Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: temperatura silnika/Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny temperatura silnika/Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

    Pisze gdyż w moim autko wciągu trzech dni padł trzeci już czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Za pierwszym razem zapaliło się check engine i temp. na zegarach leżała na 0, i wiatraki włączały się razem z zapłonem. Drugi raz po założeniu nowego czujnika, po ok 2km temp podniosła się do 130 stopni, zapaliło sie KULLMIETTEL (czy jakoś tak) i wiatraki się wogóle nie włączały, trzeci raz identycznie jak za pierwszym razem.

    Czy padanie tych czujników jest jakąś znaną usterką, czy pozostał mi tylko elektryk?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-11-16 o 16:09

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    z tego co ja doczytałem na innych forach to dość często pada sterownik wentylatorów umieszczony w dużym wentylatorze chłodnicy, jeśli możesz to podaj kody błędów jakie pokazał VAG, ponadto z tego co wiem to w dolnym wężu wychodzącym z chłodnicy jest czujnik, który podaje sygnał do sterownika wentylatorów. Trzeba się przyjrzeć jemu i sterownikowi wentylatorów.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    kuhlmittel na FISie to informacja płynu chłodzącego (najczęściej chodzi o jego poziom)
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Wiatraki nei są problemem, wydaje mi się, że załączają się bo komputer stwierdza ze jest błąd czujnika temp. i włączając wiatraki zapobiega przegrzaniu. Wyłączają się zaraz po wyłączeniu silnika. Problemem jest to, że w ciągu 2-3 dni padły 3 czujniki temperatury :/

  5. #5
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    kuhlmittel na FISie to informacja płynu chłodzącego (najczęściej chodzi o jego poziom)
    w tym jednak konkretnym przypadku chodzi o jego temperaturę, kontrolka zapala się za jakąś chwilę po osiągnięciu temperatury "roboczej" silnika ?
    jeśli tak to chyba termostat się nie otwiera gdy płynu chłodzącego nie wybija ze zbiorniczka.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mialem podobnie,termostat wraz z czujnikami do wymiany i wszystko wrocilo do normy.

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Na wstępie chciałbym podziękować J-owi za podpięcie mnie pod VAGa

    Po zmierzeniu multimetrem "uwalonych" czujników, okazało się że mają one przerwę anie jak powinny cos kolo 2kohm, na wtyczce od czujnika było też napięcie referencyjne 5V, więc wszystko wydawało by się wporządku. Postanowiłem zakupić jeszcze jeden czujnik, tym razem podróbe z AP za 26PLN, wymieniłem go i jak ręką odjął

    NIe wiem co było przyczyną wszystkich tych kłopotów ale najważniejsze że problem zniknął.

  8. #8
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Dostałem punkcik za zdublowanie tematu ale opiszę swoją historię.
    Objawy : komunikat na FIS ( trw chwilę , 3 piknięcia i wyświetla temp płynu ) info : Zgaś silnik , przekroczona temp. sprawdź poziom płynu.
    Błąd czujnika jest dosłownie chwilowy dlatego wskazówka nie zdąży zareagować i pokazuje temp wzorowo . To był początek. Alarmy sporadyczne.
    Problem narastał .. komunikaty coraz częściej się wyświetlały raz , dwa dziennie .. oczywiście wskazówka na 90 jak dzwon stała.
    W końcu zaobserwowałem że wskazówka zaczyna nie dochodzić do 90 , i spada potem powoli rośnie .
    W końcu po alarmie ikona została o temp płynu a wskazówka spadla na 0 , silnik ciepły
    Po wył silnika ponowny zapłon wszystko ok .
    Uszkodzony czujnik temp . ten przy bloku silnika . Wymiana i wszystko ok . Mnie to kosztowało razem z wymianą 200 .
    może się komuś to info przyda , jak wam zacznie wywalać na fisie komunikat lepiej od razu wymienić ten czujnik i spokój. .. u mnie pierwszy raz objaw wystąpił rok temu ,potem przerwa i od 2 tyg . raz dziennie .

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BYTOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny maksymalnie 70C silnika przy temp 0 C

    Witam,

    autko to audi a3 z 2004r silnik 1.6 benzyna. W aucie od początku chłodniejszych dni mam maksymalnie 70C silnika po przejechaniu 5,10,20km temp jest cały czas taka sama.

    W tym tygodniu wymieniłem termostat na nowy i jest bez zmian. Ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak ? ja nie mam zielonego pojęcia..

  10. #10
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    Ja bym wymienił czujnik temperatury.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •