Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Wzmacniacz antenowy - ktory to kabel

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Wzmacniacz antenowy - ktory to kabel

    Witam poczytałem trochę ale ogólnie nie znalazłem informacji które mnie interesują. A mianowicie kupiłem a3 bez oryginalnego radyjka wyciągnąłem kable i dokładnie obejrzałem mam jedną kostkę ISO - ta z napięciem. Tą od głośników sobie dorobiłem. Radio gubi stacje i ma kiepski zasieg. Czytałem o separatorach itp ale niestety nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa. W radyjku alpine mam niebieski kabel odpowiedzialny za zasilanie wzmacniacza antenowego tylko że czuje ze coś jest nie podłączone dokładnie. Możecie mi napisać jaki kabel idzie do wzmacniacza antenowego? Ogólnie będę wymieniał antenę na triplexa bo cb montuje i pytanie czy w niej tez jest wzmacniacz czy coś bo jak ma mi tak odbierać jak teraz to tragedia... Proszę o podpowiedzi pozdrawiam

    dodam że wychodzi mi tylko kabel koncentryczny od anteny na którym sam sobie zarabiałem końcówkę antenową. Możliwe żeby zasilanie tego wzmacniacza szlo osobnym kablem?

    to sobie zamontowalem na tym kablu koncentrycznym


    nie mam wejścia jak na tym zdjęciu
    Ostatnio edytowany przez Kracak - 05-09-09 o 19:40

  2. #2
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Niebieski kabel wychodzący z separatora podłączasz pod kabel "remote" lub "el.antenna" wychodzący z kostki z radia, bo na nim radio daje 12+ gdy jest włączone i tym samym zasila Ci wzmacniacz, mam identyczny u siebie, wszystko gra.
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    W sumie już poczytałem więcej i się dowiedziałem ze niestety wzmacniacz jest zasilany z rdzenia kabla który idzie do wzmacniacza. No niestety u mnie są z dwóch stron uwalone końcówki wiec działa to tragicznie. Powiedzcie mi kupiłem teraz triflexa i czy bez wzmacniacza będzie mi ładnie odbierało radio, bo w sumie nie ma tam żadnego wzmacniacza. Ps wrzucać jakieś fotki z instalacji tego bo będę antenę montował ciągnął kabel podsufitka od anteny cb i fm. Czy już było to i nie warto tego wrzucać na forum?

  4. #4
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ale namotałeś, opisz po kolei co i gdzie masz.
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  5. #5
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ja to bym tą antenę podłączył pod oryginalny wzmacniacz który jest w dachu a później na koncu kabla zamontował ten separator który pokazałeś.
    Niebieski kabel możesz podłączyć do zwykłego +12 nie musisz pod remote od radia.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  6. #6
    Gross's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Suzuki Grand Vitara I
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Grabarz, nie do końca, bo separator/wzmacniacz nie powinien być non-stop pod napięciem.
    Co się stanie jak Pinokio powie: "Teraz urośnie mi nos." ?

  7. #7
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    u mnie w a3 był non stop i nadal jest i działał( bo nie wiem jak jest teraz) bardzo dobrze przez 1,5 roku bo pod remote miałem podłaczony wzmacniacz.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Wywaliłem stara antenę. Niestety nie dało rady zdemontować jej bez całkowitego zniszczenia wzmacniacza (śruba która jest od góry zapiekła się strasznie i nie dało rady jej odkręcić ). Zamontowałem w jej miejsce triflexa podłączyłem na razie pod CB i działa ok. Jutro jadę zestroić. Jutro także podłącze antenę bezpośrednio pod radyjko i zobaczę jak odbiera ale pewnie w centrum będzie ok. Efekty będzie widać dopiero w trasie. Pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •