Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 80

Temat: Nie pali na jeden cylinder

  1. #21
    jaroskorpion's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Jak sprawdzić czy moduł zapłonowy ten na filtrze jest sprawny?Domowymi sposobami .Miernik mam .Cewkę zakupiłem nową żeby mieć pewność że to nie cewka zapłonowa na świecy i efekt dalej ten sam 4 gar nie pali .Dodam że paliwo z wtryskiwacza wpływa do komory bo świeca jest mokra.Przeczyściłem styki w kostkach na filtrze powietrza ale nadal brak iskry
    Ostatnio edytowany przez jaroskorpion - 03-08-13 o 11:33 Powód: Sprawdzam cały czas i niweluje wszystkie prognozy z forum .

  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bralin/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaroskorpion Pokaż post
    Jak sprawdzić czy moduł zapłonowy ten na filtrze jest sprawny?Domowymi sposobami .Miernik mam .Cewkę zakupiłem nową żeby mieć pewność że to nie cewka zapłonowa na świecy i efekt dalej ten sam 4 gar nie pali .Dodam że paliwo z wtryskiwacza wpływa do komory bo świeca jest mokra.Przeczyściłem styki w kostkach na filtrze powietrza ale nadal brak iskry
    Właśnie akurat mam podobny problem, jeden cylinder czasem nie pracuje.
    Nie jest to wina świec, cewki ani paliwa (tak samo chodzi na gazie).
    Na początku zdarzyło się to raz, teraz już właściwie chyba na stałe się spieprzyło.
    Błędów żadnych nie ma.
    Też się zastanawiam nad modułem zapłonowym...

  3. #23
    jaroskorpion's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Ja zakupiłem moduł zapłonowy i zaczął normalnie pracować ,ale widzę że spalanie poszło w górę ciekawe co jest nie tak .Muszę vaga kupić i sam pogrzebię .

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bralin/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a jak sprawdzałeś czy jest iskra?

  5. #25
    jaroskorpion's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Tak jak napisano ,wyciągałem wtyczkę z cewki na świecy i wiedziałem który gar nie pali.Następnie kupiłem cewkę nową( nie zginie a może się przyda ) i wsadziłem w miejsce starej która niby była zła.Okazało się że nadal nie pali więc podjechałem do sklepu żeby podpiąć moduł zapłonowy(miła pani w sklepie na Modrzejewskiej w Koszalinie auto mini market )dała na sprawdzenie nowy i od razu zapalił na 4 gary .Pozostało kupić nowy moduł

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Pozwolę sobie odkurzyć temat bo miałem identyczny problem i dzięki temu tematowi go rozwiązałem (a borykałem się z nim długo - cewki, przewody, komputer itd).
    1.8T AGU czasem palił na 3 a czasem na 4. Oczywiście na 3 chodził jak traktor a silnik chciał wyskoczyć spod maski.
    Problemem okazał się jak wyżej moduł zapłonowy (driver cewek). Nie jest to tani element (Bosch 380 PLN) ale po wymianie jest ok.

  7. #27
    fredi.master's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    63 razy

    Domyślny

    Panowie, ja mam taki oto problem i nie wiem od czego zacząć
    Otóż ostatnio pojechałem na zakupy i gdy wróciłem do samochodu, odpaliłem...i całą budą zaczęło trzepać, silnik chciało wyrwać z komory - wydaje mi się, że nie palił na wszystkie gary. Dwa razy zgasiłem i odpaliłem ponowie bezskutecznie. Doturlałem się do domu (bo o normalnej jeździe nie można powiedzieć gdy podczas rozpędzania mija mnie Polonez...), podpiąłem kompa - brak błędów, wyjąłem cewki, wykręciłem świece - przeczyściłem je (3 były trochę przykopcone), złożyłem wszystko, zapaliłem i OK malina.
    Wczoraj idę do garażu, zapalam, wyjeżdzam przed dom na drogę i nagle znów zaczyna dusić/szarpać już nie mówię, że czułem benzynę wysiadając i zamykając garaż...
    Nie wiem czy któraś świeca daje w dupę czy nagle gdzieś brakuje napięcia na cewkach/cewce. Jest możliwość sprawdzenia czy jest iskra na poszczególnych świecach? Moduł zapłonowy raczej nie będzie tu wadliwy... Ech.
    Ostatnio edytowany przez fredi.master - 12-08-14 o 04:32
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic7010_7.gif

  8. #28

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fredi.master Pokaż post
    Panowie, ja mam taki oto problem i nie wiem od czego zacząć
    Otóż ostatnio pojechałem na zakupy i gdy wróciłem do samochodu, odpaliłem...i całą budą zaczęło trzepać, silnik chciało wyrwać z komory - wydaje mi się, że nie palił na wszystkie gary. Dwa razy zgasiłem i odpaliłem ponowie bezskutecznie. Doturlałem się do domu (bo o normalnej jeździe nie można powiedzieć gdy podczas rozpędzania mija mnie Polonez...), podpiąłem kompa - brak błędów, wyjąłem cewki, wykręciłem świece - przeczyściłem je (3 były trochę przykopcone), złożyłem wszystko, zapaliłem i OK malina.
    Wczoraj idę do garażu, zapalam, wyjeżdzam przed dom na drogę i nagle znów zaczyna dusić/szarpać już nie mówię, że czułem benzynę wysiadając i zamykając garaż...
    Nie wiem czy któraś świeca daje w dupę czy nagle gdzieś brakuje napięcia na cewkach/cewce. Jest możliwość sprawdzenia czy jest iskra na poszczególnych świecach? Moduł zapłonowy raczej nie będzie tu wadliwy... Ech.
    U mnie tak cewka kończyła żywot. Jak będzie chodzić na trzech to odlacz cewki po kolei i będziesz wiedział która padła

  9. Podziękowania dla r4d3on za pomoc w problemie

    fredi.master (12-08-14)

  10. #29
    fredi.master's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    63 razy

    Domyślny

    Na odpalonym po kolei wyciągać wtyczki?
    Wypinając następną, poprzednią zapiąć?
    Wypinając wadliwą, praca silnika nadal będzie "chaotyczna" a odcinając dobrą, silnik jeszcze bardziej zacznie się dusić? Dobrze to rozkmniniam?
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic7010_7.gif

  11. #30
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fredi.master Pokaż post
    Na odpalonym po kolei wyciągać wtyczki?
    Wypinając następną, poprzednią zapiąć?
    Wypinając wadliwą, praca silnika nadal będzie "chaotyczna" a odcinając dobrą, silnik jeszcze bardziej zacznie się dusić? Dobrze to rozkmniniam?
    Tak. Dobrze rozkminiasz.
    Najczęściej jednak objawem padajacej cewki jest przerywanie/szarpanie silnika przy pełnym bucie ale czasem zdarza się, że pada jakaś ot tak.
    Skoro nie ma błędów na ECU to żaden czujnik nie będzie odpowiedzialny za błąd a cewek ECU nie wykrywa.
    Sprawdzaj cewki po kolei i napisz czy się udało.
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •