Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 33

Temat: temperatura silnika/Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Derby
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Problem rozwiązany, urwany żółty kabel miedzy ECU a czujnikiem, nie mogłem odnaleźć miejsca uszkodzenia wiec dołożyłem nowy, wszystko działa

  2. #22

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dębica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Witam, mam podobny problem Audi a3 8p Wymieniłem trzy dni temu termostat teraz okazuje się że jak stoję na biegu jałowym to temperatura z 90 stopni spada przy włączonym ogrzewaniu.
    Wąż przy chłodnicy u góry jest ciepły ten dolny zimny, przy termostacie jest ciepły a niżej już zimny. wydaję mi się że nie jest do końca odpowietrzony układ albo czujnik do wymiany, jak myślicie ?? Silnik 2.0 TDI 140KM oznaczenie BMM

  3. #23

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    Audi 2004
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cześć. Czy żeby wymienić czujnik temperatury trzeba spuścić płyn? Czy jest podobnie jak z czujnikiem ciśnienia w klimie?

  4. #24
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    spuszczasz płyn choćby częściowo ale trzeba

  5. #25

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie (Nysa)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Witam. Pytanko mam odnośnie Audi A3 8P 1.6TDI 2010. Ile jest czujników temp. plynu chlodzacego w tym aucie. Dwa czy trzy?

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Wskaźnik temperatury czy prawidłowo ?

    Witam
    Chciabym sie dowiedzieć czy z moim wskaźnikiem czy też czymś innym jest wszystko w porządku.

    Tak mi pokazuje temperature:
    https://zapodaj.net/3ab8200626a51.jpg.html

  7. #27

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZS
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny

    Moje 2.0 FSI BLX się niedogrzewa - auto mam od kilku dni. Po podłączeniu komputera pokazuje temp. 75-80 po bardzo długim czasie, jak pomęczę go to dobije do 90'C.
    Dziś zdemontowałem termostat i szukam nowego. Na termostacie a w zasadzie jego obudowie jest taki nr części 06f121111. Szukam po nim i wyskakują bardzo różne termostaty, z czujnikiem, bez czyjnika 87'C, 105'C, 109'C. Który powinienem kupić ?? Na samym termostacie jest napisane coś takiego 105'E 15 omów, na obudowie obok nr części 06f121111 jest mało czytelny napis 105C i pod nim data produkcji chyba ?
    Czyli wersja 105'C mnie interesuje ?

  8. #28

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Question A3 8P0 1,6 BGU wahania temperatury płynu chłodzącego, dziwna sprawa :)

    Witam.

    Panowie, dziwna sprawa.
    Po uruchomieniu zimnego silnika włączały się wentylatory na maksymalnych obrotach. Słyszę ich działanie.

    Silnik nie jest w stanie osiągnąć temperatury pracy czyli 95 - 110 stopni. Wiatraki pracują na maksa.
    Podłączyłem interfejs, błąd czujnika G62. Po skasowaniu błędu wiatraki zatrzymywały się na chwilę, po czym błąd wskakiwał ponownie i wentylatory znowu chodziły z pełną mocą. Błąd stały.

    Jako, że w tym aucie czujnik G62 i G2 to 2 oddzielne czujniki 2 pinowe, a nie jeden zintegrowany 4 pinowy to wymieniłem je na nowe, kupione w ASO. Jeden przy kominku na rozdzielaczu przewodu gumowego po prawej stronie silnika, drugi przy chłodnicy na dole. Pierwszy daje odczyt na wskaźnik, drugi do ECU. Czujniki są sprawdzone i pod względem elektrycznym 100% pewne. Zapłacone prawie 360 zł. Po czym reklamowane i wymienione bezpodstawnie na drugie nowe.
    Mają te same parametry elektryczne w zakresie temperatur od -40 do 130 stopni. Na tym się znam i błędy czujników mogę wykluczyć. Sprawdzałem

    Uruchomienie zimnego silnika po wymianie czujników G62 i G2, normalnie, od razu. Bez żadnych problemów.
    Po jakimś czasie (w zależności od temperatury powietrza) otwiera się termostat. Płyn G13 z domieszką wody 50/50.

    Silnik osiąga temperaturę 104 stopnie, po czym włącza się mniejszy wentylator. Zbija temperaturę do 95 stopni, wyłącza się.

    Za kilka chwil przy temperaturze 100 - 105 stopni włączają się dwa wentylatory ale nie na maksa tylko tak jakby na 1 biegu ( nie słychać, a widać )
    Zbijają temperaturę do 60 stopni i cały czas działają. Przewód od termostatu w tym czasie jest zimny, górny przewód gumowy do chłodnicy jest ciepły, nie gorący tak jak przy pierwszym porannym uruchomieniem.

    Zwariowałem. Co poradzicie ? Wg mnie wygląda to na walnięty sterownik silnika. Raz przyjmuje temperaturę, drugi raz ją odrzuca.
    Silnik BGU, BSE w A3 nie ma oddzielnego sterownika wentylatorów. Temperatura odczytywana z czujników jest przekazywana do ECU i kalkulator w zależności od parametrów załącza lub wyłącza wentylatory.

    Proszę o konkretne wskazówki

  9. #29
    Turals's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,
    czy ktoś mógłby potwierdzić że czujnik G62 i G83 to ten sam czujnik o numerze: 06A919501A.
    G62 wg mojej wiedzy znajduje się przy dolnym króćcu chłodnicy, a G83 przy bloku silnika w okolic pompy vacum.
    Walczę z dwoma błędami:
    16502 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Signal too High
    P0118 - 000 - - - Intermittent
    Freeze Frame:
    RPM: 1344 /min
    Torque: 36.0 Nm
    Speed: 35.0 km/h
    Load: 10.6 %
    Voltage: 14.59 V
    Bin. Bits: 00000000
    Temperature: 25.2°C
    Temperature: 20.7°C

    18617 - Engine Coolant Temp Sensor on Radiator Outlet (G83): Signal too High
    P2185 - 000 - -
    Freeze Frame:
    RPM: 1134 /min
    Torque: 142.0 Nm
    Speed: 6.0 km/h
    Load: 34.1 %
    Voltage: 13.83 V
    Bin. Bits: 00000100
    Temperature: 82.8°C
    Temperature: 73.8°C

    Czy ewentualne błędy mogą mieć związek z uszkodzonym sterownikiem dużego wiatraka? czy to że czasami wiatrak wchodzi na wysokie obroty ma właśnie związek z uszkodzonymi czujnikami?
    Jeszcze jedna sprawa. Większość poleca kupować te czujniki w ASO, pytanie czym różnią się te z ASO od tych sprzedawanych np w AutoParts poza ceną oczywiście, skoro są produkowane przez grup VAG:
    https://aparts.pl/vag/06A919501A,fva...19501A,a.aspx#

  10. #30
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    Ktoś podpowie jak się dobrać do tego czujnika skoro przeszkadza rura od IC ? G62 dolot z góry zdjęty razem z filtrem

    Wysłane z mojego Armor_3W przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •