Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 26 z 26

Temat: nie odpala po dłuższym postoju 1.9 tdi

  1. #21
    tomektmtm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    ajjjj to trzyyyy !!!!
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    zlec to jakiemus mechanikowi, po co masz sam grzebac, koles nie wezmie duzo bo to chwila roboty, a same zaworki tez nie kosztuja majatku - chyba ze lubisz dlubac, tak wiec powodzonka co do baku podnies auto i szukaj kolo filtra pal

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Panowie - problem ( częściowo ) rozwiązany !!!! Wymieniłem tak jak ktoś radził ten plastikowy zaworek na filtrze paliwa i od razu jest poprawa . Auto odpala nawet po tygodniu / w czasie mrozu -18 / staniu pod górkę Pozostał tylko problem z tym delikatnym szarpaniem . Zauważyłem , że występuje ono również przy ostrym przyspieszaniu w granicach 3000 obr. 2 - 3 takie przyspieszania i problem znika.Tak samo jak zostawię auto na 2 minuty, na chodzie, zanim ruszę - to nie szarpie. Jak ruszę od razu po odpaleniu to delikatnie poszarpie przez 2 kilometry jazdy przy 2000 obr . Dziwne. Ktoś ma jakieś pomysły ?

  3. #23
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Podłacze sie do tematu.
    Mam problem z odpaleniem auta po dluzszym postoju. W wezyku , ktory idzie od filtra paliwa do pompy widziałem pojedyncza banke powietrza. Była ona jak auto stało cała noc wiec przypuszczam ze podobnie jak kolega nizej moge miec walniety zaworek zwrotny. Bo objawy przy odpalaniu sa takie , ze czasami jak przekrece 3 razy stacyjke to auto nawet w miare dobrze odpali telepie nim troche ale odpala. Jednak jest czasami tak ze krece rozrusznikiem tak dlugo ze masakra a auto zachowuje sie jakby sie rozkrecalo podczas odpalania. Nie odpala odrazu tylko musze krecic az zalapie chyba dawke paliwa bo ta ktora dostaje po przekreceniu stacyjki jest zbyt mala i musi przepompowac kolejna. Co wy o tym wszystkim sadzicie??

  4. #24

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    no właśnie to samo miałem ...wymień ten zaworek i zobacz ..to na początek najtańsza opcja ...

  5. #25

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    No panowie ...teraz to się przestraszyłem ...wyjeżdżam spod domu ...ruszam , a tu przy 2000 obr. silnik wpadł w takie drgania, szarpania , że włączyła się kontrolka ESP . Uczucie takie jakby jechać po nierównym bruku - bardzo krótkie , szybkie , następujące po sobie szarpnięcia .Jak puściłem gaz , przestało , jak zacząłem przyspieszać , zaczęło szarpać w całym zakresie obrotów. Oczywiście nie przyspieszyłem bardzo . Tylko zjechałem na pobocze , dałem na luz i sprawdzam od nowa ...dodałem gazu - szarpie , a silnik chodzi jak traktor . Wyłączyłem zapłon . Włączyłem zpowrotem , ESP zgasło , silnik chodzi normalnie. Co jest ? Wcześniej pisałem w tym wątku ,że wyczuwam szarpanie przy 2000 obr , ale znikało to po 1km jazdy ...teraz jestem przerażony bo szarpało cały czas , aż do wyłączenia i ponownego włączenia silnika. Na razie się nie powtórzyło . Ma ktoś pomysły ?


    P.S. Jak zmienić temat wątku ? bo tu już jest inny problem .

  6. #26
    Majkiel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Ciężkie palenie gdy dłużej stoi 1.9 TDi

    Cześć,
    W brata A3 2003 1.9TDi 101KM występuje następujący problem, gdy postoi około doby, ma problem z paleniem. Tzn kręci normalnie, ale jakby nie dostawała paliwa. Najdziwniejsze jest to, że raz, na powiedzmy 5 takich sytuacji, odpali normalnie. Włączenie zapłonu 3-4 razy nie pomaga.

    Przeczuwam uszczelnienia na pompowtryskach, ale chciałbym się jakoś upewnić. Czy może być to wina któregoś pompowtrysku?
    Czy zrobienie logów pomoże w diagnozie?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •