Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 77

Temat: Problem z odpaleniem na ciepłym 1.9 TDI AHF

  1. #21
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam. Jak mam podobnie. A co myslicie o wymianie czujnika temp.? Mój cos sie ostatnio wiesza i dziewnie wskazuje temp. do tego na ciepłym trzeba krecic i krecic a przed chwila podniosłem maske odpiełem czujnik i pali na dotyk? Co myslicie? Czytałem kiedys ze sam czujnik tez moze pomóc...
    pozdR

  2. #22

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mongo2001 Pokaż post
    Witam. Jak mam podobnie. A co myslicie o wymianie czujnika temp.? Mój cos sie ostatnio wiesza i dziewnie wskazuje temp. do tego na ciepłym trzeba krecic i krecic a przed chwila podniosłem maske odpiełem czujnik i pali na dotyk? Co myslicie? Czytałem kiedys ze sam czujnik tez moze pomóc...
    pozdR
    Ja też tak myślałem....i teraz mam dwa czujniki...oba dobre

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  3. #23
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dzwoniłem do intercarsu i kosz czujnika 40zł. Chyba wymienie bo i tak nie działa do konca poprawnie




    Dzwoniłem do Geko Cars w poznaniu i problemy robia jak nie wiem co... Ze trzeba by komp. wywalic i lutowac itp. ze za stare auto bo oni to pow. 2000r robią... No ale jak nikt by nie chciał tego zrobic to za 400zł mape by zrobili lub 1200 z programem zwiekszającym moc. Sam nie wiem co myślec o tym...
    Ostatnio edytowany przez Mongo2001 - 07-09-09 o 15:08

  4. #24
    Puchatek GT's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    A Ja miałem podobny problem Najpierw naprawiłem pompę i nic a póznie wymieniłem rozrusznik i wszystko wróciło do normy ale objaw może również wskazywać na pompę

  5. #25
    Lubelskie moniapeluk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    188 razy
    Podziękował
    85 razy

    Domyślny

    a z ciekawości ile zaplaciles za naprawe pomy? regeneracja to byla? jesli to nie takemnica.

  6. #26
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Pompa była niedawno mierzona i kalibrowana przez niemca( dane z aso) wiec powinna byc OK. Wyraźnie brak mu odpowiedniej dawki paliwa, na odpiętym czujniku pali na strzał az obroty podskocza do 1100 zaraz po odpaleniu, ale to chyba z przez to ze teraz dostaje za duzo paliwa. Mam juz nowy czujnik i w weekend wymienie. Możliwe ze za wiele sie nie zmieni to wtedy bede si zastanawiał.

  7. #27

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mongo2001 Pokaż post
    Pompa była niedawno mierzona i kalibrowana przez niemca( dane z aso) wiec powinna byc OK. Wyraźnie brak mu odpowiedniej dawki paliwa, na odpiętym czujniku pali na strzał az obroty podskocza do 1100 zaraz po odpaleniu, ale to chyba z przez to ze teraz dostaje za duzo paliwa. Mam juz nowy czujnik i w weekend wymienie. Możliwe ze za wiele sie nie zmieni to wtedy bede si zastanawiał.
    Mongo nic Ci to nie da niestety ja tez kupiłem czujnik bo na odpiętym palił na strzał. Musisz zmienić mapy i od teog niestety nie uciekniesz. ALe życzę Ci żeby to jednak był czujnik.


    pzdr i powodzonka

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  8. #28
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    ALe życzę Ci żeby to jednak był czujnik.
    jest to niestety tylko pobożne życzenie, przecież wiadomym jest, że po odpięciu wtyczki z czujnika pozbawiamy sterownik silnika "wiedzy" odnośnie aktualnej temperatury płynu chłodzącego oraz nie mamy wskazań temp. na zegarach, sterownik wtedy "myśląc" że temperatura jest niska - podaje większą dawkę startową co pozwala odpalić bez problemu gorący silnik, w tym temacie pisałem już we wcześniejszych moich postach, że można oszukiwać ECU zakładając przełącznik na pin nr 3 czujnika G62 i umieścić go w kabinie a następnie przed każdym odpalaniem gorącego silnika odcinać nim sygnał do ECU.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #29

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    jest to niestety tylko pobożne życzenie, przecież wiadomym jest, że po odpięciu wtyczki z czujnika pozbawiamy sterownik silnika "wiedzy" odnośnie aktualnej temperatury płynu chłodzącego oraz nie mamy wskazań temp. na zegarach, sterownik wtedy "myśląc" że temperatura jest niska - podaje większą dawkę startową co pozwala odpalić bez problemu gorący silnik, w tym temacie pisałem już we wcześniejszych moich postach, że można oszukiwać ECU zakładając przełącznik na pin nr 3 czujnika G62 i umieścić go w kabinie a następnie przed każdym odpalaniem gorącego silnika odcinać nim sygnał do ECU.
    Wiem Sztomel, ale chciałem kolegę troszkę pocieszyć .
    Odpięcie czujnika działa troszkę na takiej zasadzie jak taki g.....y box prawda?


    pzdr

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  10. #30
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tez tak mysle panowie ale przegapiliście chyba wczesniej ze i tak mam cos z czujnikiem nie tak wiec kwalifikuje sie do wymiany
    A potem zobaczymy...Co myślicie o wypowiedzi pana z Geko odnosnie korekty i chipa, że to za stare auto i ze lutowac trzeba itd...? Czy to jakis problem dla takich "speców"? Bo Geko polecił mi jeden z klubowiczów, ale on ma chyba po 2000r wiec wszystko zrobili mu kompem...
    PozdR

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •