Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: Włącznik świateł awaryjnych z przerywaczem

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Włącznik świateł awaryjnych z przerywaczem

    Witam wszystkich. Ostatnio miałem problem z kierunkowskazami.Pojawiał się spontanicznie, a objawiał się tym,że po włączeniu kierunkowskazu (niezależnie od strony) migał kilka razy, po czym świecił ciągle. Wyłączenie i włączenie pomagało na chwile, ale po kilku mignięciach sytuacja powtarzała się. Czasami po włączeniu od razu świecił ciągle. Dwa dni temu to zmodyfikowałem i jest ok. Sprawdzałem w serwisie i cena u Danelczyka w Lublinie to 157 PLN<wow>więc warto było się pobawić. Cała "skrzyneczka" znajduje się za przyciskiem świateł awaryjnych (temat był poruszany na forum). Po wyjęciu jej i otworzeniu widać 2 przekaźniki (dwu-stykowy od świateł awaryjnych, a jedno-stykowy od kierunkowskazów). Prąd przepływający przez styki przekaźnika to wartość sumy mocy żarówek kierunkowskazów jednej strony przez 12V co daje jakieś 4-5 A.Jest to dość duża wartość jak na te styki. U mnie spowodowało to zniekształcenie styku przekaźnika. Prąd przepływał przez bardzo małą powierzchnię i nagrzewał go nadmiernie powodując tzw. sklejanie. Po wyczyszczeniu styku ostrym nożem i wodnym papierem ściernym powiększyła się powierzchnia styku i problem zniknął. Dodatkowo zastosowałem środek do konserwacji styków dla pewności działania.Musi być dobrze, wiec po co za to płacić Gdyby przekaźnik był już bardzo zniszczony można go wymienić na nieoryginalny(ciekawostką jest to że przekaźniki są produkcji rosyjskiej) 10 A o podobnych gabarytach dostępny w sklepach elektronicznych (koszt ok. 8 pln). Gdyby się nie mieścił żaden problem z wypuszczeniem go na przewodach poza "skrzyneczke" po wymontowaniu starego jeśli tylko jest on w obudowie. Miłej zabawy

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Chciałbym dodać odnośnie wersji poliftowej.

    Nie wiem jak to w przedlifcie wyglądało, ale w polifcie nie ma jakiś niezależnych przekaźników - co by można je wyjąć i wymienić wewnątrz tej skrzyneczki od awaryjnych świateł.

    U czapu kierunkowskazy świrowały... Przelutowałem jedną nóżkę na nowo (wyglądała podejrzanie) i jak na razie problem ustał...

    Szkoda, że nie zrobiliśmy zdjęcia, ale wewnątrz było widać dwie cewki - w sumie są tam dwa przekaźniki wlutowane w całą płytkę i myślę, że jak coś już padnie to ciężko taką cewkę będzie dobrać bo obca może nie pasować do samej płytki...

    Więc jak komuś dziwnie zachowują się kierunki to polecam przelutowanie nóżek na płytce i powinno śmigać

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wg ETKI przekazniki przed i po lifcie sa takie same. Roznia sie tylko ostatnia literka w numerze. Te dwie cewki to sa wlasnie te przekazniki. Jeden jest od awaryjnych a drugi od kierunkow. Wyciagasz go i wkladasz w jego miejsce drugi np.10A. Ja zaplacilem chyba 2 zl za niego. Byl troche wyzszy, wiec lezy na boku i ma przedluzone nozki. A jak w zadna strone sie nie miesci to mozesz go puscic poza wtyczke.

  4. #4
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez micho_m
    Roznia sie tylko ostatnia literka w numerze.
    To jednak nie są takie same... Taka literka to zmiana danej części na inny model. Czasem coś różni się rodzajem plastiku, a czasem coś jest w ogóle jest inaczej zbudowane, więc to nie jest wyznacznik...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez micho_m
    Wyciagasz go i wkladasz w jego miejsce drugi np.10A
    Co masz na myśli pisząc wyciągasz? Bo jak ja to rozebrałem to tego normalnie wyciągnąć się nie da - tylko trzeba wylutować...

    Możesz napisać jaki to jest nr przekaźnika?
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  5. #5
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A ja dodam kilka zdjęć do tej operacji

    Należy ściągnąć ramkę, wyciągnąć radio i wyciągnąć włącznik świateł awaryjnych wkładając rękę do otworu od radia i wypychając włącznik jak na zdjęciu:


    Następnie należy wypchnąć ten plastik zaznaczony czerwoną szczałką, wyciągnąć obudowę styków, podwadzić w miejscu niebieskiej szczałki i wyciągnąć włącznik z obudowy:


    wyciągnąć międzyczasie czerwony przycisk świateł awaryjnych zgodnie z kierunkiem szczałki:


    i jeżeli nie działają kierunkowskazy, to przeczyścić w tym miejscu:


    jeżeli światła awaryjne to styki koło tej drugiej zwojnicy. Złożyć i cieszyć się działającymi migaczami

  6. #6
    Mariusz65's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez micho_m Pokaż post
    Wg ETKI przekazniki przed i po lifcie sa takie same. Roznia sie tylko ostatnia literka w numerze.
    Po lifcie płytka i przekaźniki wyglądają zupełnie inaczej niż na fotkach umieszczonych poniżej! Mają postać dwóch małych kostek "Made in Japan" wlutowanych w płytkę. Nie ma żadnych widocznych styków, które można by potraktować papierem ściernym jak radzą niektórzy. Jest tam również mnóstwo mikro scalaków więc z lutownicą też radzę być ostrożnym!
    U mnie problem minął po rozebraniu i złożeniu włącznika! Pewnie coś nie stykało lub przekaźnik się zawiesił... Luty były na pewno OK.

    Pozdrawiam Mariusz
    Ostatnio edytowany przez Mariusz65 - 28-01-10 o 08:36

  7. #7
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam Panowie...

    I mnie dopadł problem z kierunkowskazami...
    Objaw jest taki, że działają prawidłowo i czasem coś zaćwierka i świecą światłem ciągłym (nie przerywają).
    Światła awaryjne działają prawidłowo...

    Wyczytałem że to włącznik świateł awaryjnych... bo posiada w sobie przekaźniki.
    W sumie pewnie racja bo ja uderzę w kokpit to czasami mu przechodzi

    Na początku chciałbym spytać co należy po kolei wymontować żeby się dostać do włącznika, i jakich narzędzi będę potrzebował..
    Aby zdemontować radio będę potrzebował takich specjalnych blaszek ?

    Zastanawiam się nad kupnem używanego włącznika, nie uśmiecha mi się wydać 200zł na nowy ori...

    Wyczytałem również, że można podjąć próbę naprawy swojego uszkodzonego włącznika...
    Czy zna ktoś tu na forum dokładny symbol przekaźnika którzy trzeba wymienić ?

    Z tego co widzę to mogę napotkać na dwa rodzaje włącznika :

    Starszy typ


    Nowszy typ


    W nowym typie też można podjąć próbę naprawy ? (wymiany elementu).
    Ostatnio edytowany przez ombre_ombre - 19-04-16 o 21:11

  8. #8
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...kowa#post16705
    i ew.klucze do radia jak masz ori(koszt kilka złoty a zapewne nieraz się przydadzą)
    włącznik trzeba podważyć po bokach i wyskoczy

  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Kluczy do radia nie mam

    Można wyjąć jakoś prowizorycznie ?

    Dzięki za instrukcje ale moje auto to polift, nie wiem czy instrukcja jest adekwatna

  10. #10
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    w opisie jest też do po lifta a ramka jest na zatrzaskach/podważ z boku i zejdzie
    klucze na PW

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •