Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 80

Temat: Nie pali na jeden cylinder

  1. #11
    vibovit's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zadupie Pyrlandii
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam takie pytanko...
    Skoro na kompie nie pojawiają się żadne błędy to skąd wiesz na który cylinder Ci nie pali?

    Jakichś czas temu miałem podobny problem ale winowajcą okazała się cewka...
    http://a3-club.net/forum/showthread.php?t=22508
    Ostatnio edytowany przez vibovit - 06-09-09 o 17:59
    "Happiness only real when shared"


  2. #12
    tomasz's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vibovit Pokaż post
    Mam takie pytanko...
    Skoro na kompie nie pojawiają się żadne błędy to skąd wiesz na który cylinder Ci nie pali?

    Jakichś czas temu miałem podobny problem ale winowajcą okazała się cewka...
    http://a3-club.net/forum/showthread.php?t=22508
    poniewaz odlanczalem poklolei cewki i jak odlaczylem na pierwszym culindrze to dalej pracowal na trzy cylindry

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    A3 8P BKC & A4 8E AVF
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Czyli za każdym razem jest problem na 1 cylindrze ? Masz pewność, że jak zamieniłeś cewki to problem był na 1 ?

  4. #14
    vibovit's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zadupie Pyrlandii
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomasz Pokaż post
    poniewaz odlanczalem poklolei cewki i jak odlaczylem na pierwszym culindrze to dalej pracowal na trzy cylindry
    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomasz Pokaż post
    ale cewke sprawdzalem zalozylem ja na 2 cylinder i bylo ok a z 2 cylindra na na 1 i zonk
    Tomek, szczerze... Nie kumam Twojej metody

    Walnięta cewka ma to do siebie że czasem działa dobrze a czasem wariuje... Wiem to z własnego doświadczenia.

    Tomek, a napisz jakie okoliczności towarzyszą Twojej przypadłości, kiedy się ona pojawia?
    Ostatnio edytowany przez vibovit - 06-09-09 o 23:37
    "Happiness only real when shared"


  5. #15
    luckystrike1979's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Przecież na bank na VAG`u wyjdzie tego typu usterka z całkiem sporą dokładnością co rzeczywiście niedomaga ..
    Power is nothing without control...

  6. #16
    tomasz's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Problem rozwiązany przeczyściłem wtryski i jest wszystko ok.

  7. #17

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tczew
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Miałem ostatnio podobny problem,a mianowicie silnik pracował na 3 cylindrach(A3 1,6 '97).Po wymianie przewodów zapłonowych było ok,ale po zrobieniu ok 60km problem powrócił,wymieniłem cewkę(miała pęknięty korpus)na nową,jednak nie przyniosło to rezultatu,ostatecznie wymieniłem przewód wysokiego napięcia i jak ręką odjął.Okazało sie,że włókna w przewodzie się poprzepalały i kabel nie przewodził właściwego napięcia.Pozdr.

  8. #18

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Też tak miałem ale ja wyminiałem cewke

  9. #19
    Mateusz_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Podepnę się pod temat. Ostatnio po gwałtownym ruszeniu zaczął pracować na 3 cylindry , następnie przeczyściłem świece i zaizolowałem jeden kabel dokładnie w miejscu gdzie wchodzi do cewki bo była tam widoczna iskra, wiedziałem że to na długo nie wystarczy no i po zrobieniu 100km auto znów zaczęło pracować na 3 cylindry... Więc kupiłem kable , przy dzisiejszej wymianie wykręciłem świece wyczyściłem je , założyłem nowe kable no i pięknie chodzi tak jak powinno , no ale tym razem po przejechaniu 20 km znów to samo Nie wiem co to może być... Czy to cewka pada czy może coś innego? Czy poprzez łapanie lewego powietrza auto też będzie pracować na 3 gary czy nie ma to nic do rzeczy? Dodam że świece nie dawno były wymienione i zrobione może jakiś 1000km na nich. Proszę o podpowiedzi bo mam już powoli dosyć tego...

  10. #20

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polkowice
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Question 3 cyl nie pali

    Audi A3 99 1.8t s Line
    witam borykam sie z podobnym tematem , mianowicie odebralem autko od mech cala zawiecha nowa rozrzad itp , ale ostro polatac nie moge bo nie pali na 3ci cyl. Stalo sie to przed mechanikiem . Wiec pewnego wieczoru pojechalem na przerwe w pracy wsiadlem do auta a yu nie pali , nastepnego dnia doszedlem ze pompa paliwa sie wiesza ,trzeba bylo ja puknac czasem zeby wystartowala wymienilem pompe paliwa i filtr , i okazalo sie ze jak jest ponizej 1/4 baku to jakby podawal za malo paliwa , odcina no i pewnego dnia zaczal chodzic na 3 cyl , dodam ze na starej pompie przerwal mi i chodzil raz na 3 cyl ale nastepnego ranka ok . Teraz kolejna pompa paliwa nowa , problem znikl z za mala iloscia paliwa nie gasnie , nadal pali 3 cyl , cewki spr zamienilem miejscami pomiedzy 3 a 4 , napiecie stale 12v na cewke dochodzi i pytanie czy jestem wstanie dpr miernikirm lub porownac napiecia sterujace cewka i wtryskiem , swieca na tym cyl nowa , Vag przerobiony w zdluz i w szerz zadnych bledow , wtryski przeczyszczone , chodz ta czynnosc bede musial wykonac i dla pewnosci zamienic wtryski miejscami .
    Zastanawiam sie czy to ze czasem probowal odpalac bez paliwa lub go odcinal to moglo cos sie wydazyc na tym cyl.
    prosze o pomoc i ewentualnie jakie grupy mierzyc na silniku zrobie logi . Dodam auto pracuje bardzo rowno jesli chodzi o obroty ale na 3 cyl . Moze byc jeszcze aparat zaplonowy ,czy mozna go jakos spr , czyli tak jak cewke czy dostaje imp.a tak jescze dopisze bo nasunela mi sie mysl i nic nie znalazlem na ten temat co z czujnikiem halla czy moglby zle czytac ale na vagu nie wyz bledu , poniewaz jak go odepne silnik zachowuje sie bez zmian dale trzsie i 3 cyl ale blad sie pojawia. Pomocy panowie bo autko mi stalo 3 miechy i stesknilem sie juz

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •