Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: "Rwanie" auta

  1. #11
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michalm8 Pokaż post
    1268 Nastawnik objętości-N146
    różnica dorególowania - BŁĄD SPORADYCZNY

    Czy ktoś wie o co chodzi dokładnie? Nastawnik objętości? w czym tkwi problem i jak go rozwiązać?
    01268 Nastawnik dawki N146 - Różnica w regulacji.

    Przyczyny:
    - uszkodzona pompa wtryskowa (lub nastawnik)
    - przerwa w ciągłości przewodów lub zwarcie w instalacji do pompy

    Objawy:
    - świeci się lampka sygnalizacyjna
    - nieprawidłowa praca silnika
    - problemy z uruchomieniem silnika
    - nie można uruchomić silnika

    Sposób naprawy:
    - sprawdzić nastawnik dawki paliwa N146
    - sprawdzić przewody i instalację do pompy wtryskowej

    Sprawdzanie czujnika drogi przesuwki regulacyjnej i nastawnika dawki
    Nastawnik dawki jest elektromagnetycznym nastawnikiem obrotowym, który sterowany jest przez komputer sterujący na podstawie określonego współczynnika trwania impulsu. Wałek mimośrodowy nastawnika dawki porusza przesuwkę regulacyjną na tłoczkach wysokiego ciśnienia i przez to zostaje ustalona dawka wtrysku paliwa.
    Czujnik przesuwki regulacyjnej zwraca komputerowi sterującemu informację o położeniu nastawnika dawki N146 i ustala wielkość dawki paliwa.

    Diagnostyka VAG: [01] > [08] > [001]
    – sprawdzić temperaturę płynu chłodzącego w polu wskazań 4. Wymagana minimum 85oC
    Przeprowadzić sprawdzanie dopiero, gdy jest osiągnięta temperatura płynu chłodzącego.
    – sprawdzić wskazanie w polu wskazań 3 (napięcie czujnika przesuwki regulacyjnej).

    Wymagane wartości:
    silnik AGR 1,45 do 1,85 V

    – jeżeli nie zostanie osiągnięta wymagana wartość, sprawdzić wiązkę przewodów od pompy wtryskowej, złączkę 10-cio pinową a następnie czujnik przesuwki regulacyjnej i nastawnik dawki.

    Tu jest opis czyszczenia nastawnika gdyż możliwe, że w Twoim przypadku pękł lut przy ścieżce na płytce nastawnika i czasami nie przewodzi impulsu :
    http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=1741

    pytanie tylko czy błąd po wykasowaniu powraca czy nie bo jeśli nie to nie zaprzątaj nim sobie na razie głowy.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  2. #12

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Otóż tak,
    wykonałem test diagnostyczny, wynik: przy temp. 85,5 stopnia C wartość napięcia wynosiła 1,520V. Czyli teoretycznie z tym nie ma problemu. Po wykasowaniu błędu pojawił się ponownie i do tego doszły nowe objawy. Otóż czasami dzieje się tak, że pomimo wciśniętego sprzęgła auto samo wchodzi na wysokie obroty. Zdarzyło się nawet tak, że doszło do 4500 rpm i musiałem szybko wyłączyć silnik i widziałem we wstecznym lusterku, że strasznie zadymił z rury wydechowej. Dodatkowo czuć że przy przyśpieszaniu jest słabszy niż było to poprzednio. Zastanawia mnie jeszcze fakt biegu wstecznego. Praktycznie nie mogę cofać. Zamiast jazdy jest ostre wycie silnika i straszne kopcenie z rury wydechowej. Czy ktoś ma jakiś pomysł co do tego?
    Wtryski, nastawnik, pompa a może jeszcze coś innego?
    Zastanawiam się nad diagnozą u mechanika ale pierw chciałem zaczerpnąć Waszych rad nim mechanik zedrze ze mnie ostatnią złotówkę i wymieni pół samochodu.

    Dodam jeszcze, że jazda do przodu (oprócz spadku mocy przy przyśpieszaniu) z wciśniętym pedałem gazu odbywa się normalnie. Dopiero gdy puszczam gaz a auto jedzie na sprzęgle zaczyna strasznie rzucać (i dla ciekawostki gdy delikatnie puszcze pedał gazu to nie zawsze są takie objawy).
    Ostatnio edytowany przez michalm8 - 15-09-09 o 16:42

  3. #13
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nikt nie powiedzial ze nie koncza Ci sie dwie rzeczy na raz, nastawnik na pompie i sprzeglo, niestety musi zobaczyc Ci to ktos ograniety.
    jestes z 3miasta wiec polecam wizyte w Tune-UP, maja nawet u nas odpowiednie podforum, zaprzyjazniona z klubem firma, postawia konkretna diagnoze i powiedza co robic.
    tak to zaczyna sie robic kolejny temat na kilka stron z gdybaniami, trzeba dzialac
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #14
    rob555's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Dla mnie nastawnik pompy kuleje....ale zapraszam na wizyte bo w tym przypadku tylko podmiana na drugi sprawny bedzie miala sens
    hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu

    Hamownia podwoziowa- pomiary mocy


    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG

    Tune-Up.pl -Tuning Gdańsk

  5. #15

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A więc tak...
    To nie był nastawnik, to nie była również pompa wtryskowa. Okazało się, że poprzedni właściciel auta miał "bombę" od strony kierowcy i kable, które się tam znajdują zostały lekko uszkodzone. I z czasem po prostu odmówiły posłuszeństwa. Szkoda tylko, że to okazało się po czyszczeniu nastawnika i wymianie pompy. Ale lepiej późno niż w cale.

  6. #16
    Sarpedon's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    N/A
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To i ja się podłączę pod temat, bo dziś miałem dość dziwne i całkiem podobne zdarzenie. Otóż podczas jazdy zmieniam po kolei biegi 2-3-4-5, może nieco "dynamicznie" i nagle silnik wszedł na bardzo wysokie obroty, samochód nieco się zatrząsł dając głośne wycie i z rury wydechowej wydobył się szary dym tak, że widoczność spadła do 5m i nie widziałem samochodu jadącego za mną. Wcisnąłem skrzęgło, puściłem gaz i wszystko już było normalnie. Czy to może być podobny przypadek do opisywanego w tym wątku?

  7. #17

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja miałem podobne objawy. u mnie jednak zdarzało się, że jak autko wchodziło na wysokie obroty, leciał szary kopcący dym i strasznie trzęsło, to czasami musiałem wyłączać silnik bo nawet wciśnięcie sprzęgła już nie pomagało.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •