Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: 550 Regulacja kąta wyprzedzenia wtrysku, Kontrola startu wtrysku

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny 550 Regulacja kąta wyprzedzenia wtrysku, Kontrola startu wtrysku

    Witam mam pytanie jaka może być przyczyna tego błedu sprawdzałem vagiem 311-2 i w grupie 000 poz 2 wyswietliły mi sie wartości 99
    97
    101
    98
    101
    101
    99
    100
    99
    98
    102
    98
    104
    105
    107
    a z tabeli grupy wskazan na biegu jałowym dla silnika agr powinien kat wtrysku wynosić w wartosciach wymaganych od 12 do 75

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    podejrzyj wartość statyczną kąta wtrysku na wolnych obrotach, wartość dla AGR powinna oscylować w granicach 46-51, jeśli ten błąd 00550 pokazał się po wymianie paska rozrządu to znaczy, że mechanik nie ustawił kąta wtrysku na kole pompy wtryskowej a jeśli błąd pokazał się w czasie normalnej eksploatacji silnika (bez grzebania w rozrządzie i pompie wtryskowej) to jest kilka jego przyczyn m.in. usterka przestawiacza kąta wtrysku czyli elektrozawór N108 w pompie wtryskowej, uszkodzenie czujnika G80 - czyli czujnik na wtrysku sterującym 3 cylindra, niesprawny układ paliwowy i lewe powietrze w paliwie.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 17-06-11 o 16:58
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mam ten sam błąd 00550 w silniku AGR kilka miesięcy temu kąt wtrysku sprawdzałem i oscylował w granicach 64 i nic od tamtej pory nie było robione przy autku. Teraz na wolnych oscyluje w granicach 130. Sprawdziłem opór wtrysku sterującego i mam na nim 103 ohm, czy to dobry opór? Oraz jak sprawdzić ten zawór N108? Dodam ze silnik czasami zaczyna dość głośno chodzić i wtedy traci moc ale nie wpada w tryb awaryjny. Pali na dotyk na zimnym i na ciepły oraz nie kopci.
    Ostatnio edytowany przez Stacho - 12-05-11 o 00:49

  4. #4
    Thor88's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak w swoim 1.9 TDI ustawie kąt wtrysku?
    na polskim vag 4.9 wyskakuje błąd 550 ale nie wiem dokładnie jak odczytać logi wskazujące wartości tego kąta

    zdaje się że w bloku danych tak?
    Na przekór tym wszystkim, którzy nie wierzyli...

  5. #5
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    podłączasz interfejs do auta po uprzednim rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej (powyżej 80*C) i jego pracy na wolnych obrotach a następnie wchodzisz w 01 Silnik i 04 nastawy podstawowe ustawiając do odczytu grupę "000" i w drugim polu od lewej masz w jednostkach podaną wartość kąta wyprzedzenia wtrysku - optymalna wartość to wskazanie 49-51. Jeśli wartość odczytana znacznie różni się od podanej w dół (np. 36 jednostek) to kąt jest zbyt opóźniony i trzeba go skorygować albo przy najbliżej wymianie paska rozrządu albo przed okresem zimowym i tak samo jeśli wartość będzie znacznie odbiegać w górę. Oczywiście korekcję trzeba przeprowadzić manualnie (luzując śruby na fasolkach koła pasowego pompy wtryskowej i delikatnie muskać tylko kołem pasowym i dokręcić śruby a następnie znowu w identyczny sposób sprawdzić Vagiem wartość ustawionego kąta aż do skutku.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #6
    Thor88's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dziękuje kolego za pomoc

    P.S Ja chciałem to jeszcze na swój sposób zrobić, mianowicie obroty silnika pokazuje mi na starcie 903...i chciałem na tej wartości się wzorować aby zeszło poniżej 900, a następnie go zdiagnozować czy występuje dalej ten sam błąd. To chyba też nie najgorsze rozwiązanie by było?
    Na przekór tym wszystkim, którzy nie wierzyli...

  7. #7
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Najpierw sprawdź wartość statyczną kąta wyprzedzenia wtrysku jak Ci podałem a potem trzeba będzie dalej testować bo ten błąd nie jest tylko generowany jeśli jest rozjechany w jedną lub drugą stronę statyczny kąt wtrysku w nastawach podstawowych. Równie dobrze możesz mieć uszkodzony wtrysk sterujący, powietrze w paliwie, złe wskazanie temperatury paliwa z czujnika G80 itd.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    Thor88 (18-06-11)

  9. #8
    Thor88's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    OK...


    edit

    ściągnąłem program VAG-COM i jest dokładnie tak, jak piszesz kolego

    po odpaleniu tego bloku pokazuje wartość startową 038...po włączeniu silnika wartość skacze na 170 ... czyli musze przestawić jak najszybciej do tyłu, bo zdecydowanie za dużo mu daje


    o dziwo przy sprawdzaniu tego wtrysku pali się na zegarze kontrolka od świec żarowych...to normalny objaw?

    Teraz sie zastanawiam czy przy takim dawkowaniu go nie robi przedmuchu gdzieś i nie wywala mi kontrolki od ciśnienia oleju choć to malo prawdopodobne raczej, ale wyjdzie w praniu
    Ostatnio edytowany przez Thor88 - 18-06-11 o 11:51
    Na przekór tym wszystkim, którzy nie wierzyli...

  10. #9
    jorguson's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Audii A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Thor88 Pokaż post
    Dziękuje kolego za pomoc
    ...................
    Odnośnie podziękowań,to na dole z prawej strony jest batonik POMÓGŁ,
    więc nie krępuj się kolego "klikać" na niego .

    Ps.
    jorguson dzięki ale ja nie oczekuję klikania na pomógł, nie po to tu piszę na forum by kolekcjonować punkciki. Na forum A4 nie ma nawet takiej opcji i nikt tam o tym nawet nie wspomina.
    Wiem,że kolega udziela się - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - na wielu forach .
    Zawsze udziela trafnych rad i właściwej pomocy,więc jak jest na jakimś forum,jakaś specjalna forma wdzięczności,to wskazane jest z niej korzystać.
    Udzielanie porad,pomocy wymaga oprócz wiedzy teoretyczno-praktycznej,również poświęcenia sporo własnego czasu.
    Ostatnio edytowany przez jorguson - 18-06-11 o 15:25
    Jeśli pomogłem,to kliknij POMÓGŁ .

    ----------------------------------------------------------------------
    Ponieważ mam założoną tapicerkę,pół skóra z S-line,dlatego tanio sprzedam swoją materiałową tapicerkę :
    obydwa fotele,kanapa i 4 boczki.
    Preferuję odbiór osobisty.
    -------------------
    Jeszcze mam poprzednio używane oryginalne wtryski 196 BOSH-a i się marnują.

  11. #10
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Thor88 Pokaż post
    po odpaleniu tego bloku pokazuje wartość startową 038...po włączeniu silnika wartość skacze na 170
    opisz to dokładnie jeszcze raz bo to nie ma prawa tak być aby kąt z wartości 38 skoczył do 170 jednostek. W trybie BS normalnym jest, że kontrolka świec żarowych ciągle pulsuje. Wartość kąta wtrysku sprawdza się zawsze na pracującym na wolnych obrotach silniku a nie na włączonym tylko zapłonie kluczykiem.

    jorguson dzięki ale ja nie oczekuję klikania na pomógł, nie po to tu piszę na forum by kolekcjonować punkciki. Na forum A4 nie ma nawet takiej opcji i nikt tam o tym nawet nie wspomina.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •