśnienia oleju lub sam czujnik padł(tak bywa)
    rzeczy do sprawdzenia to:
    -wypięcie kostki i wyczyszczenie styków
    -sprawdzenie izolacji kabli idących do czujnika(przetarcia/przegryzienia)
    -wymiana czujnika
    nr.4

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •