Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Nierówna praca silnika i strzał po odpaleniu

  1. #1
    xeus's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny Nierówna praca silnika i strzał po odpaleniu

    Na wstępie zaznaczam, że przeczytałem wszystkie podobne tematy, ale ten jest inny :)

    Audi A3, 1.6 AKL, benzyna+LPG

    Po uruchomieniu silnika po dłuższym postoju (noc) silnik pracuje nierówno, tak jakby się dławił. Po bardzo delikatnym naciśnięciu pedału gazu słychać (na ogół) strzał spod maski, obroty wchodzą same na 2000~2500, opadają po chwili i jest już wszystko w porządku. Ciepły silnik odpala bez problemów. Zaznaczam, że nie ma falujących obrotów, muła itp. Auto odpalam na benzynie, na gaz przełącza się samo po jakiejś chwili (instalacja IV generacji).

    Czyściłem przepustnicę i zrobiłem pełną adaptację - bez zmian.
    Przeczyściłem też przepływomierz - bez zmian. Nie ma też różnicy jak odłączę przepływomierz.

    Załączam filmik pokazujący jak to wygląda:
    http://w91.wrzuta.pl/film/2k8wlPnRr4g/dscf4369_xvid3

    Strzał słychać około 34 sekundy.

    Obawiam się że skończy się na wizycie w warsztacie, ale zanim to, to chciałbym usłyszeć Waszą opinię na ten temat drodzy Forumowicze.

    Co może być uszkodzone? Gdzie szukać dalej? Najbardziej martwi mnie to strzelanie spod maski.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-06-18 o 17:31
    junglist posse

  2. #2
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    a kiedy kolego wymieniałeś świece ?odnośnie strzału to jak by wydobywał się z kolektra sącego powodem może być nie przepalna mieszanka gazu. Zalecał bym rozebranie kolektora sącego wymiane świec oraz sprawdzenie dyszy
    Ostatnio edytowany przez MICEK - 17-09-09 o 00:45

  3. Podziękowania dla MICEK za pomoc w problemie

    xeus (24-09-09)

  4. #3
    onkel1161's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MICEK Pokaż post
    Na wstępie zaznaczam, że przeczytałem wszystkie podobne tematy, ale ten jest inny
    No to słabo czytałeś Ja niedawno też miałęm taki problem jednakże mi nie strzelało. ALe te obroty i silnik nie równo pracował właśnie rano albo po dłuższym postoju. Usterka?? Wymiana uszczelek pod kolektorem ssącym. Ile ich?? A no 4. JAki koszt??? A no około 70zł. Ile czasu zajmie?? Tego nie wiem bo sam nie brałem się za to. Jaki koszt wymiany?? 50zł I nie to autko. Wszystko pracuje śliczniutko. Pozdrawiam

    A i tak jak napisał kolega MICEK: Kiedy świece wymieniłeś ostatnio??To też jest ważne. Ale jak będziesz wymieniał świece to i tak musisz kolektor ściągać(taka przypadłość naszego silniczka AKL) to zaraz wymień sobie te uszczelki

  5. #4
    xeus's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Za namową wymieniłem świece. Okazało się też, że czujnik temperatury był niesprawny. I problem rozwiązany. Działa bez zarzutu. Dziękuję za pomoc!
    junglist posse

  6. #5

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kuj-Pom.
    Auto
    Audi A3 8L '97
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Question [A3 8L 1997 1.6 AEH] Strzały w kolektorze ssącym.

    Witajcie!

    Pacjent Audi A3 8L (produkcja grudzień 1996).

    1.6 8v (AEH), skrzynia manualna 5ka (DLP).

    Auto z instalacją gazową marki STAG.

    Niedawno odebrane od mechanika.

    Wykonane czynności:

    Kontrola oraz usunięcie Katalizatora (rozsypał się, lada chwila zamawiam zamiennik).

    Czyszczenie wtrysków od benzyny w "wanience"

    Kontrola rozrządu.

    Objawy:

    Na benzynie przy jałowych obrotach pracuje równo.
    Na rozgrzanym silniku przy próbie dodania gazu obroty spadają do ok 500, + strzały w dolocie.

    Problem nie występuje za każdym razem gdy dodaję gazu.

    Dodatkowo do ok 3 000 obrotów czuć, że silnik się dławi (za dużo paliwa?). Po przekroczenie 3k obrotów silnik nagle się "odtyka" i odzyskuje pełną moc.

    Na gazie efekt jest mniejszy (Brak mocy na niższych obrotach jest ale nie ma spadku obrotów od jałowych).

    Przed zakupem właściciel wymienił świece, przewody, cewkę oraz akumulator.

    Po wizycie u mechanika i wykonaniu wcześniej wymienionych czynności problem nie ustąpił.

    Polecono mi wymienić świece na NGK v27.

    Z informacji od mechanika wynika że problem będzie raczej w zapłonie. Przy podpięciu komputera pokazuje się informacja o ubogiej mieszance paliwa(?)

    Ja sam jestem już kropce. Przekładałem przepływomierz (sprawny), sprawdzałem miernikiem (ust. na 200 OHM) sondę lambda, wszystko ok.

    Jakieś rady?

    Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

    Wszelkie błędy merytoryczne proszę mi wybaczyć, nie jestem mechanikiem, więc mogłem w którymś momencie "palnąć" jakąś głupotę.
    Audi Fan.

  7. #6
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Sprawdź jak masz taką możliwość czujnik temperatury silnika vagiem. Jeśli będziesz wymieniał to kupuj ori, pod żadnym pozorem nie bierz zamienników różnica w cenie żadna.
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •