Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 130

Temat: Wyświetlanie temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu zegarów

  1. #121

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie, Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Mam pytanie odnośnie wyświetlania temperatury na małym Fisie (takowy posiadam) w poliftowej A3. Niedawno kupiłem ten samochód i jedyne co wyświetla się na tym fisie to otwarte drzwi/bagaznik w samochodzie (tylko po przekręceniu przynajmniej raz kluczyka w stacyjce - inaczej nic się nie wyświetla(nie wiem czy to normalne ) Dodatkowo wyświetla się pózniej żółte "OK". Później gdy już silnik chodzi a drzwi są wszytkie zamknięte FIS jest czarny. Nie wyświetla się nic. Jak wymieniałem filtry i oleje u mechanika to on powiedział mi, że moja A3 nie ma komputera pokładowego (w manetce od wycieraczki) dlatego nie mam i nie mogę mieć wyświetlanej temperatury na moim fisie. Czy to prawda? Trochę mu nie chce wierzyć i może tutaj dowiem się czegoś więcej.
    Ostatnio edytowany przez bionicle98 - 27-06-17 o 19:06

  2. #122
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Możesz mieć komputer pokładowy ale musiałbyś zmienić licznik na taki z pełnym FIS najlepiej VDO + dołożyć manetkę i wiązkę do szarej kostki licznika. W tym liczniku co masz powinna jeszcze temp. zewnętrzna się wyświetlać ale pewnie pół FIS masz już wypalony.

  3. #123

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie, Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Na pół fisie wszystkie piksele świecą więc chyba się nie wypaliły (?). Czyli jak podepnę pod Polskiego VAGA samochód to możliwe, że temp. się wyświetli?

  4. #124
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Napisałeś wcześniej,że FIS robi się czarny stąd moje stwierdzenie,że może być już wypalony ale widocznie się wyłącza skoro nie ma nic do wyświetlania.
    Powinieneś mieć jeszcze podczas jazdy temp. zewnętrzną i do tego nie potrzeba manetki. Wejdź w licznik 17 za pomocą VAG albo VCDS i sprawdź jakie masz kodowanie w kanale 19 w adaptacjach. W tym kanale uaktywnia się wyświetlanie temp. zewnętrznej.

  5. #125

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie, Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Napisałeś wcześniej,że FIS robi się czarny stąd moje stwierdzenie,że może być już wypalony ale widocznie się wyłącza skoro nie ma nic do wyświetlania.
    Powinieneś mieć jeszcze podczas jazdy temp. zewnętrzną i do tego nie potrzeba manetki. Wejdź w licznik 17 za pomocą VAG albo VCDS i sprawdź jakie masz kodowanie w kanale 19 w adaptacjach. W tym kanale uaktywnia się wyświetlanie temp. zewnętrznej.
    Właśnie niedługo planuje podłączyć A3 do komputera (za pomocą VAGA 4.9). Jestem w tym trochę zielony, ale dzięki poradnikom raczej sobie poradzę. Mam jeszcze pytanie co do kabla(chyba interfejs to się nazywa(?) jaki powinienem kupić, czy to musi być jakiś specialny do tylko VAGA czy po prostu jakiś przypadkowy za 20zł? i czy to wszystko można zrobić przez VAGA 4.9 pobranym z internetu?

  6. #126
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    temat o kablach/poczytaj i tam kontynuuj
    https://www.a3-club.net/forum/showth...60#post1549660

  7. #127

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krasnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Witam,i ja się podepnę pod temat,co to znaczy że nie mam kanału 19 pokazuje na vagu.

  8. #128
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tzn. ,że licznik nie ma takiej opcji do kodowania. Nie wszystkie liczniki posiadają kanał 19 mają go szczególnie te nowsze VDO a Jaegery chyba każde.

  9. #129

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Zegary audi a3 8l 1.8

    Siema wszystkim, szperam na forum ale nie umiem nic znaleźć, mianowicie przechodząc do rzezy :
    W aucie na desce rozdzielczej są zegary od predkości, obrotów, temperatury silnika oraz wskaźnik paliwa, a niżej jest jakiś tam wyświetlacz i z tego co się orientuje powinna tam byc chyba pokazywana temperatura czy coś, u mnie ani temperatury ani podświetlenia, coś mam odłączone, czegoś nie mam czy co jest? dodaje zdjęcie bo nie wiem czy po moim wytłumaczeniu ktoś bedzie wiedział o co chodzi
    edit : bardziej chodzi mi o te dwa paski bo tam gdzie są kontrolki to normalnie się zapalają podczas odpalania samochodu.
    https://zapodaj.net/23fe1a5cbe6fa.jpg.html
    Ostatnio edytowany przez nicmal - 02-05-20 o 22:05

  10. #130
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    nie musiało tam być wyświetlacza temperatury zewnętrznej
    można dołożyć
    https://www.a3-club.net/forum/showth...pis-instalacji

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •