Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Jeśli macie dostęp do ELSY to liczę na POMOC

  1. #1

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Jeśli macie dostęp do ELSY to liczę na POMOC

    Sprawa wygląda następująco. Wczoraj odebrałem Golfa IV od lakiernika. Był kupiony z uszk. przodem (nie wiadomomo jak długo stał). Silnika nie próbowałem bo chłodnica dostała. Dzwonie do warsztatu i pytam czy go odpalili, a tu się okazało że nie chce się odezwać. Więc powiedziałem, że sam to zrobię. VAG-a w rękę i wielkie zdziwienie z mojej strony - wszystko widzi prócz sterownika silnika. Na wszelki wypadek miałem cały komplet przekaźników wyciągnięty z sprawnego samochodu. Nic nie pomogło. bezpieczniki całe. Sprawdziłem zasilanie na wtyczce sterownika - brak. Co się okazało, koło przekaźników wisiały jakieś kable - nie wiadomo od czego. Na pewno jest odcięty tzw. czujnik uderzeniowy (odcinający zasilanie podczas zderzenia przodem). Jednak bardziej zastanawiają mnie kable odcięte od dwóch przekaźników (czy czegoś tam nie brakuje).
    Było A3.
    Będzie A3.

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michas11 Pokaż post
    Sprawa wygląda następująco. Wczoraj odebrałem Golfa IV od lakiernika. Był kupiony z uszk. przodem (nie wiadomomo jak długo stał). Silnika nie próbowałem bo chłodnica dostała. Dzwonie do warsztatu i pytam czy go odpalili, a tu się okazało że nie chce się odezwać. Więc powiedziałem, że sam to zrobię. VAG-a w rękę i wielkie zdziwienie z mojej strony - wszystko widzi prócz sterownika silnika. Na wszelki wypadek miałem cały komplet przekaźników wyciągnięty z sprawnego samochodu. Nic nie pomogło. bezpieczniki całe. Sprawdziłem zasilanie na wtyczce sterownika - brak. Co się okazało, koło przekaźników wisiały jakieś kable - nie wiadomo od czego. Na pewno jest odcięty tzw. czujnik uderzeniowy (odcinający zasilanie podczas zderzenia przodem). Jednak bardziej zastanawiają mnie kable odcięte od dwóch przekaźników (czy czegoś tam nie brakuje).
    Nie masz zadnego zasilania na wtyczce do ECU? Dziwne bo powinienes miec tam conajmniej trzy wejscia po 12V.Zastanawia mnie rownierz czy aby napewno golf4 mial odciecie wypadkowe.Podaj kod silnika,jesli jest to AHF to moge rzucic okiem u brata na ktorych pinach ma byc zasilanie.A rozrusznik kreci? Zegary sie zaswiecają?

  3. #3

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie masz zadnego zasilania na wtyczce do ECU? Dziwne bo powinienes miec tam conajmniej trzy wejscia po 12V.Zastanawia mnie rownierz czy aby napewno golf4 mial odciecie wypadkowe.Podaj kod silnika,jesli jest to AHF to moge rzucic okiem u brata na ktorych pinach ma byc zasilanie.A rozrusznik kreci? Zegary sie zaswiecają?

    Jest to silnik o ozn. AJM (115KM) 2000r. Mam rozpiskę całego złącza komputera (ozn wszystkie piny)dla tego silnika, na żadnym pinie niema prądu. Rozrusznik kręci normalnie. Zegary działają poprawnie, jedyne co się wcale nie zapala to kontrolka świec żarowych (czyli brak komunikacji z sterownikiem). Ten golf ma na 100% takie odcięcie (niżej przekaźników z lewej strony), -niestety kable od niego są obcięte. Wiszą także inne kable z góry od strony kierownicy i obcięte dwa kable wychodzące z przekaźników (dwóch z lewej w dolnym rzędzie).

    Chyba pozostanie mi rozebranie wszystkiego i szukanie po kabelkach
    Było A3.
    Będzie A3.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michas11 Pokaż post
    Nie masz zadnego zasilania na wtyczce do ECU? Dziwne bo powinienes miec tam conajmniej trzy wejscia po 12V.Zastanawia mnie rownierz czy aby napewno golf4 mial odciecie wypadkowe.Podaj kod silnika,jesli jest to AHF to moge rzucic okiem u brata na ktorych pinach ma byc zasilanie.A rozrusznik kreci? Zegary sie zaswiecają?

    Jest to silnik o ozn. AJM (115KM) 2000r. Mam rozpiskę całego złącza komputera (ozn wszystkie piny)dla tego silnika, na żadnym pinie niema prądu. Rozrusznik kręci normalnie. Zegary działają poprawnie, jedyne co się wcale nie zapala to kontrolka świec żarowych (czyli brak komunikacji z sterownikiem). Ten golf ma na 100% takie odcięcie (niżej przekaźników z lewej strony), -niestety kable od niego są obcięte. Wiszą także inne kable z góry od strony kierownicy i obcięte dwa kable wychodzące z przekaźników (dwóch z lewej w dolnym rzędzie).

    Chyba pozostanie mi rozebranie wszystkiego i szukanie po kabelkach
    AJM nie moze wystepowac w golfie4 poniewaz jest to silnik ulozony wzdluz pojazdu(np. passaty, A4, A6, A.Cholera nie raz rozbieralem golfa brata i nie widzialem w nim ani w zadnym aucie grupy VAG wylacznika wypadkowego ale to akurat malo wazne.Jesli masz rozpiske na ktory pin ma wchodzic zasilanie to nie musisz rozgrzebywac calej instalacji tylko popatrz wg schematu na ktorym kable ma byc +12V i popatrz na te Twoje wiszace,mysle ze napewno ktorys z nich daje jakies zasilanie ECU.Moze poprostu ktos wczesniej na tym obwodzie montowal dodatkowe odciecie zaplonu,sprobuj przypatrzec sie na te kable czy aby moze nie mają takich samych kolorow i są o takiej samej grubosci bo jesli tak to mozesz je zmostkowac.

  5. #5

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki za chęć pomocy AJM występuje w Golfach 4 w rocznikach 1999-2001
    i tego jestem pewny na 100%. Ten czujnik też miałem w reku (tez pewniak) a kabli wisi ok 4do 6 rozne kolory nie pasujące do siebie (pewnie było odcięcie i ktoś wycioł samą centralkę) jak bedzie ładna pogoda to zabiorę się za tego Golfa (byc może dopiero w sobote - zobaczę jak z czasem). No i po kabelkach polece - niema innego wyjscia
    Było A3.
    Będzie A3.

  6. #6
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez radekKRK Pokaż post
    AJM nie moze wystepowac w golfie4 poniewaz jest to silnik ulozony wzdluz pojazdu
    ale bzdury, dość popularny silnik PD w Golfie Mk4, jeśli nie zapala się kontrolka świec żarowych to oznacza, że nie ma zasilania na sterownik (co słusznie zauważył autor tematu) a to właśnie oznacza, że przerwane jest połączenie zasilania ze złącza "30" i albo walnięty jest przekaźnik 109 albo wytargane przewody, które mają do niego dochodzić.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    W takim razie ja wymiekam bo mialem A4b5 z silnikiem o kodzie AJM i owszem jest to silnik PD 115KM ale jak to jest mozliwe ze silnik ma taki sam kod a jest zupelnie inaczej zbudowany???

  8. #8

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie widziałem tego w Pasku ale może różnić się tylko osprzętem i osłonami
    I już zewnętrznie będzie wygląd innego silnika.
    A tak na marginesie wg. mojej wiedzy to silniki o tym samym oznaczeniu powinny być takie same (mogą się różnic właśnie osprzętem).
    Wytłumaczę ci to na moim przykładzie. Mam w A3 ATD a turbinke mam z ibizy tez ATD. Także w golfie 4 i skodzie były montowane te silniki więc kazdy z nich jest taki sam i na przykład do A3 moge wlozyc ten z golfa, seata lub skody i bedzie pasic
    Było A3.
    Będzie A3.

  9. #9
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michas11 Pokaż post
    może różnić się tylko osprzętem i osłonami
    I już zewnętrznie będzie wygląd innego silnika
    i właśnie dokładnie tak jest, przecież każdy rodzaj silnika (w zależności od jego oznaczenia) ma większe lub mniejsze różnice w budowie jego bloku a z uwagi na te różnice posiada również zróżnicowany osprzęt, jeśli w Pasku, Audi i Golfie mamy silnik o tym samym oznaczeniu np. AJM to wskazuje to na to, że jest to identyczny blok silnika a w zależności od tego czy jest montowany wzdłużnie (Audi A4 i Pasek) czy poprzecznie (Golf i A3) różni się on tylko samym osprzętem.
    Czasami producent inaczej oznacza silniki (mimo tego, że blok ani głowica niczym się od siebie nie różnią) a różnice polegają np. tylko i wyłącznie w innym oprogramowaniu sterownika silnika jak i zastosowanych w nim wtryskiwaczach - tak jest chociażby z silnikami AGR, ALH, ASV czy AHF - bloki i głowice oraz osprzęt identyczne a różnią się tylko oprogramowaniem ECU i wydajnością wtryskiwaczy a AGR dodatkowo różni się turbinką i układem podciśnień.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 08-09-09 o 10:53
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  10. #10

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki "Sztomel" za poparcie
    Jak zabiorę się za naprawę to opiszę co było i może jakieś foty wrzucę.

    Dzisiaj się dogadałem z kumplami i okazało się że jeden z nich pracuje w servisie VW. Więc podesłałem nr VIN a on poszuka resztę, tzn schemat instalacji dla tego modelu itp. A przy okazji sprawdzi przebieg
    Ostatnio edytowany przez michas11 - 08-09-09 o 20:04
    Było A3.
    Będzie A3.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •