Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: CB pytanie i prosze o powazna odp! .

  1. #1
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny CB pytanie i prosze o powazna odp! .

    Jak w temacie skopiowalem moja wypowiedz z CB-radio.pl i prosze nie robic OT ! i powaznie odpowiadac :

    kupilem wkoncu unidena 520xl + sirio ml-145 jak narazie chyba spisuje sie super ! przy zawieji snieznej w piasecznie zalapalem goscia 11km dalej stojac ( na oko) jadac kolega stal pod domem i wyszlo jakies 7km to dobry wynik jak na takie warunki mocny wiatr i snieg ! mam nadzieje ... ale pojawilo sie kilka pytan :

    a) montaz anteny myslalem na poczatku ze z tylu przy antenie oryginalnej gdzies przykleje ale przy zamykaniu klapy jest dosc ciasno i troszke naciska kabel (robia sie takie odciski ) czy to szkodzi kabelkowi i leiej tak nie robic ? bo przelozylem antene na srode i kabel idzie w bok przez drzwi i uszczelki normalnie przynajmniej mniej sie gniecie ... czy to nie szkodzi ?

    b) czy jadac np 130 ten kabel co idzie w bok do drzwi nie zacznie terepotac ? narazie nie mam jak sprawdzic bo fatal warunki max jechalem 70 :/ i czasem cos sie obilo ...

    c) ! kabelek okazal sie zakrotki i chyba bede musial przedluzocy mam nadzieje ze to nie problem ... ?

    d) domyslam sie ze ustawienie anteny na srodku dachu to najlepsza opcja bo ma spora powierzchnie pod soba ale czy to nie przeszkadza ze jezdze tak z kablem wpuszczonym w drzwi ? bardzo chcialem przy klapie z tylu ( audi a3) czyli z dachu przejscie w klape ale wciska kabel chyba ze moze to przestawie na tyl

    e) i oco chodzi z tymi pokretlami 510 byl prostrzy teraz sq i ten drugi czyli jak w miescie czy na trasie najlepiej regulowac ! bo sie gubie nie wiem co skrecac a co rozkrecac ...

    f) czy cos uzywac pod antene czy ta gumka wystarczy co jest oryginalnie ? bo jesli starczy to nie kupuje podkladek itp.

    G) WAZNE czy ktos zna tani serwis ktory mi przedluzy kabel ( prosze o orientacyjna cene trzeba mi tak ze 2m wiecej max i zamontuje radio tam gdzie chce bo jak narazie to nie moge odkrecic obudowy pod kierownica tam gdzie chce zamontowac radio ( moze nie mam warunkow ) ogolnie trzeba :

    -puscic kabel antenowy co zrobie sobie sam
    -przedluzyc kabel antenowy ( szacowane koszta ? )
    -rozkrecic panel i umiescic radio tam gdzie ma byc ( mysle ze roboty na 40 min najwazniejsze rozkrecic te srobki ktorych nie moge ruszyc bo kazdy klucz mi sie na nich w jajo robil... )
    -podlaczyc radio pod kabel idacy z akumulatora zaraz obok skrytki z bezpiecznikami (

    ile mnie wyniesie takie cos ? jesli ktos ma warunki zeby to zrobic blagam o pomoc :/ ja pod blokiem duzo nie narobie albo jakis serwis przynajmniej

    DZIEKUJE
    bardzo bym prosil odpowiadac punktami zebym wszystko zrozumial

    fotki niebawem auto wyglada jak wojskowe
    420 500 km
    1

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    b) zacznie i zedrze ci lakier bezbarwny - mi tak zrobil dlatego mam teraz tak ze 3cm jest tylko kabla widac

    c) nie przedlozaj bo beda straty - dorob nowy - idz do serwisu cb i dorobia ci za 15zl 5metrow kabla!

    d) ja mam tak ze po lewej stronie auta i spisuje sie swienie - no i oddalone jest od tirow jak sie wyprzedza na trasie przy duzej predkosci aby anteny nie zdmuchlo - ale prawidlowo powinno sie zakladac na srodek dachu

    e) SQ - skrecz - czyli zasieg - stanardowo ustaw w granicach godz 10-11 i bedzie ok - czyli tak jak nikna szumy - w miescie mozesz skrecic bo jest wiecej zaklocen

    f) ja nei uzywam i troche rysek jest - mozesz nakleic jakas folie bez barwna

    g)Przyjedz do mnie to zrobie ci
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    b) zacznie i zedrze ci lakier bezbarwny - mi tak zrobil dlatego mam teraz tak ze 3cm jest tylko kabla widac

    c) nie przedlozaj bo beda straty - dorob nowy - idz do serwisu cb i dorobia ci za 15zl 5metrow kabla!

    d) ja mam tak ze po lewej stronie auta i spisuje sie swienie - no i oddalone jest od tirow jak sie wyprzedza na trasie przy duzej predkosci aby anteny nie zdmuchlo - ale prawidlowo powinno sie zakladac na srodek dachu

    e) SQ - skrecz - czyli zasieg - stanardowo ustaw w granicach godz 10-11 i bedzie ok - czyli tak jak nikna szumy - w miescie mozesz skrecic bo jest wiecej zaklocen

    f) ja nei uzywam i troche rysek jest - mozesz nakleic jakas folie bez barwna

    g)Przyjedz do mnie to zrobie ci
    b) ok ale troche przy klapie mi sciska kabel to podobno nic zlego wiec luz... musze przedluzyc ... ale czy ktos w wawie mi to zrobi ?

    d) z lewej torch edo bani jak z naprzeciwka cie cos wyprzedza moze spasc (np tir _) ja mam narazie na srodku ale jak bym chcial na srodku to kabel wlasnie musi isc przez drzwi ... pomysle na srodku i z tylu przy antenie to moze byc mysl ...

    g) moze bede w lodzi za tydzien tzn 1.5 a narazie musze tak popierdzielac
    420 500 km
    1

  4. #4
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Proxa, b) jak scisksz dziewczyne to sie jej cos stanie? Tak samo w tym przypadku z kablem - choc tych dwoch rzeczy absolutnie nie porownujemy!

    A kto ci to zrobi? Google nie boli! Moze na cbradio cos ci poleca?
    Spytaj sie - napewno ktos podpowie - macie tam kilka ogolnych

    d) mnie nic nie wyprzedza! To jest zasada Pitera - nie daj sie wyprzedzac - to ty jestes jokerem na drodze !!! HE

    g) zapraszam ale do Belchatowa!
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #5
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    nie mowilem o wyprzedzaniu raczej o mijaniu ty 140+ tir 100 z naprzeciwka idzie mega podmuch!
    420 500 km
    1

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •