Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 56

Temat: Wymiana czujnika STOP

  1. #1
    onkel1161's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Wymiana czujnika STOP

    Ostatnio odmówił posługi mój czujnik stopu ten co jest przy pedale i mało mi ktoś w tyłeczek nie wjechał:/ Kupiłem już nowy zamiennik ale jak go podłącze to cały czas świeci. Jak złapie ręką pedał hamulca i lekko go podniosę do góry to gasnie no ale przecież ręką nie będę hamował... Jest jakaś mała regulacja żeby podnieść dosłownie 5mm pedał hamulca?? Dodaje zdjęcia żebyście mogli mi pokazać gdzie jest(jak wogole jest) taka regulacja albo co zrobić...




    Sam czujnik wygląda tak i światło stop nie gasnie wcale bo pedal za mało go ściska...

    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 15:25

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    moze nie wcisnales do konca czujnika bo wedlug mnie musi pasowac jak ulal bez zadnych regulacji czy podkladania czegos
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3
    onkel1161's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No ale wkładam go i przekrecam i siedzi ciasni nie ma żadnej przerwy...

    A jeszcze jedno pytanie. jest jakaś różnica jak mam podpiąć tą kostkę z zailaniem bo nie pamiętam jak była.....

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    ta kosta chyba ma prowadzenia z jednej strony i powinna pasowac tylko w jedna strone ale jak nie masz to raczej nie nic sie nie stanie jak wlozysz odwrotnie bo oba przewody sa "plusowe" wcisniecie pedlau hamulca powoduje zamkniecie obowodu i w konsekwencji zaswiecenie sie swiatel.
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce...
    Auto
    beatlowóz
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Ja bym sprubował zrobić jakis dystans tzn. przedłużyc końcówke tego czujnika lub nakleić jakąs tasme obustronną z kawałkiem gumy w miejscu styku czujnika z pedałem, byc może to miejsce sie wyrobiło i czujnik nie dostaje, lub czujnik jest nie oryginalny i jest trochę za krótki. ps. a starego nie wyrzucaj może sie da naprawić
    Ostatnio edytowany przez Kamil_lo - 18-09-09 o 15:51

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Kamil_lo problem w tym ze czujnik jest jakby za dlugi i po puszczeniu pedalu hamulca nadal sie swieca swiatla STOP.forumowicze pisali kiedys ze rozberali stare czujniki czyscili i wszytsko bylo ok.wymontuj nowy i porownaj ze starym oryginalny zmierz jego dlugosc byc moze ten nowy jest dluzszy
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    każdy szanujący się włącznik stopu ma prowadzenia na wtyczkę tak aby można ją było zamocować tylko w jednej pozycji :


    Ty masz jeszcze ten stary typ czujnika (prostokątny) czyli taki jak ja :


    tylko po co było kupować jakiś zamiennik (za który pewnie zapłaciłeś drożej niż kosztuje nowy - obecnie okrągły w kolorze zielonym) skoro można go było reanimować :


    zazwyczaj wypalają się w nim "platynki" na stykach i wystarczy je podszlifować a następnie nalutować nową warstwę cyny i chodzi jak ta lala,
    jeśli zamiennik nie posiada oznaczeń pinów to podłącz raz w jednej a raz w drugiej konfiguracji i mając Vaga robi się podgląd w 01 Engine, grupa 006 pole 2 od lewej - bez naciskania pedału hamulca i sprzęgła powinno wyświetlić wartość "000" a po naciśnięciu pedału hamulca dwa ostatnie zera powinny jednocześnie zmienić się na "011" i odwrotnie;
    wbij bolec włącznika do końca ręką i wtedy go zamontuj i sprawdź czy prawidłowo rozłącza bo przy pedale nic się nie reguluje - ale skoro to zamiennik to się nie dziwię, że nie działa jak powinien.
    Włącznik jest podwójny i jeden obwód włącza światła stop (F7) a drugi nadzoruje pedał hamulca informując o tym ECU (F47) i uszkodzenie jednego obwodu czujnika ma istotny wpływ na pracę silnika.
    Jeśli masz jeszcze uszkodzony oryginał to lepiej go zreanimuj i będzie git. Nowy zielony okrągły jest najtańszy w ASO Skody - koszt 39 złotych - tych starych w oryginale już nie można dostać a za zamienniki śpiewają nawet po 50 zł - idioci.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 18-09-09 o 16:23
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    pomijajc ze jest o tym ktorys juz raz na forum, wystarczylo poszukac, ew kontynuowac stary temat, kolega Sztomel nawet dzis o tym pisal zaledwie kilka tematow nizej
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce...
    Auto
    beatlowóz
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    Kamil_lo problem w tym ze czujnik jest jakby za dlugi i po puszczeniu pedalu hamulca nadal sie swieca swiatla STOP.forumowicze pisali kiedys ze rozberali stare czujniki czyscili i wszytsko bylo ok.wymontuj nowy i porownaj ze starym oryginalny zmierz jego dlugosc byc moze ten nowy jest dluzszy
    Ale to kolega onkel1161 ma problem nie ja
    Ja bym na jego miejscu szukał na forum ewentualnie próbował sam naprawiać
    Ostatnio edytowany przez Kamil_lo - 18-09-09 o 17:48

  10. #10
    onkel1161's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wszystko juz jest oki jakoś dalem rade. A teraz odpowiadam na pytania. Ja ten oryginalny czujnik juz kiedyż ze dwa razy reanimowalem aż teraz się stopił i już nic nie mogłem zrobić...Ta obudowa się poprostu stopiła trochę. Za zamiennik dałem 15zł. Zobaczę jak to pochodzi. Aha i ja mam dwu pinowy ten czujnik nie 4....

    Dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •