Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 130

Temat: Wyświetlanie temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu zegarów

  1. #91
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Thumbs up

    [QUOTE=ZILLION;42405]Bardzo czesto zdarza sie, ze w naszych A3 w modelach zegarow poliftowych z malym wyświetlaczem cyfrowym, ze nie wyswietla nam temperatury zewnetrznej. Jest na to bardzo prosty sposob i bedzie nam do tego potrzebny program VAG-COM oraz interfejs.



    - - - Aktualizacja postu - - -

    [QUOTE=ZILLION;42405]Bardzo czesto zdarza sie, ze w naszych A3 w modelach zegarow poliftowych z malym wyświetlaczem cyfrowym, ze nie wyswietla nam temperatury zewnetrznej. Jest na to bardzo prosty sposob i bedzie nam do tego potrzebny program VAG-COM oraz interfejs.


    Dzięki za instrukcje. Podjechałem do magika i dzięki temu mogę się cieszyć wyświetlaniem temperatury zewnętrznej.

  2. #92
    cezary1020's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cześć. Kiedy kupiłem swoją A3 8L nie wyświetlała mi temperatury zewnętrznej.Udało się uruchomić wyświetlacz według tej instrukcji:

    Po podlaczeniu do autka przekrecamy kluczyk w stacyjce i na zapalonym autku laczymy sie ze sterownikiem 17-Instruments
    Nastepnie wchodzimy do modulu 10-Adaptation
    W polu Channel Number wpisujemy wartosc 19 i klikamy Read. W polu Stored Value powinna pokazac sie cyfra 0
    teraz w polu New Value wpisujemy wartosc 10 i klikamy Test. W polu Test Value powinna nam sie pokazac wartosc 10.
    Klikamy na Save i w okienku ktore sie pokaze klikamy na Tak/Yes
    2 tygodnie temu rozładował mi się akumulator do zera i po naładowaniu wyświetlacz nie pokazuje już temperatury,a w kanale 19 nic się nie zmieniło.
    Zmieniłem wartość ponownie na 0,a potem na nowo wpisałem 10,ale nie pomogło.Wstawiłem czujnik od znajomego i również nie zaświecił.Wszystkie inne komunikaty wyświetlają się prawidłowo tzn. otwarte drzwi it. Jakieś pomysły?

  3. #93

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam.
    Właśnie uruchomiłem w mojej A3 "mały FIS" wskazanie temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu pomiędzy zegarami. Podczas pracy z programem VCDS Lite 1.2 wyskoczyła mi chmurka z podpowiedziami do kodowania m. in. wyświetlania temperatury i synchronizacji zegarka - jednak nie do końca rozumiem co można zmienić jeszcze pozostałymi wartościami.

    xxxx? - Remote Clock - pierwsza od końca to chyba synchronizowanie czasu zegarka (palemka koło zegarka).
    0 - not active
    1 - clock active
    xxx?x - Outside Temperature - druga od końca to wyświetlanie temperatury na FIS'ie
    0 - not active
    1 - active
    xx?xx - Driver Information System (DIS)
    0 - DIS1
    1 - Highline without DIS
    2 - DIS 2
    x?xxx - Board Computer
    0 - only Level 2 (Long Time Memory)
    1 - Level 1 and 2
    ?xxxx - Illumination (MY 2002 and above)
    0 = Needle and Scale only active at "Light ON"
    1 = Needle already active at "Ignition ON"
    2 = Scale already active at "Ignition ON"
    3 = Scale (2nd Map) and Needle at "Ignition ON" active

    Nie rozumiem trzech ostatnich pozycji - wie ktoś coś?

  4. #94
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    od konca:

    podswietlanie wskazowek i skali zalezy co wybierzesz

    przedostatnie i to trzecie to funkcije niedostepne w naszych licznikach
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  5. #95

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Co to jest za wyświetlacz?

    Witam
    Nabyłem niedawno A3 '97 z takim oto wyświetlaczem: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...27d69d48c.html
    Temperatura Z: wskazania w miare pokrywają się z temp zewnętrzną po odpaleniu lecz w czasie jazdy zdarza się że skaczą nawet do +12 gdzie na dworzu jest -
    Temperatura W: Zawsze wskazuje 85stC. Nawet po odpaleniu go po nocy
    Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć co poprzedni magik wyrzeźbił? Czy może takie coś było montowane seryjnie ale sie zepsuło?
    Ewentualnie jak można to naprawić.
    Pozdrawiam

  6. #96

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam

    Mam licznik z połową FIS-a i autko poliftowe (2001). Od początku jak je kupiłem brakowało dwóch mniejszych kratek w zderzaku - poprzedni właściciel stwierdził że mu je skradziono. Pomyślałem sobie że tak trochę do du... że sprzedaje auto i nie założył ich żeby się lepiej do sprzedaży prezentowało ale jak później sprawdziłem ile te kratki kosztują to już się mu nie dziwiłem. Od początku dziwiło mnie też że nic na tym FIS-ie się nie wyświetla w czasie jazdy, czegoś mi brakowało. W poprzednim aucie A4 z 2000r. z połową FIS-a temp. mi się wyświetlała. Jak się okazało podczas przeglądu po kupnie u mechanika - brakuje czujnika temp. zewnętrznej a wiązka jest przy zderzaku. Wszystko zaczęło się układać w całość - ktoś zajumał kratki razem z zamocowanym do jednej z nich czujnikiem. Kupiłem i założyłem czujnik i byłem przekonany że się będę cieszył temp. na FIS-ie a tu du.... Mechanik posprawdzał kompem, kostki, bezpieczniki i nadal nic. Więc szukam na forum i postąpiłem jak doradził kolega Zillion, szacun i wszystko śmiga jak należy: wreszcie wiem jaka temp. w danej chwili na zewnątrz i ten FIS nie jest taki nijaki (kosztowało mnie to co prawda 50zł - trochę dużo jak za 10min. pracy niby wiedza kosztuje ale w sumie to połowę tej wiedzy podałem facetowi co mi to zrobił jak to się mówi na tacy więc wypadałoby żeby może trochę taniej było).
    Tak swoją drogą to ze strony Audi jest straszne chamstwo że w autach które posiadają jak wyjeżdżają z salonu klimę, czujnik i fisa żeby żądać dopłacania za wyświetlanie temp. na fisie, żenada

    Pozdrawiam wszystkich którzy chcą aby ich Audiczki działały jak należy... a nawet trochę lepiej...

  7. #97
    beniek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zambrów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

  8. #98

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ZILLION Pokaż post
    Bardzo czesto zdarza sie, ze w naszych A3 w modelach zegarow poliftowych z malym wyświetlaczem cyfrowym, ze nie wyswietla nam temperatury zewnetrznej. Jest na to bardzo prosty sposob i bedzie nam do tego potrzebny program VAG-COM oraz interfejs.

    Po podlaczeniu do autka przekrecamy kluczyk w stacyjce i na zapalonym autku laczymy sie ze sterownikiem 17-Instruments



    Nastepnie wchodzimy do modulu 10-Adaptation



    W polu Channel Number wpisujemy wartosc 19 i klikamy Read. W polu Stored Value powinna pokazac sie cyfra 0



    teraz w polu New Value wpisujemy wartosc 10 i klikamy Test. W polu Test Value powinna nam sie pokazac wartosc 10.



    Klikamy na Save i w okienku ktore sie pokaze klikamy na Tak/Yes



    i od tego momentu cieszymy sie z wyswietlanej temperatury na wyswietlaczu między zegarami!

    Na koniec zamykamy wszystkie sterowniki i wylaczamy samochod

    Mysle, ze z tym opisem nawet poczatkujacy VAGowiec uaktywni wskazania temperatury zewnetrznej.

    Powodzenia!
    Odkopuje temat pytanie mam takie jeśli mam licznik poliftowy półfis to czy wyświetlanie temperatury będzie możliwe i czy jeszcze inne rzeczy też będą możliwe do wyświetlania.Np wyświetlanie stacji radia RDS czy to tylko jest możliwe z pełnym fisem.

  9. #99

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ulesie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam, mam podobny problem jak kilka postów wyżej. Rozładował mi się dziś akumulator. Awaryjnie odpaliłem z kabli rozruchowych. Okazało się ze nie wyświetla mi temperatury. Licznik 1/2 fis. Wcześniej wszystko było ok. na klimatroniku prawidłowo pokazuje temperaturę zewnętrzną. Próbowałem robić adaptacje tak jak opisane w tym temacie ale nie pomaga. wchodze w kanał 17 nastepnie 19 i wpisuje wartość 10. Opisany jest jakis sposób aby wpisać wartość 10010. Czy to w tym samym kanale trzeba wpisac czy w innym?

  10. #100
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Kanał 17 czy licznik 17 a kanał 19? Tu masz wszystko
    xxxx? - Remote Clock
    0 - not active
    1 - clock active
    xxx?x - Outside Temperature - druga od końca to wyświetlanie temperatury na FIS'ie
    0 - not active
    1 - active
    xx?xx - Driver Information System (DIS)
    0 - DIS1
    1 - Highline without DIS
    2 - DIS 2
    x?xxx - Board Computer
    0 - only Level 2 (Long Time Memory)
    1 - Level 1 and 2
    ?xxxx - Illumination (MY 2002 and above)
    0 = Needle and Scale only active at "Light ON"
    1 = Needle already active at "Ignition ON"
    2 = Scale already active at "Ignition ON"
    3 = Scale (2nd Map) and Needle at "Ignition ON" active

Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •