Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 80

Temat: Nie pali na jeden cylinder

  1. #71
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zamień pierwsza świece miejscami z trzecią i zobacz czy błąd przeskoczy(u mnie w pierwszym A3 tak było i wymiana kompletu pomogła)
    cewka sama w sobie może być uszkodzona i dopiero podmiana na sprawną może wykluczyć Twoją tezę

  2. #72

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NDG
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Wykluczam świece bo do samej cewki wymieniałem świecę i przewód na próbę i nadal nie było iskry. Cewka chyba oryginalna. A ta cewka to nie jest jeden moduł cewki, który dostaje impuls i działa albo nie? Czy każda świeca ma swoją część?

    - - - Updated - - -

    Ktoś coś?

  3. #73

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NDG
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cewka wymieniona ale nadal to samo. Dziś idzie na wymianę czujnik wału. Błąd jest tylko o missfire na 1 lub 4 cylindrze. Nie ma nic o czujniku.

  4. #74
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Koledzy czy ten moduł 4D0905351 jest tylko w wersji przedliftowej ze starym sterownikiem M3.8.2 ?
    Bo szukam go w angliku z nowym sterownikiem ME7.x.x i nie moge znalesc.

    Odpowiadam sobie sam - nie, nie ma.
    p.s. czasy forum wszelakich sie chyba konczą, na FB w grupie dostalem odpowiedz po minucie.
    Ostatnio edytowany przez redwater - 07-02-18 o 21:15
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  5. #75
    crosser15's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny 1.8 AGN Słaba iskra na 2 Cylindrze

    Witam, posiadam a3 8L rok 99 1,8 AGN problem polega na tym że nie pali na drugi cylinder ( czasami na pierwszy też) wymienione zostały świece kable cewka (NGK / BOSCH) oraz nowy sterownik silnika i bez zmian, myślałem że nowa cewka zła podmieniłem od działającego i nadal to samo, dodam że jak sie zagrzeje silnik to jest ok tzn pali na wszystkie ale iskra i tak jest słabsza na drugim niż na reszcie, czasmi na ciepłym też zacznie przebierać, ktoś miał taki problem ?

    Pozdrawiam
    A3 by Crosser
    Link do mojej a3 - http://www.a3-club.net/forum/showthr...Crosser/page12
    ZAPRASZAM !

  6. #76

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    a3 8l 1.8t aum
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam miałem podobny problem przyczyną była dość prosta krusząca się izolacja wiązki zasilającej cewki zapłonowe w aum

  7. #77

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny audi s3 8l problem z 3 cylindrem

    Witam mam problem z moją s3 jezdzi normalnie ale ostatnio podczas jazdy zaczęła chodzić na 3 cylindry. Problem się powtarza czasami zdarza się to podczas jazdy i często gdy chodzi na wolnych obrotach. Ostanim razem przejechałem 100 km i było wszystko ok zgasiłem i odpałiłem i problem znów wrócił. Po nocy gdy jest zimna zawsze chodzi na wszystkie. Vcds pokazuje że bład jest na trzecim cylindrze 16684 i 16687.
    Ostatnio edytowany przez mz12345 - 03-06-19 o 16:03

  8. #78

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny a3 8L - pali na 3 cylindry, pracuje nierowno

    Czesc,

    moja a3 1.8T agu rocznik 2000, od jakiegos czasu zaczyna palic na 3 cylindry (przez kilka min, potem wszystko ok i tak w kolko, na poczatku na nagrzanym, teraz nie ma juz takiej zaleznosci), poznaje po utracie mocy i telepaniu silnika.
    Dotychczas, wymienione:
    - cewki
    - swiece
    - jakis pekniety przewod podcisnienia
    - pompa paliwa
    - filtr paliwa

    komputer nic nie zglasza podobno, zadnych beldow.

    Problem polega na tym, ze nie ma mi kto tego zdiagnozowac, a mechanicy ograniczaja sie glownie do wymiany tego co napisalem wyzej.
    Dodatkowo wiek auta, sprawia, ze jestem zbywany na zasadzie 'czas sprzedac bo to juz 19lat', ale poniewaz nie chce sprzedawac auta w takim
    stanie, zalezy mi na diagnozie i naprawie.
    Czy znacie jakis mechanikow z 3miasta, ktorzy sie podejma trafnej diagnozy ?
    Najlepiej Gdynia.
    Jesli moge cos zrobic we wlasnym zakresie, zeby to lepiej zdiagnozowac to dajcie znac.
    Pozdro.
    Grzegorz

  9. #79

    Data dołączenia
    Feb 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Unhappy Nie pali drugi cylinder od lewej

    Witam, szukałem po forum ale nie widziałem żadnego podobnego posta/tematu. Otóż mam problem ze swoją A3, 3 cylindry działają jak miód ale jeden nie bangla. to co narazie sprawdziłem:
    -Iska i świeca - działa i jest git, świeca mokra była z paliwa itd więc układ paliwowy wydaje mi się że sprawny.
    -Kompresja - tu są schodki bo kompresji na tym cylindrze nie ma, sprawdziłem pierwszy i była gitara ale na tym zero
    -Korek wlewu oleju - ma lekki biały nalot podobny przy nieszczelnej uszczelce pod głowicą
    -Poziom oleju - olej wyglądał w miarę okej, był trochę ciemny (ciśnienie też git)
    na razie to tyle bo na zewnątrz -7 stopni i ciężko pracować w takiej pogodzie ze śniegiem.
    I teraz nasuwa się pytanie, co może być z nią nietak? Na benzynie i na gazie działa praktycznie tak samo, jedyna różnica to że na gazie gaśnie po chwili a na benzynie cały czas działa i nie gaśnie.
    Myślałem czy coś może by było z zaworami, ale to dopiero się chyba dowiem jak silnik się rozbierze. Miał ktoś z was podobne problemy? Jeśli tak to jak rozwiązaliście, z chęcią sobie poczytam i skorzystam z pomocy!
    Pozdrawiam

  10. #80
    16vg60's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI R$4 B5 & S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    757 razy
    Podziękował
    677 razy

    Domyślny

    Jeśli nie ma sprężania to pewnie zawór upalilo
    Kręć wałem tak żeby tłok na drugim był w gmp, dmuchnij kompresorem przez owtwor po wykręconej świecy, przez jakiś korek gumowy żeby szczelnie podać powietrze do cyl.
    Bedziesz wiedział gdzie wali w dolot czy wydech
    Tak czy inaczej to pewnie głowica do zerwania
    AUDI R$4 B5
    GOLF MK4 R32 Oem
    S3 8L 360PS DSG SILVER
    SEAT LEON CUPRA 4 2.8VR6 KOMPRESSOR ABT 280ps 1of100
    Golf 2 R32 4Motion Big Brake 6+4 Pot,Rallye Front...
    EX s3
    S3 8L BAM 255Ps ABT IMOLA YELLOW
    S3 8L AMK 250Ps NOGARO BLUE
    S3 8L APY 260Ps

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •