Jak w temacie skopiowalem moja wypowiedz z CB-radio.pl i prosze nie robic OT ! i powaznie odpowiadac :

kupilem wkoncu unidena 520xl + sirio ml-145 jak narazie chyba spisuje sie super ! przy zawieji snieznej w piasecznie zalapalem goscia 11km dalej stojac ( na oko) jadac kolega stal pod domem i wyszlo jakies 7km to dobry wynik jak na takie warunki mocny wiatr i snieg ! mam nadzieje ... ale pojawilo sie kilka pytan :

a) montaz anteny myslalem na poczatku ze z tylu przy antenie oryginalnej gdzies przykleje ale przy zamykaniu klapy jest dosc ciasno i troszke naciska kabel (robia sie takie odciski ) czy to szkodzi kabelkowi i leiej tak nie robic ? bo przelozylem antene na srode i kabel idzie w bok przez drzwi i uszczelki normalnie przynajmniej mniej sie gniecie ... czy to nie szkodzi ?

b) czy jadac np 130 ten kabel co idzie w bok do drzwi nie zacznie terepotac ? narazie nie mam jak sprawdzic bo fatal warunki max jechalem 70 :/ i czasem cos sie obilo ...

c) ! kabelek okazal sie zakrotki i chyba bede musial przedluzocy mam nadzieje ze to nie problem ... ?

d) domyslam sie ze ustawienie anteny na srodku dachu to najlepsza opcja bo ma spora powierzchnie pod soba ale czy to nie przeszkadza ze jezdze tak z kablem wpuszczonym w drzwi ? bardzo chcialem przy klapie z tylu ( audi a3) czyli z dachu przejscie w klape ale wciska kabel chyba ze moze to przestawie na tyl

e) i oco chodzi z tymi pokretlami 510 byl prostrzy teraz sq i ten drugi czyli jak w miescie czy na trasie najlepiej regulowac ! bo sie gubie nie wiem co skrecac a co rozkrecac ...

f) czy cos uzywac pod antene czy ta gumka wystarczy co jest oryginalnie ? bo jesli starczy to nie kupuje podkladek itp.

G) WAZNE czy ktos zna tani serwis ktory mi przedluzy kabel ( prosze o orientacyjna cene trzeba mi tak ze 2m wiecej max i zamontuje radio tam gdzie chce bo jak narazie to nie moge odkrecic obudowy pod kierownica tam gdzie chce zamontowac radio ( moze nie mam warunkow ) ogolnie trzeba :

-puscic kabel antenowy co zrobie sobie sam
-przedluzyc kabel antenowy ( szacowane koszta ? )
-rozkrecic panel i umiescic radio tam gdzie ma byc ( mysle ze roboty na 40 min najwazniejsze rozkrecic te srobki ktorych nie moge ruszyc bo kazdy klucz mi sie na nich w jajo robil... )
-podlaczyc radio pod kabel idacy z akumulatora zaraz obok skrytki z bezpiecznikami (

ile mnie wyniesie takie cos ? jesli ktos ma warunki zeby to zrobic blagam o pomoc :/ ja pod blokiem duzo nie narobie albo jakis serwis przynajmniej

DZIEKUJE
bardzo bym prosil odpowiadac punktami zebym wszystko zrozumial

fotki niebawem auto wyglada jak wojskowe